Skocz do zawartości

Audio do Audi S4 (B5)


bartoszj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Około rok temu kilku z Was, swoimi radami, pomogła mi przy zrobieniu zabudowy CA do Hondy Accord, za co bardzo wszystkim dziękuję. W tym roku zwiększyłem kaliber i zakupiłem Audi S4 z 2000r., ale z zupełnie seryjnym audio (co oczywiście chcę zmienić). W związku z tym mam kilka pytań:

 

1. Na pewnym z serwisów aukcyjnych na "a" znalazłem ofertę produkcji paneli drzwiowych dedykowanych pod głośniki 16cm (w grę wchodzą PB 2XL-6C), seryjnie B5 ma 13 cm + gwizdki. I teraz tak: czy ktoś miał do czynienia z takimi panelami? I czy warto brać panel pod dwa woofery, czy to raczej bezsens? I jeszcze, bardziej z ciekawości: Czy robienie zestawu gwizdek+woofer 13cm +woofer 16cm+sub, ma jakąś logiczną przewagę nad gwizdek+woofer 16cm+sub?

 

2. Chciałbym tym razem mieć zabudowę opartą na dwóch wzmacniaczach- dwukanałowy na przednie głośniki (+ gwizdki), monoblock na subwoofer (jakieś propozycje co do subwoofera 25cm??), a głośniki w półce grałyby na radiu. Dobry pomysł?

 

3. Największy problem jest z radiem 2din. Seryjnie w Audi mam Navigation Plus, które po wyjęciu tworzy większą dziurę, niż 2 din. Są jakieś ogólnodostępne sposoby na załatanie takich dziur? (z góry mówię, że na portalu "a" są ramki 2din tylko do A4 B6). A ponadto jaką stację 2din polecacie? Zależy mi na odtwarzaniu mp3 (najlepiej CD+ SD), tunerze TV, bluetooth i nawigacji. EDVD, divix itp. to raczej niekonieczny bajer. Ponadto wolałbym nie wydać na samo radio 5000zł i żeby nie było marki "Huangjongsing" (w grę wchodzi zadbana używka, więc propozycje mile widziane).

 

4. Ostatnie pytanie niezwiązane dokładnie z moim projektem, ale może być przydatne dla wszystkich żółtodziobów: Jak czytać/rozumieć dane wzmacniaczy, a więc:

 

Moc RMS przy 4 om (to chyba najważniejsze?)

 

przy 2 om (jak się zmienia ilość "ohm'ów" :hyhy: i jak wpływa to na odsłuch?)

 

Pasmo przenoszenia (co to oznacza w praktyce ?)

 

Sygnał wejściowy (-ll-)

 

THD (???)

 

sygnał - szum (???)

 

Z góry dzięki za zainteresowanie i gratuluję wszystkim, którym chciało się to w ogóle czytać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Bose, zwykłe, podstawowe audio. Gra lepiej niż grała seria w Accordzie (stary Pioneer + dwa głośniki 15W), ale mimo wszystko brak mu polotu. Seryjna zabudowa w Audi to już wspomniane 13cm w drzwiach + woofery + głośniki w półce (prawdopodobnie 16cm). W bagażniku jest niby subwoofer + zmieniarka. Na najbliższy czas najbardziej mi zależy na wymianie Navigation Plus'a i subwoofera + wygłuszę drzwi Dynamatem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1.

Na forum a4 jest pokazane jak zmieścic i zabudowac 16 bez niszczenia boczków i montażu kiepsko wyglądających paneli, o ile zależy Ci na bezinwazyjności i seryjnym wyglądzie.

Lepiej 1 dobry zestaw niż 2 średnie, oczywiście only 16.

Ad 2.

głośniki w półce AUT.

Ad 4.

Tak na chłopski rozum.

"ilość "ohm'ów" " nie zmienia się. Rozróżnia się wzmacniacze stabilne przy 8,4,2,1,0,5 ohm, w zależności od głośnika/sposobu podłączenia możemy uzyska rożna moc wzmacniacza. Ogólnie stabilny przy 1 ohm lepiej, przy 4 ohm gorzej itp.

Jeśli wzmacniacz będzie 8ohm a głośnik 4ohm wzmak przy wiekszym obciążeniu może przechodzi w tryb Protect w dobrym raze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za rozjaśnienie świata wzmacniaczy. Co do forum A4, oczywiście widziałem temat, ale mam wrażenie że jak to będzie taka chłopska robota, to żeby jakaś fuszerka nie wyszła. Reasumując- jak sram hajsem, to zakup paneli nie będzie zły? (poza tym, że będzie widać, że coś tam było dłubane).

 

Na prawdę nikt nie ma stacji 2din do pogonienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja robiłem taką akcje z mocowaniem 16tek w a4 .Zajeło mi to wprawdzie prawie cały dzien ale nic nie widac a efekt jest.Trzeba uwazac na głebokość montazową bo mi za pierwszym razem wadziła szyba (delikatnie)no a potem musiałem usunąć mocowania starych głośników bo membrana nowych uderzała.Ogólnie troche roboty ale wykonalne .Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...