Skocz do zawartości

pomocy!!boli głowa od suba


finchers
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej

przy dłuższym słuchaniu muzy w samochodzie zaczyna mi głowa pękać;/nie słucham jakoś mega głośno...

zaczęło się od zakupu suba,,,wczesniej się nie zdarzało!jest to rocford punch w klozecie

buda nie była wygłuszona wiec myslalem ze to od tego....wiec napchałem tam troche watoliny

ale nie wiem czy nie za mało,,,bo niewiele się zmieniło...

co może być przyczyną?...klocki mam takie jak w opisie

...albo coś ze mną nie hallo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak:

przod ok 30% na gainie, filtr od 60hz

sub ok 50-60% na gainie filtr do 80hz

 

[ Dodano: 2009-09-18, 16:46 ]

słucham glownie mp3 i tu się zaczynaja schody bo każda inaczej kompresowana...

i czasem muszę sciszac bas na radiu(glownie przy hip hopie)a czasem zwiekszyc...bo niedostatecznie jest(np rock)

 

[ Dodano: 2009-09-18, 16:49 ]

jak najlepiej ustawić według was?te filtry?

aha...nie mam podbić typu loudnes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak:

przod ok 30% na gainie, filtr od 60hz

sub ok 50-60% na gainie filtr do 80hz

 

[ Dodano: 2009-09-18, 16:46 ]

słucham glownie mp3 i tu się zaczynaja schody bo każda inaczej kompresowana...

i czasem muszę sciszac bas na radiu(glownie przy hip hopie)a czasem zwiekszyc...bo niedostatecznie jest(np rock)

 

[ Dodano: 2009-09-18, 16:49 ]

jak najlepiej ustawić według was?te filtry?

aha...nie mam podbić typu loudnes

 

No i tu jest pies pogrzebany. Na radiu to ma byc wszystko na zero, flat, itp, a nie musze sciszac bass na radiu przy hip hopie, a przy rocku zwiekszac :szok::hyhy:

Sub moim zdaniem za wysoko ciety, i nie ma tu ze jak nizej przytne to go nie slychac, bo wlasnie o to chodzi ze nie powinno sie lokalizowac zrodla dzwieku suba z bagaznika. Sub jest od tego zeby uzupelniał Ci dol pasmo, z czym moze miec problem woofer i grac powinien na zasadzie ze jak wylaczysz z radia to powinienes z przodu uslyszec ze bass sie delikatnie zmniejszyl, a jak go z powrotme wlaczysz to powinien sie z przodu pojawic bass uzupelniajcy muzke słuchaną.

 

Moim zdaniem powinienes kombinowac z ustawieniamy bo masz je za przeproszeniem z dupy ustawione.

Sprobowalbym przod w ok. 55Hz HPF a sub w ok. 60Hz LPF i poustawiac wszystko na 0 w radiu, zadnych loudness'ow, bassow itp, podobnych gowien. Przy takim ustawieniu pobawic sie gainami ze sub nie uwidacznial sie za bardzo nad przodem.

 

I powtorze sie jeszcze raz ma on uzupelniac niskie rejestry z przodu a nie za przeproszeniem napierdalać z bagażnika, ze kanape tylnią prawie składa :wstyd:

 

A jesli masz tak ch*jowe glosniki ze graja dopiero od conajmniej 70hz i trzeba suba ciac na 80 hz to jedyny ratunek to korekcja czasu (ktorej w tym modelu radia nie masz) zeby sprobowac korekcja przesunac suba z bagaja do przodu, ale nie zawsze sie to uda. 80 hz na suba to jest jednak juz sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobawie sie jeszcze jutro...

ale dzisiaj i tak duzo kombinowalem.

pisalem ze wszystkie bajery powylanczane...tylko czasem w roznej muzie albo brakuje dolu albo jest go az nadto dlatego bas odejmowalem na radiu,,,,

a co mialem w trakcie jazdy do bagaja popierniczac?? lub sytuacja odwrotna...dolu praktycznie nie ma...wiec gałka i heja...poprawiam :hyhy: to chyba jasne...

a przod mam pb s6c...dla mnie kupa straszna dlatego sub byl niezbedny.

niektorzy chwalą, dla mnie dół dno , a gora czasem krew z uszu :wstyd:

spróbuje 55hz na przod i 60 hz na suba

 

[ Dodano: 2009-09-19, 00:39 ]

Sub jest od tego zeby uzupelniał Ci dol pasmo, z czym moze miec problem woofer i grac powinien na zasadzie ze jak wylaczysz z radia to powinienes z przodu uslyszec ze bass sie delikatnie zmniejszyl, a jak go z powrotme wlaczysz to powinien sie z przodu pojawic bass uzupelniajcy muzke słuchaną.

....u mnie w tym przypadku nie delikatnie...a wogole go nie ma...jakies trefne pb mi sie trafily chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub moim zdaniem za wysoko ciety, i nie ma tu ze jak nizej przytne to go nie slychac, bo wlasnie o to chodzi ze nie powinno sie lokalizowac zrodla dzwieku suba z bagaznika. Sub jest od tego zeby uzupelniał Ci dol pasmo, z czym moze miec problem woofer i grac powinien na zasadzie ze jak wylaczysz z radia to powinienes z przodu uslyszec ze bass sie delikatnie zmniejszyl, a jak go z powrotme wlaczysz to powinien sie z przodu pojawic bass uzupelniajcy muzke słuchaną.

 

Sprobowalbym przod w ok. 55Hz HPF a sub w ok. 60Hz LPF i poustawiac wszystko na 0 w radiu, zadnych loudness'ow, bassow itp, podobnych gowien.

 

I powtorze sie jeszcze raz ma on uzupelniac niskie rejestry z przodu a nie za przeproszeniem napierdalać z bagażnika, ze kanape tylnią prawie składa :hyhy:

 

Co do ustawienia przodu i wyzerowania wszystkiego w radio zgadzam się w całej rozciągłości, ale ustawiać suba za 400 zł przy rocku słuchanym z MP3 na odcięcie przy 60Hz to moim zdaniem pomyłka (przy takim sprzęcie). Z wielokrotnej autopsji powiem, że wtedy może sobie kolega równie dobrze wozić worek ziemniaków - też będzie miał obciążenie w bagażniku :wstyd: . Jeśli słuchałby tylko HH, to wtedy i 50Hz LPF powinno wystarczyć. Może też przesiąść się na zwykła CD bez kompresji i wtedy twoje propozycje mają sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finchers, zmień muze.......

tez mówiłem ze PB do dupy i ze nie graja itp

a one graja tak jak nagrana jest płyta ,no może prawie tak ,przy tym nie są jakieś całkiem neutralne ale jakoś specjalnie nie narzucają jakiegoś swojego specyficznego brzmienia...chociarz słyszałem opinie ludzi ,ze sa ostrzejsze od starej lini L-6C...jak nie mam w kawałku basu to ci basem nie zagra a z twoich wypowiedzi wnioskuje ze tym jak wsadziłes juz sub to myslisz ze na kazdym kawałku bedzie jednakowo umpa umpa sub pracował.To błędne myślenie,sub ma uzupełniac niskie rejestry...ale jak ichn i ema w kawałku to nie zagra .Wyobrazasz sobioe zeby sub w muzyce rockowej nos stop pompował jak w HH?? :hyhy:

przy takiej muzie bedzie raczej grał nuianse typu drążca struna basowa lub mocna stopa wtedy kiedy sie pojawi a bębenki bedą mniej słyszalne ...taka to muzyka ze linia basowa i sekcja perkusyjna nie jest jedno0lita czestotliwościowo tak jak np a HH gdzie ktoś w sekwenser wsadził loop i całe 3:58min łupie tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może po czesci macie racje...

chciałbym kiedyś posłuchać tych pb w innym aucie i pod innymi klockami, wtedy byłbym w 100% przekonany że tak mają grać...

chyba za bardzo sugeruję się seryjnymi głosnikami w ibizie kolegi :wstyd: tam suba nie ma...a bas młóci podobnie mocno przy kazdej muzyce(jestem ciekaw co tam ci z seata montują...że po damym radiem tak mocno grzeje :hyhy:

 

właśnie przerobiłem mp3 M.Jacksona 320 kbps na audio i wybieram sie w dalszą trasę więc opiszę jak będzie tym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś zmienić fazę suba. Czasem możesz tego nie usłyszeć w pierwszej chwili ale po dłuższym słuchaniu na paru kawałkach może okazać się, że to właśnie to. Jak ja się bawiłem co prawda tylko 0° lub 180° to czułem różnice. Mianowicie po chwili słuchania kiedy to sub dobijał się z tyłu zaczynało mnie to drażnić a jak zgrał się z przodem to zdecydowanie mi się podobało pomimo, że bas się nie zmniejszył. I ważne czy jest dobrze kontrolowany bo gdy się lekko spóźnia to też może łeb zacząć na#@%$#@ać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najpierw sprawdź faze w głośnikach a następnie, odróć faze w subie chyba że masz podpięty sub pod ten sam wzmacniacz

co zestaw z przodu, front na komponenty a rear w mostku na suba to faktycznie tworzy sie przeciwfaza i robi się hujozowy bass,

ale to wina wzmacniacza ,masz wytłumione drzwi??pożądnie??

 

Jeszcz ejedno japrostsze, podlacz w systemie TRIHOME , czyli pod kanał gdzie są głośniki komponent L-+ P-+ PODŁĄCZ SUBA

W MOSTKU L-P+ ( bridge power ) i musi byc lepiej jak będzie ok to tylko filtr dolnoprzepustowy za 10zł sobie kupisz i bedzie super bo musi być!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22, moim zdaniem źle wystrojony system

u mnie tez tak było na początku bo na przód nakładał sie pasmem sub i nie grało

te PB trzeba ciac na 50 hz bo jak wyzej przytniesz nie ma basu i kontroli

tez myslałem ze cos sie zrypało a jedbak nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po kolejnej grzebaninie :)

Tak najpierw sprawdź faze w głośnikach a następnie, odróć faze w subie chyba że masz podpięty sub pod ten sam wzmacniacz

co zestaw z przodu, front na komponenty a rear w mostku na suba to faktycznie tworzy sie przeciwfaza i robi się hujozowy bass,

podpięty mam pod tem sam wzmak...

nie wiem czy dobrze zrozumiałem z tym odwracaniem fazy...plus z minusem na mostku miałem zamienić?

 

z ciekawości przod podpiąłem pod radio, a suba pod wzmaka i...

jakby się troche poprawiło:)

mam 1 rca i nie mogłem wszystkiego ładnie wysterować...coś zawsze niepasowało...

próbowałem różnie "ucinać" zarowno przod jak i suba....z niezbyt zadowolającym skutkiem...

teraz z radia mam filtr na przod 80Hz i tyl "ucięty" do 70hz...i wreszcie coś zagrało...

napewno teraz nie mogę dać tyle ognia...ale ładniej to brzmi

będę kombinował dalej bo mnie to gryzie...jak wszyscy mówią ze PB maja mocny dół....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...