Skocz do zawartości

pomocy!!boli głowa od suba


finchers
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja proponuje tak jak koledzy wyżej dać suba na ok.50hz i radziłbym sprawdzić, czy na pewno masz dobrze podłączone woofery. Jeśli masz jeden głośnik w przeciw fazie to wtedy bas jest faktycznie lipny. Ja tak miałem, pomyliłem się z kabelkami i jak grały dwa głośniki to bas był beznadziejny, bo się znosiły głośniki nawzajem.

Suba na 80Hz w życiu bym nie dał w aucie. Takie ustawienie to ewentualnie w domu. W aucie sub ma tylko uzupełniać dolne pasmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans nic nie wykazywał u mnie. Jedna strona grała bardzo dobrze, druga tak samo, a jak dałem dwie to lipa. Po zamianie biegunów w jednym z wooferów bas się pojawił.

no to właśnie wykazuje ze 2 głośniki grając razem się znoszą a oddzielnie ładnie pompują :hyhy:

polaryzacja to sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Masz takie samo radio co ja, które posiada jedno wyjście RCA. Rozumiem że sygnał jakoś rozdzielasz na przód i suba i podpinasz pod 4-ro kanałowy wzmak. Możliwe że to jest przyczyną "słabej" jakości u Ciebie.

 

Gdybyś miał pod RCA podpiętego samego suba to możesz ustawić wyjście RCA jako wyjście na subwoofer, wtedy masz dodatkowe ustawienia w radiu i możliwość regulacji głośności/wyłączenia suba.

 

Też zastanawiałem się nad podpięciem przodu pod wzmacniacz, ale tak samo jak Ty musiałbym rozdzielić syngał i to mnie zniechęciło. Zbieram na nowe radio.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norman mozliwe...teraz wlasnie tak mam podpiete(przez jakis czas...bo nie po to kupowałem wzmaka zeby pozniej męczyc glosniki samym radiem)

a tak z ciekawości jak zagrały ci helixy pod tym radiem(jak z niskimi?)...bo to raczej radio które nie wybija sie szczegółnie z jakims pasmem...może tu jest przyczyna...słabszego basu w tych PB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norman, finchers,

nie ma różnicy z ilu rca wysterowujesz wzmaka chyba ze naprawde masz szmelc nie radio.

 

Tu problemem jest prawidłowe ustawienie proporcji gain dla przodu i suba+odpowiednie ustawienie cięć dla przodu i suba.

Na 99% nakładasz pasma z przednich midbasów z pasmem suba....

-czasami nie ma co patrzeć na skale na gałce od HZ a trza brać na ucho -skala jest tylko orientacyjna....

-nie ma tak ze sie ustawia na 62,5hertza gałke i musi grać...strojenie to długotrwały proces ....

wiem to na własnym przykładzie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...