Skocz do zawartości

Problem z morel tempo 6


hondan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wygłuszeniu drzwi w Renault Kangoo 2000r. i zamontowaniu zestawu Alpine cda-9885r - Morel tempo 6 - Alpine 3553 - sub Kenwood stwierdziłem że sprzęcik gra rewelacyjnie (na początku) nic nie trzeszczało i nie było drgań, ale po jednym dniu słuchania stwierdziłem że czuje zmęczenie tą muzyką po prostu bolały mnie uszy a wcale nie słuchałem głośno muzyki.Podjechałem do serwisu car audio i doradzili mi przeróbkę zwrotnic i tak też zrobiłem, koleś który zajmuje sie tym 20 lat przerobił za 150zł.

Efekt jest w postaci wyraźniejszych tonów jak dla mnie jest dużo więcej wysokich ale gra ładnie,

po tej operacji z moimi uszami bez zmian.

Sam nie wiem w czym siedzi problem, dzisiaj podłączyłem radio pioneer pod ten zestaw i nie ma różnicy,

jeździłem bez suba ale dalej to samo, z tego co wiem to głośniczki mają bardzo dobre opinie więc nie wiem gdzie leży problem, moż ktoś pomoże?

post-3005-1254419007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morele mają dobrą opinię w szczególności Tempo. Problem w nich jest taki, że tweeter troszeczkę ostro gra. Fakt, zwrotnice u nich nie należą do najlepszych. Piszesz, że masz je dłubnięte. Kombinowałeś z innym radiem, hmmm ?? A jak wygląda u Ciebie ustawienie filtrów w wzmacniaczu i w radiu ?? Masz wszystko ustawione na flat ?? Z tego co się orientuje to Twoja jednostka ma sporo ciekawych funkcji i warto byłoby się nim pobawić. Ustawić po prostu na słuch pod siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika że muszę pomyśleć nad wymianą wzmaka tylko jaki byłby odpowiedni pod ten zestaw.

 

Jeżeli chodzi o ustawienia flat to nie za bardzo wiem o co chodzi, u mnie nie ma takich ustawień w radiu i na wzmaku, ale nie zaszkodzi pokopać w tych ustawieniach które są, np. co to jest:POWER IC ?Jest też funkcja DEFEAT?(na radiu)

 

Nie wiem może problemt tkwi w ułożeniu kabli, wszystkie puściłem jednym progiem.

Dodam że tweeter zamontowałem w miejsce fabrycznie montowanych głośników na pulpicie.

post-3005-1254475677.jpg

post-1-1254475677.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobny problem tyle ze z innym zestawem. Kopolki w zestawach odseparowanych przewaznie maja dosc male rozmiary gabarytowe i wyeksponowana najwyzsza oktawe pasma zeby robic tzw wieksze wrazenie (z roznym skutkiem). Robie prawie 1000km tygodniowo i po pewnym czasie zaczelo mnie to bardzo denerwowac, rzeczywiscie wystarczy dlubnac zwrotnice i problem znika. Jednakze zwrotnica musi byc zmodyfikowana z glowa tzn trzeba wiedziec jaki rezultat chce sie osiagnac.

Jezeli nie masz jeszcze wyrobionego i wyczulonego sluchu to robota na ucho bedzie bardzo ciezka. Jezeli masz mozliwosc skieruj najpierw glosniki wysokotonowe tak aby ich osi nie przecinaly lini twoich uszu (skieruj je np do siebie-w gore), nastepnie sprawdz rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz.

A z tym flatem, czyli ustawieniem wszystkiego na "płasko" w radiu i na wzmaku.

Pobaw się swoją Alpinką. Wyłącz wszystkie filtry i ustaw treble, bassy i inne na 0.

To samo zrób z piecykiem. Pobaw się tylko gainem i zobaczysz - usłyszysz czy już będzie ok.

 

A jak nie to daj znać bo widzę, że jesteś ze Śląska to możemy się ugadać i pobawić tymi morelkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj się pobawiłem ustawieniami na wzmacniaczu i np. funkcja GAIN dla głośniczków przednich była ustawiona na maxa i dałem to pod minimum no i różnica jest taka że wcześniej miaŁEM na potencjiometrze głośności np 11 to już było bardzo głośno a teraz mam 18 - 19 i normalnie można słuchać i nie daje tak po uszach, może w tym tkwił problem?

Następnie funkcja Filter channel:mam teraz na HP i ztego co piszesz zrobić na OFF

oraz funkcja Acoustic Compensation - mam na ON ?

 

Jutro przestawię jeszcze tweetery i pewnie będzie lepiej

 

Jasne nie ma sprawy chętnie podjade nawet gdyby było już ok, jakby co to się odezwe na priv.

I mam jeszcze prośbę jak mam wyłączyć te filtry w radyjku bo dokładnie nie wiem co to za funkcja (po angielsku)

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o to mi chodziło.

Dajesz wszystko na 0 i wyłączasz wszystkie filtry.

Z tym gainem to dobrze, że to zmieniłeś bo długo by tak te morelki nie pograły, bo byś je upalił lub zabił przesterem.

Ze mną jak z dzieckiem jutro mam wolne, jak masz czas to daj znać na PW i się gdzieś ugadamy, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też funkcja DEFEAT?(na radiu)

 

To jest wlasnie "FLAT", czyli zero :hyhy:

 

Jasne nie ma sprawy chętnie podjade nawet gdyby było już ok, jakby co to się odezwe na priv.

 

Ze mną jak z dzieckiem jutro mam wolne, jak masz czas to daj znać na PW i się gdzieś ugadamy, pzdr

 

ruby1986 bedzie jutro u mnie na garazu, wiec mozecie przyjechac razem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na łamach forum chcę podziękować użytkownikowi ruby1986 za spotkanie i pomoc w ustawieniu sprzętu, pozdrawiam

 

Oczywiście wszystkim innym także, po dostosowaniu się do waszych rad sprzęt gra lepiej :D

 

[ Dodano: 2009-10-12, 20:52 ]

W tym momencie rozważam zakup głośnika Intertechnik mds 08,

ale do momentu jak go zakupie myślałem o zmostkowaniu wzmaka Alpine 3553, jest na nim napisane Bridged także wydaje mi się że można i nie będzie problemów z tymi morelkami, może ktoś się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zwolennikiem niemostkowania kanalow na przod.. rockforda tez mostkowalem zeby bylo 2 x 100 ale wolalem 2 x 25 bez mostkowania..

 

Racja.. W wiekszosci wzmakow sa spooore znieksztalcenia (przynajmniej te ktore slyszalem), poza tym Morele idzie nawet z radia "w miare dobrze wysterowac" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, problemem okazała się zwrotnica która była umieszczona za blisko przewodu zasilającego wzmacniacza, przesunąłem ją jakieś 35 cm od kabla i teraz jest wszystko w porządku, a wiem to na pewno ponieważ miesiąc tak śmigam i z moimi uszami nic się nie dzieje, mogę spokojnie słuchać głośniej muzyki i czerpać satysfakcje :cwaniak:

Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...