Skocz do zawartości

Pytanie RF P2D210 czy P1S410?


skola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam który wybrać głośnik czy RF P2D210

Dane techniczne:

 

* Subwoofer dwucewkowy średnica 25 cm ( 10 cali )

* moc RMS 250 Wat

* moc maksymalna 500 Wat

* impedancja 2x2 Ohm

* czterowarstwowa cewka 2-calowa

* skuteczność: 84dB

 

czy RF P1S410

Dane techniczne:

 

* Subwoofer jednocewkowy średnica 25 cm ( 10 cali )

* moc RMS 150 Wat

* moc maksymalna 400 Wat

* impedancja 4 Ohm

* skuteczność: 84dB

 

 

ten pierwszy jest 2 razy 2 Ohm a ten drugi jest jeden raz 4 Ohm

 

Mój wzmacniacz to RF P450.4 czterokanałowy i mam w nim wolne dwa kanały oto specyfikacja:

 

60W x 4 @ 4-Ohms RMS

110W x 4 @ 2-Ohms RMS

225W x 2 @ 4-Ohms bridged RMS

 

2 kanały mam w nim zajęte na przód, pozostają 2 pozostałe kanały zmostkowane na 225W ale przy 4 ohm. Czy ten pierwszy zagra czy bedzie ciszej niz ten drugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie będzie ciszej gral? I tu pytanie czy to 250 W to na jedna cewke czy na calosc od razu?

 

bo mailem w skrzyni to rockforda P210S4

 

Impedance 4-Ohm

Power Handling 200 Watts RMS

400 Watts Max

 

i raz mi padł to lica sie oderwała i etraz drugi raz padł w sesnie nagle przestal grać ...

 

wiec postanowiłem kupić sobie drugi o podobnych parametrach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra czyli waham sie miedzy Rockford Fosgate P2D210 aa i tu nowosc

 

Cerwin-Vega speaker IT-10.0

 

* Type: Component

* Subwoofer Size: 10 In.

* Nominal Power Handling (RMS): 250 watts

* Peak Power Handling: 500 watts

* Sensitivity: 91 dB

 

Technical Details

 

* Frequency Response: 20 - 500 Hz

* Impedance: 4 ohms subwoofer wiring options

 

który wybrać panowie?

 

w stanach kosztują podobnie czyli grosze a tu w polsce widze ten cerwin 1000 zl ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchasz muzyki z pod tego loga co masz w avarcie to z doświadczenia wiem że system ma ciężki żywot i potrzeba coś naprawdę szybkiego i mocnego...

 

Pomyśl poważnie o

Cerwin-Vega
:D

 

Może warto zrobić gruntowną przebudowę systemu i rozdzielić waciki z jednego wzmaka na dwa niezależne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie dowatowaniem moze byc roznie bo pojedyncze egzemplarze potrafia generowac moc na kanal w 4ohm 97wat 114wat co za tym idzie i w mostku moce sa wyzsze mysle ze jezeli kolega posiada certyfikat to rozjasnil by troche sytuacje ale osobiscie uwazam ze moze tam miec pod 300wat w mostku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze wlasnie nie mam tego certyfikatu gdzieś go zapodziałem ale chyba bylo cos około 250W wiec raczej chyba styka. czy głośnik jedno cewkowy 4 omh nie będzie grał glosnij niz głosnik dwucewkowy 2 Ohm podłączony do wzmaka zmostkowanego na 4 ohm?

 

 

kurcze ten RF P2D210 bardzo mnie kusi tylko czy moj wzmak go uciagnie .... ten CERWIN VEGA 10" VEGA 102 DUAL 2 Ohm tez jest dwucewkowy ale potrzebuje 200W w rms wiec juz sam nie wiem.

Tego poprzedniego RF tez miał 200W no i widzicie nie wytrzymał. Moze to faktycznie przez rodzaj muzy i tryb, bo przebywam w aucie po 12 godzin dziennie z czego ciągle słucham bardzo szybkiej muzy okolo 160Bmp i to jeszcze dosyć głosno :niepewny:

 

RF P2D210 czy CERWIN VEGA 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalerzy jak masz ustawionego gaina i czy rozpoznajesz kiedy jedzie na przesterze !!!

 

tak czy inaczej do twojej muzy chyba polecilbym ci szybszy glosniki niz RF Ja mialem P3 10' P2 12' i sluchalem P1 12' kazdy dostawal o okolo 20-40% wiecej niz nominalna i wtedy pokazywaly pazur ale przy bardzo szybkiej muzie i nie dowatowaniu moze sie zgubic

 

Chyba carvin to bedzie lepszy pomysl

 

Co do tego czy glosnik 4ohm zagra glosniej od 2x2ohm to jak najbardziej NIE !!!

 

Glosniki dwu cewkowe sa stworzone po to zeby ulatwic konfiguracje ze wzmacniaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...