Skocz do zawartości

Kenwood KCA-WL100 HDMI/MHL wifi problem z działaniem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kenwood KCA-WL100 czyli wpinany pod HDMI radia i do 12v interfejs wi-fi umożliwiający obsługę smartfona z poziomu radia. Taka zgrzebna namiastka radia z Androidem na pokładzie.

Jeździ u mnie w aucie jakiś czas(już ponad rok) spięty z jednostką 2 DIN
Dawno nie używałem, zachciało mi się ostatnio i d..a. Nie to, że wielce użyteczne i niezastąpione ale bywa przydatne.
Co się dzieje -zasadniczo startuje, pokazuje komunikat "initializing", a po kilku sekundach "KCA-WL100xxxxxx(czyli numer) initializing" no i tak sobie wisi nie mogąc się "initializing", Następnym etapem byłoby "czekam na połączenie" ale nie dociera do tej bazy.
Ma dziurkę reset/mode. Można trzymać reset do znudzenia. Jedynie co się da uzyskać to taki bezsens -podpięty diwajs z wciśniętym resetem nie startuje, trzeba mu on/off zasilania zrobić. I potem radośnie wali swoje "initializing" ;)
Nie pojawia się w żaden sposób na liście urządzeń wi-fi w żadnym sprzęcie. Ani 2,4, ani 5 giga. 
Podejrzewam, że mu mówiąc kolokwialnie wypierdzieliło firmware. 
Miał ktoś z tym do czynienia albo ma pomysł gdzie uderzyć i próbować to naprawić?
Tak bardziej z nawyku -szkoda w kubeł cisnąć zanim nie spróbuję się dowiedzieć jakie mam pole manewru.
Podejrzewam, że nikłe.
Jest procedura aktualizacji softu ale... ale musi być "konekted do junit", a bez połączenia to może w macierzystej firmie by umieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sam sobie odpowiedzieć. Edycji już zrobić nie mogę -po kontakcie z serwisem Kenwood Polska błyskawicznie trzeba przyznać otrzymałem informację, że do sprzętu brak jakiegokolwiek wsparcia technicznego. Otrzymałem od nich materiały jak instrukcja obsługi i opis wraz z miejscem skąd aktualizacji interfejsu ale z oczywistym wskazaniem, że na nic się to zda bez wspomnianego wsparcia. Firmware nie startuje to nie ma możliwości uruchomić procedury aktualizacji. Nie jest to aż tyle warte, by pisać do Niemiec czy Japonii więc rozbiorę, obejrzę i kubeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...