Skocz do zawartości

Pomoc w obliczeniu skrzyni BR szczelinowej do IT MDS10


hi_sound
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc w budowie skrzyni BR z portem szczelinowym pod głośnik IT MDS10. Nie mam pojęcia na czym polega strojenie skrzyni. Wiem że skrzynia ma mieć pojemność w BR 32 litry netto a rura φ7 cm długość 37, tylko jak przełożyć te wartości na budowę portu szczelinowego? Proszę o pomoc od podstaw :D

 

tutaj parametry głośnika: http://obrazki.elektroda.net/22_1252533883.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ci port szczelinowy skoro podali ci łatwiejszy port rurowy? Myslisz ze bedziesz miał extra dopałe pod wzgledem bassu?Popatrz na długosc tej rury i zastanów sie czy bedzie ci pasowac szczelina o długosci 37cm.. A jak doda sie do tego szczeline rury 38,5cm2

Popatrz i wez pod uwage-skrzynia bedzie mialawysokosc około 30cm.

szerokosc szczeliny 38,5cm2

jezeli wysokosc bedzie miała 30cm, odejmujac 36mm grubosci materiału jaki zapewne bedzie uzyty to 18mm to szczelina portu nie bedzie miała nawet 15mm!!

w dodatku bedziesz musiał zbudowac wieksza skrzynie bo sam port szczelinowy bedzie..Grubszy jak materiał :D

W dodatku podany przez ciebie litraz pokazuje ze ktos uzyskuje strojenie 30hz..

Słuchasz takiej muzyki?

Wiem że skrzynia ma mieć pojemność w BR 32 litry netto a rura φ7 cm długość 37, tylko jak przełożyć te wartości na budowę portu szczelinowego?

A czemu tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem jeszcze żeby ktoś pakował ten głośnik w taką właśnie skrzynię więc chciałem spróbować takiej konfiguracji, ale po tym co napisałeś zacząłem się nad tym poważnie zastanawiać :D

W dodatku podany przez ciebie litraz pokazuje ze ktos uzyskuje strojenie 30hz..

Słuchasz takiej muzyki?

Na jakiej zasadzie dobiera się strojenie? Nie mam w ogóle o tym pojęcia. Słucham głównie szybkiej muzyki takiej jak drumNbass, ale też hh, techno(prawdziwe), rock, metal itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda muzyczka ma inna czestotliwosc basu.. Przy szybkich rytmach wybrałbym szybsze strojenie kolo 45Hz. Druga sprawa czym bedziesz zasilał głosnik. Parametry T/S to jedno, ale zauwaz ze jest roznica czy podłaczysz głosnik 100 wat czy 200 wat?Tez zagra troszke inaczej.

Zasadniczo powinno sie najpierw pytac, myslec, co jest potrzebne a pozniej kupowac i budowac.

Ktos kto ci zaproponował strojenie na 30hz widac ze szuka czegos innego, niski głeboki bass, a w techno rocku czy metalu-raczej rzadko spotykasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej rozumiem co masz na myśli. Skoro strojenie dobiera się pod konkretną muzykę, to od czego jest ono zależne? Od litrażu skrzyni i od wielkości portu BR? Póki co głośnik napędzany jest jblem gto75.2, ale niedługo to ulegnie zmianie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...