Skocz do zawartości

[A6C7] Szumy z głośników na wyłączonym i włączonym zapłonie.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Podstawowe informacje:
-Wszystko działa pod oryginalnym radiem RNS (badziew)

-Pod wzmacniacz podłączony Subwoofer (2 kanały z konwertera) oraz głośniki basowe w przednich drzwiach które są na tym samym przewodzie co tweetery (2 kanały z konwertera)
-Wzmacniacz wzbudzany sygnałem z konwertera ACV 30.5000-24

-Wzmacniacz CrunchGPX1000.4
-Konwerter obok wzmacniacza
-Przewody RCA 50cm.

-Sygnał do konwertera na subwoofer - z ori przewodów na subwoofer

-Sygnał do konwertera na głośniki przód - z ori przewodów na tylne głośniki (lewy/prawy)

 

Mam irytujący problem z szumem na przednich głośnikach - szczególnie tweetery.
Jak tylko wzmacniacz dostaje prąd to szumi również na wyłączonym silniku. Po włączeniu zapłonu dochodzi chwilowy dźwięk - obstawiam pompę paliwa. Dodatkowych dźwięków na uruchomionym silniku specjalnie nie słychać.

Szumu nie ma tylko na gainie skręconym na minimum co jest bezsensem, bo nie po to podłączyłem przód aby grało słabiej niż na sygnale z ori radia...

 

Jest ktoś w stanie doradzić jak to usunąć i co może powodować takie szumy?
Nie wiem w sumie gdzie szukać...

Czy to kwestia sygnału ze wzmacniacza do głośników, z konwertera do wzmaczniacza czy może z przewodów głośnikowych do konwertera...

 

Jedyne co udało mi się wyeliminować to w sumie same tweetery, zwrotnice i ori przewody które do nich dochodzą, bo podłączyłem tweeter bezpośrednio pod sygnał ze wzmaka i szumi tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...