Skocz do zawartości

kenwood xxv-01d jaka zmieniarka?


Woolly24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem użytkownikiem tego flagowego Kenwooda od kilku miesięcy. Podpinałem pod niego zmieniarkę 6-płytową KDC-C467, obecnie używam model 10-ciopłytowy KDC-C719MP z wbudowanym dekoderem mp-3. Obie zmieniarki działają z tą jednostką prawidłowo, szkoda tylko, że obie nie mają CD-tekstu, bo XXV-01D ma wyświetlacz bardzo dobrej jakości. Jeśli nie boisz się używanych sprzętów, to ciekawym modelem byłaby zmieniarka KDC-CPS89 (ma przetwornik cyfrowo-analogowy o 20-bitowej rozdzielczości i CD-text). A najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem byłby twardy dysk KENWOOD KHD-C710 podłączany zamiast zmieniarki (pojemność 10GB, odczytuje oprócz mp-3 także pliki bezstratne wav i posiada 24-bitowy przetwornik), sam bym coś takiego kupił, gdybym znalazł w przyzwoitej cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pobawię się nieco w archeologię ;)

 

Zaczynam dopiero zabawę z CA.

Po przeszło 2 tygodniowym przewalaniu forum zdecydowałem się na zakup radia Kenwood XXV-01D. Decyzja jeszcze nie podjęta ale oferta jest ;)

Ogólnie moje założenia, co do radia były inne: USB (WAV, nie mp3), BT do rozmów itd. Celowałem w Kenwooda KDC-BT61U.

Lektura forum zweryfikowała jednak nieco mój pogląd, co do CA i chciałbym zrobić wszystko po kolei, tak aby miało to ręce i nogi.

Jedyne, co mi się nie podoba w tym, co planuję zrobić, to to, że wracam do punktu wyjścia, czyli żonglowania płytami podczas jazdy. USB miało ten problem rozwiązać.

Wpadłem jednak na pomysł zakupu zmieniarki. I tu powstaje pytanie: czy do radia Kenwood (XXV-01D) podejdzie tylko i wyłącznie zmieniarka Kenwood’a czy można podłączyć inną o ile będzie miała taki sam kabel (nie wiem czy są różne kable w zmieniarkach)?

Przewalając allegro, można zauważyć, że nie ma wielkiego wyboru jeśli chodzi o zmieniarki Kenwood'a.

Możecie odpowiedzieć na moje pytanie i coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pobawię się nieco w archeologię ;)

 

Zaczynam dopiero zabawę z CA.

Po przeszło 2 tygodniowym przewalaniu forum zdecydowałem się na zakup radia Kenwood XXV-01D. Decyzja jeszcze nie podjęta ale oferta jest ;)

Ogólnie moje założenia, co do radia były inne: USB (WAV, nie mp3), BT do rozmów itd. Celowałem w Kenwooda KDC-BT61U.

Lektura forum zweryfikowała jednak nieco mój pogląd, co do CA i chciałbym zrobić wszystko po kolei, tak aby miało to ręce i nogi.

Jedyne, co mi się nie podoba w tym, co planuję zrobić, to to, że wracam do punktu wyjścia, czyli żonglowania płytami podczas jazdy. USB miało ten problem rozwiązać.

Wpadłem jednak na pomysł zakupu zmieniarki. I tu powstaje pytanie: czy do radia Kenwood (XXV-01D) podejdzie tylko i wyłącznie zmieniarka Kenwood’a czy można podłączyć inną o ile będzie miała taki sam kabel (nie wiem czy są różne kable w zmieniarkach)?

Przewalając allegro, można zauważyć, że nie ma wielkiego wyboru jeśli chodzi o zmieniarki Kenwood'a.

Możecie odpowiedzieć na moje pytanie i coś doradzić?

 

Nikt nie podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo zmieniarki powinny pasowac ale czasami trafia sie jakis feler. Dobrą rade ci dam - nie kupuj taniutkich zmieniarek. Pamietaj ze co z tego gdy masz dobre radio-ale radio dostaje tez sygnał L i P ze zmieniarki. Jego wartosc jakosci jest równie ważna co jakosc reszty sprzetu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Na co w takim razie należałoby zwrócić uwagę przy wyborze zmieniarki?

Z tego co zauważyłem poszukując zmieniarek starszej daty, to w zasadzie w ich opisach nie ma wiele różnic. Większość, jeśli nie wszystkie, mają przetwornik C/A 1-Bit o 8 krotnym nadpróbkowaniu, a różnią się jedynie możliwością odtwarzania mp3 i cd-textem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Udało mi się niedawno "upolować" na alledrogo używany interfejs z twardym dyskiem Phatbox KENWOOD KHD-C710 podłączany zamiast zmieniarki. Sprzedający wymontował ten sprzęt z używanego samochodu z Niemiec, więc był cały komplet (interfejs, kardidge z twardym dyskiem, przewód interfejs-radioodtwarzacz), brakowało tylko stacji dokującej umożliwiającej podłączenie dysku do komputera przez port USB (dałoby się podłączyć dysk bezpośrednio do Peceta, ale trzeba by za każdym razem rozbierać kartidge co byłoby uciążliwe). Poszperałem trochę w google i okazało się, że jest w Stanach Zjednoczonych jest forum użytkowników Phatboxów (takie interfejsy były produkowany nie tylko dla Kenwooda, ale i dla seryjnych odtwarzaczy samochodowych m. in dla VW/Audi). Z informacji wynikało, że adapter przeznaczony dla VW/Audi jest praktycznie tym samym urządzeniem i po zmianie firmware na dysku i urządzeniu można używać tych urządzeń wymiennie. Da się także zainstalować większy dysk do kartidge'a, nawet do do 250GB (są to dyski 2,5"" IDE używane w laptopach, oczywiście także trzeba wgrać na nowy dysk firmware, aby zadziałał w tym urządzeniu). Kupiłem więc nowy zestaw do VW/Audi (obecnie na alledrogo są nowe komplety wysprzedawane na jednej z aukcji).

Wczoraj wgrałem swoje pliki z muzyką na dysk i podłączyłem pod Kenwooda XXV-01d. W porównaniu do zmieniarki przełączanie między katalogami następuje błyskawicznie (w zmieniarce był zwłoka przy zmianie z jednej płyty na kolejną). Wyświetlane są tytuły katalogów i utworów. Interfejs ten posiada 24 bitowy przetwornik i co najważniejsze dla mnie oprócz plików MP-3 i AAC odtwarza także muzykę w bezstratnym formacie flac. Na razie krótko go słuchałem, ale po pierwszych osłuchach wydaje mi się, że przy odsłuchu flaców jest lepiej niż przy odtwarzaniu CD ze zmieniarki (trochę więcej szczegółów słychać), słuchałem we flacu utworów, które znałem wcześniej z płyt audio CD.

Odnośnie zamienności z urządzeniem przeznaczonym do VW/Audi to na razie wgrałem tylko firmware na dysku tego urządzenia i dyski z obu interfejsów działają wymiennie. Firmware-u w adapterze VW/Audi z powodu braku czasu jeszcze nie zmieniłem. Jeśli mi się to uda to będzie znaczyło, że właściciel starszego radioodtawarzacza Kenwooda (chyba modele do 2008r.) wyposażonego w wejście zmieniarki po zakupie zestawu przeznaczonego dla VW/Audi, wgraniu firmware-u Kenwooda do dysku i interfejsu oraz zrobieniu przewodu interfejs-radioodtwarzacz (http://www.phathack.com/index.cgi?page=pinouts) będzie mógł odtwarzać pliki w formacie flac. Będzie to jakaś alternatywa dla kupna iterfejsu KCA-IP500 i Ipoda.

Więcej informacji na temat Phatboxów można znaleźć na stronie:

http://www.phathack.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Udało mi się niedawno "upolować" na alledrogo używany interfejs z twardym dyskiem Phatbox KENWOOD KHD-C710 podłączany zamiast zmieniarki. Sprzedający wymontował ten sprzęt z używanego samochodu z Niemiec, więc był cały komplet (interfejs, kardidge z twardym dyskiem, przewód interfejs-radioodtwarzacz), brakowało tylko stacji dokującej umożliwiającej podłączenie dysku do komputera przez port USB (dałoby się podłączyć dysk bezpośrednio do Peceta, ale trzeba by za każdym razem rozbierać kartidge co byłoby uciążliwe). Poszperałem trochę w google i okazało się, że jest w Stanach Zjednoczonych jest forum użytkowników Phatboxów (takie interfejsy były produkowany nie tylko dla Kenwooda, ale i dla seryjnych odtwarzaczy samochodowych m. in dla VW/Audi). Z informacji wynikało, że adapter przeznaczony dla VW/Audi jest praktycznie tym samym urządzeniem i po zmianie firmware na dysku i urządzeniu można używać tych urządzeń wymiennie. Da się także zainstalować większy dysk do kartidge'a, nawet do do 250GB (są to dyski 2,5"" IDE używane w laptopach, oczywiście także trzeba wgrać na nowy dysk firmware, aby zadziałał w tym urządzeniu). Kupiłem więc nowy zestaw do VW/Audi (obecnie na alledrogo są nowe komplety wysprzedawane na jednej z aukcji).

Wczoraj wgrałem swoje pliki z muzyką na dysk i podłączyłem pod Kenwooda XXV-01d. W porównaniu do zmieniarki przełączanie między katalogami następuje błyskawicznie (w zmieniarce był zwłoka przy zmianie z jednej płyty na kolejną). Wyświetlane są tytuły katalogów i utworów. Interfejs ten posiada 24 bitowy przetwornik i co najważniejsze dla mnie oprócz plików MP-3 i AAC odtwarza także muzykę w bezstratnym formacie flac. Na razie krótko go słuchałem, ale po pierwszych osłuchach wydaje mi się, że przy odsłuchu flaców jest lepiej niż przy odtwarzaniu CD ze zmieniarki (trochę więcej szczegółów słychać), słuchałem we flacu utworów, które znałem wcześniej z płyt audio CD.

Odnośnie zamienności z urządzeniem przeznaczonym do VW/Audi to na razie wgrałem tylko firmware na dysku tego urządzenia i dyski z obu interfejsów działają wymiennie. Firmware-u w adapterze VW/Audi z powodu braku czasu jeszcze nie zmieniłem. Jeśli mi się to uda to będzie znaczyło, że właściciel starszego radioodtawarzacza Kenwooda (chyba modele do 2008r.) wyposażonego w wejście zmieniarki po zakupie zestawu przeznaczonego dla VW/Audi, wgraniu firmware-u Kenwooda do dysku i interfejsu oraz zrobieniu przewodu interfejs-radioodtwarzacz (http://www.phathack....gi?page=pinouts) będzie mógł odtwarzać pliki w formacie flac. Będzie to jakaś alternatywa dla kupna iterfejsu KCA-IP500 i Ipoda.

Więcej informacji na temat Phatboxów można znaleźć na stronie:

http://www.phathack.com/

 

Znalazłem czas, aby sprawdzić Phatboxa przeznaczonego dla VW/Audi, takiego jak ten: http://allegro.pl/au...2017161798.html .

Po wgraniu wgraniu firmware-u sprzęt ten współpracuje z jednostką Kenwooda taka samo jak interfejs KHD-710.

Jak będę miał wolny grosz, to jeszcze spróbuję jak urządzenie będzie działać z większym dyskiem twardym (ludzie z amerykańskiego forum wkładali dyski do 250GB). Będę mógł wtedy większość mojej muzyki przekonwertować z płyt CD na format Flac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam!

 

Chciał bym się dowiedzieć czegoś na temat tej zmieniarki: http://www.audiophile.pl/p/719_kenwood_kdc-c660

będzie ona współgrała z XXV-01D ?? czy można ją zamontować pionowo czy musi być jednak leżąco, jak wygląda sprawa zasilania w niej (podłączamy kabel z radia i wsio??) i ogólnie czy jest to dobra zmieniarka, szukałem KDC-CPS89 ale ciężko jest ją znaleźć, może ma ktoś taką w szafie i mu przeszkadza??

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, "El Domino" , czy może taki model Phatboxa nabyłeś i można go przerobić ?

http://allegro.pl/audi-vw-phatbox-20-gb-muzyki-promocja-swiateczna-i2906133330.html

A jak z kablem, pisałęś że trzeba go przerabiać, jak widaćna załączonej stronie trochę kablomani ale można to ogarnąć, czy gotowy przewód do iPoda mówisz ze bedzie latać.

ps. cały czas byłem tylko zwolennikiem Alpiny, ale jak teraz testuje Kenia XXV jestem pod wrazeniem jak to gra, przedewszytskim tweeter nie krzyczy :)

 

Pozdrawiam

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...