Skocz do zawartości

Komory pod MDS, Wygłuszać zewnątrzną blachę dzwi ?


luk9753
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję oprawić IT MDS06 w zamknięte komory 8l , a że stoi przedemną wygłuszanie drzwi w aucie to stąd wysuwam moje pytanie. Czy robiąc komory zachodzi potrzeba wygłuszenia zewnętrznej strony blachy drzwi. O wewnętrznej nie dyskutuje bo to rzecz oczywista. Proszę o porady i opinie dotyczącej tej ewolucji i czy 8l wystarczy na te głośniki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak się zastanawiam nad komorami lecz nie wiem czy je tam upchnę bo myślałem ze miejsca jest więcej ale po wstępnych przymiarkach żeby zrobić dobrze tą komorę trzeba by było ciąć blachę :hyhy: Dlatego może trzeba będzie zakombinować ze standardowym wygłuszeniem dekarską. Na stronę wewnętrzną drzwi wystarczy jedna warstwa ? Czy w okolicach głośnika położyć ich więcej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy profesionalnych instalacjach stosują dekarską i jest dobrze.

Daj jakiś przykład :hyhy:

Jeżeli głośnik ma grać do drzwiach to dobre wygłuszenie jest konieczne jeżeli nie chcesz wydawać kasy na STP to ja bym wygłuszył matami Bola moim zdaniem to lepsze rozwiązanie niż dekaraka ponieważ ona tylko ładniej się prezentuje :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam to za zbędny luxus. Niektórzy profesionalnych instalacjach stosują dekarską i jest dobrze. A jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać. Tak więc ile warstw rzucać na dzwi w przypadku wyciszenia bez komory na głośniki ?

 

jeezzzuuuu .... :hyhy::hyhy: To moze inaczej, sprzedaj samochod i kup rower a do tego jakiegos empeczy plajera ze słuchawkami, samochod to zbedny luxus przeciez.... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam aż tak audiofilskich fantazji ani słuchu ani sprzętu na którym bym odczuł różnicę pomiędzy taśmą a jakimiś drogimi matami. Chodzi mi tylko o usztywnienie blachy. I pytanie było ile warstw położyć a nie dyskusja o zaletach i wadach dekarskiej, a tym bardziej jakieś głupie podśmiechujki jak kolega wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój rozum myślę ze po stronie wewnętrznej drzwi jedna warstawa w zupełności wystarczy a podwujnie dać w miejscach gdzie są otwory by zwiększyć sztywność konstrukcji. Hmmm taśma dekarska tytana czy soudala ma wytrzymałość temperaturową od -40 do 120 czyli śmiało na rosję można jechać po takich zabiegach :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób komory, daj jedną warstwę tam gdzie uważasz, a gdzie sądzisz że trzeba więcej daj więcej. Posłuchasz rożnych kawałków i ewentualnie poprawka, bo nie ma idealnej recepty, trzeba eksperymentować. Tylko ostrożnie z wagą, bo drzwi naprawdę potrafią opadać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8L starczy chyba na MDS-y ?

Tutaj raczej nikt gotowej recepty Ci nie da zrób sobie proste kwadratowe skrzynki pod te głośniczki powiedzmy jakieś 12L i w trakcie odsłuchów powoli je zmniejszaj (wkładając coś do środka) i w ten sposób zobaczysz w jakiej komorze ten głośnik gra najsensowniej http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

Co do wygłuszenia jeżeli głośniki będą grały w drzwiach to swoje zdanie wyraziłem już wyżej dodam tylko że otwory technologiczne lepiej zatkać blachą aluminiową i zakleić matami :P

Co do ilości warstw to żeby uzyskać podobny efekt jak przy Bollu to moim zdaniem dekarki trzeba by położyć dwie warstwy :P tak więc przelicz co Cię wyjdzie taniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, abyś spróbował w jakim litrażu najbardziej Ci się spodoba. Gusta muzyczne są bardzo rożne i jednemu może się bardziej spodobać w 8L innemu w 6L (litraż czysto teoretyczny). Dlatego spróbuj od np. 8L i zmniejszaj, kto wie, może nie będziesz potrzebował tak wielkich komór, albo zdecydujesz się jednak wogóle ich nie robić tylko panele. Spróbuj :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "luk9753":

1. nie warto oszczedzać maksymalnie na tłumieniu drzwi bo pozniej okazuje sie ze trzeba to porpawiac i finalnie wyjdzie drozej niz od poczatku robione dobrym produktem. Nie mowie tutaj o stosowaniu tych drogich jak dynamat ale STP jak najbardziej polecam jako rozsadna alternatywe.

2. widze ze wsrod Twoich komponentow CA jest troche z tej nie najtanszej polki, co sugeruje ze albo miales takie kaprycho albo faktycznie czegos od tej instalki oczekujesz > niepozwol zeby kiepskie wytlumienie drzwi odebralo Ci przyjemnosc ze sluchania

3. co do MDS06 > mam takowe u siebie i chwale > graja w sredniej wielkosci wrotach bez skrzynek. Moim zdaniem jezeli od systemu nie wymagasz zbyt wiele to dobre tlumienie drzwi i panele pod te MDS'y dadza Ci solidnej dawki wrazen.

4. liczy sie tez logiczne wystrojenie systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi nie są takie ogromne no i włąsnie komory. Chciał bym to zrobić ale trzeba by było ciąć blachę ;-/ a samochód jest dość świeży rocznikowo. 8L starczy chyba na MDS-y ?

 

Nie wiem jaka jest specyfika tych głośników ale np. u mnie w 8 litrowych kickpanelach r6a grają jak małe suby, ten litraż w zupełności im wystarcza, między blachą a panelami nic nie wygłuszałem i nie ma żadnych rezonansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ukrywam ze coś tam oczekuję od tego sprzętu bo nie jest taki całkiem z niskiej półki. Pomyśle nad tymi matami. A co do ceny wygłuszenia dekarską to mam 3 rolki za przysłowiową flaszkę od zaprzyjaznionej ekipy budowlanej. Dlatego pomyśle nad matami STP i nad tymi komorami jeśli się zmieszczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...