Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do takiego zestawu??


Gość g3rman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam wzmacniacza, najchętniej 4-kanałowego, który zasiliłby mi zestaw przedni Dego Po-650, i w planach jakąś skrzynkę, myślałem nad U-Dimension rm 210 sl, Rockford Fosgate P3D210 w zamkniętej, ale do końca nie jestem jeszcze pewien co do tego.

Chciałbym kupić sprzęt, który nie odstawał by klasowo od pozostałych "klocków".

 

Muzyki jakiej słucham to głownie Trance, Rock

 

Obecnie mój zestaw to:

Clarion DXZ 778

DEGO PO-650

Audio System ADS 3504---> ??

 

Sprzęt najchętniej używany.

Co polecacie do takiej konfiguracji zestawu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie seria DCX jest bardzo przeciętna

ADS od AS nie najgorszy piec ale za relatywnie podobne pieniądze można mieć coś lepszego. Sądząc również że taka propozycja padła pewnie wybór jest do 200-300zł więc A4 odpada z miejsca.

g3rman, podaj ile dokładnie możesz wydać jakie masz auto. Bo co do suba to podałeś dwa zupełnie różne głośniki które potrzebują różnych mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód to Renault Thalia.

Wzmacniacz mam taki bo kiedyś kupiłem go pod głosniki 13 tki Alpinki i miałem kupować El Compy do niego, lecz zakupiłem Dego Po-650 i teraz chciałbym zmienić pieca na jakiegoś mocniejszego i lepszego, żeby zasilił porządnie Dego i nie odbiegał klasowo od zestawu przedniego i radia Clariona.

 

Kumpel mi radzi żebym kupił coś ze starych serii pieców, bo kupię za niższą kasę dobry sprzęt na dobrym poziomie.

Nie orientuję się za bardzo po ile takie piece chodzą, żeby to ręce i nogi miało pod mój zestaw.

 

Co do budżetu to trudno mi powiedzieć w tej chwili.

Czy da radę kupić jakiegoś odpowiedniego pieca pod ten zestaw do 400zł? Jeśli nie to ew. do 600zł?

Da rade kupić jakąś 4 kanałówke, żeby potem zasilić nim suba w tej cenie, czy tylko 2 kanałówka w chodzi w gre?

 

Co do suba to fakt mój błąd. Chodziło mi tylko o U-Dimension rm 210 sl, ale to też nie jestem co do niego pewien, zależy jaki piec by był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimne owszem. 1000.4 jak już pisałem w relacji na elce bardzo dynamiczny, szczegółowy świetna kontrola, za bardzo ostry - zdecydowanie za bardzo ostry na górze. Właśnie słuchany pod PO-650 oraz deh-7800. Myślę że jakiś ciepły clarion załagodził by sprawę.

 

[ Dodano: 2009-09-26, 17:26 ]

Do Dego chyba najodpowiedniejszym wyborem był by jakiś Włoch np VR 209 Audisona albo coś z Gieńka stereo np 100.

 

[ Dodano: 2009-09-26, 18:04 ]

chlodna opinia

 

Jak grają , taka opinia :hyhy:

 

PS: dcx to mocne ale chłodne piece ... finezji też bym się nie doszukiwał ( subiektywny odsłuch właśnie 600.4 ale czy 1000 gra inaczej ... wątpię)

 

Powalla z czym słuchałeś PPi ? Bo to bardzo istotna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie wzmacniacza to na pewno coś dostaniesz w takich pieniądzach. Dobrym wyjściem byłoby rozgraniczenie suba i zestawu przedniego. Wtedy jest duże pole manewru bo kupujesz wzmacniacz na sam przód a później pod konkretnego suba i nie ma obawy że coś będzie niedomagało.

Zatem ja bym Ci proponował szukanie jakiegoś piecyka do 400zł pod sam przód a później za jakiś czas zająć się kwestią subwoofera.

Kumpel mi radzi żebym kupił coś ze starych serii pieców, bo kupię za niższą kasę dobry sprzęt na dobrym poziomie.

Też wyznaję taką zasadę. Za 400zł będziesz już miał pole manewru. Do tego dodam że starsze wzmacniacze pomimo tego że na papierze mają raczej małe moce potrafią bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie podpowiem zebys zerkna na allegro. Podpowiem tylko ze jest pewien Sony XM-10020 (2x100W), ktory da rade tym Dego a na jakosc napewno nie bedziesz narzekał. Ewentualnie jakby Ci ktos sprzatnał go sprzed nosa to jeszcze spoko bedzie XM-6020 (2x60W), ktory rowniez da rade. :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla z czym słuchałeś PPi ? Bo to bardzo istotna sprawa.

 

R6a, PO i HSK i jeszcze jakieś velocity(stare i nie pomnę modelu) ... niby "ostre grajki" ale napędem był stary Clark(945) . Dodam że ja skomponowałbym to tak że 2 kanałami napędzałbym wofery np HSK, 2 bym zmostkował na suba ,a na górkę kupiłbym maleństwo audisona LR

 

PS: dodam że to moje subiektywne zdanie i dodam również że mam "uczulenie" na ostrą górę , ba a niektórzy mówią że moje tweetery pędzone audisonem , to "flaki z olejem" , no ale ja SWOJE auto robię pod SWÓJ gust i basta :hyhy:

 

 

PS: sprzedawca xm10020 to pewniak (user z elki i dodam jeszcze że to osłuchany user)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Dodam że ja skomponowałbym to tak że 2 kanałami napędzałbym wofery np HSK, 2 bym zmostkował na suba ,a na górkę kupiłbym maleństwo audisona LR

 

no Ja wlasnie tak zrobilem. 2 kanały napedzaja woofery, 2 z mostka suba, a na tweeterach mialem Sony XM-4045 i bylo zdecydowanie bardziej malinowo :hyhy: a teraz Soniaka zmienilem na Gienka SA50 i jest jeszcze bardziej malinowo :) Osobiscie mi DCX pasi ale ciagle sie zastanawiam czy go nie sprzedac, zachorowałem na pewien wzmacniacz "zrobiony z lusterka :) " i korci mnie zeby go kupic :) i zastapiłby mojego DCX'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro nie znalazłem Sonego XM-10020, ale było kilka innych modeli;,

 

Sony XM 754 HX Co powiecie o nim??

http://allegro.pl/item754498315_wzmacniacz..._xm_754_hx.html

 

XM-6020.

http://allegro.pl/item746028927_sony_xm_60...ja_polecam.html

 

Z Kenwooda;

KAC-PS100

http://allegro.pl/item748494823_kenwood_ka...0_150w_rms.html

 

KAC-PS200T

http://allegro.pl/item752387261_kenwood_ka...fer_a_pska.html

 

Z tych 4 eh da rade coś wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Powalla to chyba już dziedziczny nawyk posiadaczy PO-650 :hyhy: Też mam uczulenie na górę ostrą.

Disaster czyżbyś mówił o 604x ??;> I za ile chcesz gonić PPi?

 

dokladnie, tak. Ale wole poszukac na ebay'u, mozna ustrzelic w ok. 250-300 Euro lub 350$ w tamtym roku natargano do Polski 603x/604x jak dolar byl w ok. 2 PLN a Euro 3,30PLN to sobie policz..... z przesyłka wychodziły w ok. 1 Kilo PLN a teraz stoja po 2 kilo PLN (nie mowie ze nie jest tyle wart) ale sorry wole poszukac za granica i te pare stów zaoszczedzic a na juz nie jest mi potrzebny.

 

Z drugiej strony DCX'a na razie nie zamierzam sprzedawac bo robi robote na woofer'ach i z subem a konkretnie do tego go kupiłem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...