Skocz do zawartości

Alpine ILX-702D, ILX-705D, a podłączenie aktywne głośników przednich


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne schody 
2. Telefony samsunga nie obsługują aptX ani aptX HD

Tutaj możemy sprawdzić listę urządzeń z aptX

https://www.aptx.com/product-listing?product_category=11&aptx_type=336&created[min]=2019/09/31&created[max]=2021/12/31&sort_by=created&sort_order=ASC


Czy może ktoś polecić kogoś w okolicach Warszawy co by mi sprzedał, przykręcił, przeciągnął kabel i wystroił sprzętem?
Całe zasilanie i przewody są w bagażniku - tyle co kabel od pilota trzeba przeciągnąć do środka.


 

 


Opisałem wszystko w skrócie, abyś mógł mniej więcej zobaczyć jak to powinno wyglądać. Proszę się nie czepiać uproszczeń :-)

Dzięki za pomoc - bardzo się przydała :)
Czy strojenie u profesjonalisty przewyższy efekt robienia tego samodzielnie?
Tam są jakieś nastawy wymagające profesjonalnego sprzętu, bo korekcję czasu, zwrotkę to sobie sam ustawię, ale pamiętam, jeszcze z czasów dawnych, jak auta wystrojone ręką Józka Wężowskiego grały pod H701 to szczęka opadała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tutaj możemy sprawdzić listę urządzeń z aptX

https://www.aptx.com...&sort_order=ASC

 

Ta strona trochę kłamie... nie ma wielu modeli obsługujących Aptx HD (np Google Pixel) jak i zwykłe AptX (wiele Samsungów)

Tu na przykład wskazanie na Samsunga na rzeczonej stronie, ale nie można znaleźć tego telefonu przez wyszukiwarkę na tej stronie...

https://www.aptx.com/products/samsung-galaxy-s9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o google pixel nawet model 6 ten najwyższy


Strojenie u profesjonalisty znacznie przewyższy efekt samodzielnego. Tylko musisz znaleźć kogoś kto się zajmuje car audio na wysokim poziomie a nie montowaniem alarmów, CB radia i przy okazji montuje głośniki i DSP.

Póki co to brak modułu HEC BT HD nie ma i długo nie będzie.
Na zagranicznych stronach też tylko ten starszy model.

 

 

 


nie ma wielu modeli obsługujących Aptx HD (np Google Pixel)

- jedni piszą, że działa, a inni że nie działa. Ktoś inny napisał, że działa, ale tylko do 300kbps.
Czemu strona twórcy standardu miałaby kłamać?
Przecież producentom telefonów przy takiej morderczej konkurencji raczej zależy, żeby ich telefon tam figurował.
Kupując telefon za 3 czy 5 tyś lepiej żeby producent potwierdził zgodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź telefon i spróbuj je sparować ze słuchawkami obsługującymi ten standard, np. w sklepie - z tego co pamietam, na Androidzie przy połączeniu bluetooth jest informacja "AptX" lub "AptX HD" jeżeli połączenie odbywa się za pomocą tego kodeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś gość na forum pisał, że owszem połączenie jest, ale tylko 300kbps - to może jakaś oszukańcza emulacja pełnego standardu
Aż tyle czasu nie mam, żeby latać szukać i sprawdzać czy na pewno - będzie oficjalne wsparcie wtedy bym wziął ten telefon pod uwagę ( a brałem), jednak czekam na Xiaomi Mi 12 PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu Huawei Mate 20 Pro i pomimo AptX HD nie byłem jakoś z niego pod względem brzemienia zadowolony. Nie chcę powiedzieć czegoś nieprawdziwego - bo nie znam się na budowie tych urządzeń, nie wiem jak dźwięk jest tam konwertowany przy połączeniu bluetooth (o ile w ogóle jakoś jest), ale ten telefon brzmiał ogólnie dość dziwnie. Nawet iPhone ze swoim słabym kodekiem bluetooth moim zdaniem brzmi przyjemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprzęt podłączony i gra.

Postanowiłem póki co dostroić samodzielnie.
Ewentualnie czy ktoś może polecić dobry warsztat gdzie będą mogli dostroić gdy sam nie będę zadowolony z efektów?
Pierwszą próbę miałem już w Radio car w Suchy Las, ale po kilku godzinach zabrałem od nich samochód, bo kompletnie nie ogarniają tego co robią - nawet nie wiedzą co robią.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt przewyższył moje oczekiwania. 
Jeśli ktoś się zastanawia czy warto w przypadku podobnej aplikacji kupić procesor dźwięku (u mnie zagościł Helix DSP mini Mk2) to wg mnie warto i to bardzo.
Efekt końcowy jest piorunujący. Trochę zabawy i efekt porównywalny jak samochodów, które się słuchało wiele lat temu startujących w zawodach sound off. 
Mikrofon pomiarowy to także rzecz bardzo przydatna - z tym urządzeniem na prawdę dużo łatwiej osiągnąć super efekt. W DSP tool wszystko jest dziecinnie proste.
Gdybym nie podłączył tego procesora to bym nie wiedział jakim ograniczeniem w moim systemie była sama jednostka główna. 
Dzięki za pomoc w naprowadzeniu mnie do takiego finału :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...