Skocz do zawartości

problem z gwizdem podczas pracy silnika


ruf_us
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam taki problem kiedy przekręcam kluczyk i zaczynam odpalac auto słychac rozruch a potem prace silnika, dodawanie gazu-GWIZD

Co zrobilem: sprawdziłwm mase w pioneerku, kable poprowadziłem: sygnałowe po jednej stonie zasilające po drugiej. Co zauważyłem aha może najpierw coś o sprzecie jednostka centralna Pioneer DEH 9800Bt wzmacniacz Lanzar Vibe 431 i Sony XM_SD12X jesli podłaczę tylko przód do Lanzara i suba do soniego jest ok ale jeśli dołączę tył do lanzara juz wtedy podczas pracy słuchac ten gwizd, nie mogę już sobie z tym poradzic awięc proszę magików car_audio o POMOC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj że wzbudzenie (ten cienki kabelek co zazwyczaj idzie przy RCA) musi iść po drugiej stronie niż kable sygnałowe! To jest najczęstszą przyczyną! Jeżeli tak właśnie masz to musisz przerzucić go na drugą stronę.

 

a to dlaczego :) ? skoro producenci czesto robia kable RCA wlasnie z kablem sterującym (wzbudzajacym) remote. Ja tego nie rozdzielałem i nic mi nie gwizdze., zasilanie puszczone jedna strona, glosnikowe srodkiem, RCA z remote druga strona.

 

Pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczestrza przyczyna jest puszczenie zasilajacych i sygnalowych tym samym progiem, ja mam u siebie puszczone innym, testowalem puszczanie srodkiem i na zewnatrz kabli(sygnalowych), czyszczenie masy i miejsca w ktorym jest podlaczona, zmienianie jej w inne miejsce, nic nie pomoglo, az wkoncu przeczytalem ze mozliwe ze jest w radiu upalona masa, co objawia sie oprocz gwizdem, brzeczeniem lekkim w glosniku i tjb "czytaniem plyt", dlatego na dniach biore sie za to :)

edit: w pionerach jest to bardzo czesty objaw czyt. upalona masa w radiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm sam już nie wiem wiec tak: masa była upalona bo wczesniej był straszny huk z głośników wiec podlutowałem kawałek kabelka do masy RCA i połączyłem do obudowy radia, teraz gdy silnik nie jest włączony to kiedy wycisze na maxa radio słychac ciche stukanie-cykliczne ale wystarczy podkrecic minimalnie radio i nic juz niesłuchac...dziwi mnie jeszcze kiedy podpinam jedna pare głośników do wzmacniacza to gwizdu niesłuchac ale kiedy podłączę druga pare lub suba to juz wzbudza sie ten gwizd... :)

A moze niedokładnie podlutowałem te mase, dokręciłem kabelek który przylutowany został do masy przewodu RCA do śrubki która jakby łaczyła sie z kablem od wejscia antenowego radia...

 

[ Dodano: 2009-09-18, 18:36 ]

pamiętaj że wzbudzenie (ten cienki kabelek co zazwyczaj idzie przy RCA) musi iść po drugiej stronie niż kable sygnałowe! To jest najczęstszą przyczyną! Jeżeli tak właśnie masz to musisz przerzucić go na drugą stronę.

 

 

to tez sprawdze chociaz ta kolego Twoja pewnosc rodzi nadzieje ze bedzie juz ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za kable sygnałowe? Jesli masz problem z swistem nie bedzie łatwo i stosując pósrodki nie pozbedziesz sie ich. Podstawa to DOBRY sygnał... Jesli ogólnie instalacja auta nie powoduje kłopotów tego typu to sygnał powiedzmy moze byc "przecietny". Jesli natomiast masz klopt to nie cuduj tylk zainwestuj w dobry ekranowany sygnał...

Miałem ten sam problem, na półsrodkach typu Stinger PRO swist leko ucichł ale dopiero druty DLS'a i Oelchlbacha zlikwidowały problem...

 

Kolejne pytanie, jak sa przymocowane wzmacniacze? czy ich obudowy maja kontakt z masa samochodu?

 

pamiętaj że wzbudzenie (ten cienki kabelek co zazwyczaj idzie przy RCA) musi iść po drugiej stronie niż kable sygnałowe! To jest najczęstszą przyczyną! Jeżeli tak właśnie masz to musisz przerzucić go na drugą stronę.
pamietaj ze to nie jest kabel stworzony do przekazywania 12v :) To nie jest wzbudzenie to przewód słuzacy do łączenia masy wzmacniacza z obudowa radioodtwarzacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. mam samochód opel vectra b i wzmacniacze są umiejscowione na tylniach oparciach od strony bagażnika wkrętami 2. rozważę kupno dobrych przewodów RCA, tylko nie wiem ciągle dlaczego jest wszystko ok jeśli podłączam przód do Lanzara, suba do soniacza i jest cisza żadnych gwizdów a jak podłącze tylko tył do lanzara lub przepne suba do lanzara to pojawia się ten gwizd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrec wzmaki od oparcia i sprawdz czy problem wciaz istnieje :hyhy: W moim OPLU nie jeden wzmak z racji petli masy wykazywał juz takie tendencje. Obecny GZ takze, dlatego został "odizolowany" od budy"

 

a pod siedzeniami tylnimi mam mase wzmcniaczy, to moze to wszystko jest zbyt blisko? Dzisiaj sprawdze i odkrece ale wydaje mi sie ze jak Lanzarek i sony były w bagazniku to było to samo pytanie: czy sruby moga sie stykac z metalowymi czesciami czu moze dac jakas podstawke drewniana i dopiero przykrecac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zbliżony Pioneer do Twojego w jakim robiłem masę to był DEH-P75BT. Tam na elce masz napisane jak zlokalizować ten bezpiecznik. Będzie on na 100% typu SMD. Szkoda, że nie zrobiłem foty tego modelu:/ jak rozkręcisz to może cyknij dobre zdjęcie i wrzuć.

Ogólnie nie polecam takiej prowizorycznej naprawy masy na RCA bo może Cię to sporo kosztować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec te wszyskie zakłócenia są zapewne winą tej upalonej masy bo faktycznie przedtem byłoi wszystko dobrze zadnych swistów, gwizdów i zakłócen itp, ten patent z kabelkiem od RCA w strone obudowy widocznie nie pomaga w moim przypadku w 100% wiec sprubuje zlokalizowac ten bezpiecznik SMD jak dam rade to sprubuje poprawic te sciezkę a jesli nie to do warsztatu

 

[ Dodano: 2009-09-20, 12:30 ]

powalla, miki87, dzieki za foty :)

 

[ Dodano: 2009-09-20, 14:07 ]

hmm mysle czy ta próba z tą masa da efekt zupełnej ciszy i braku tego cichego tykania ,cyklicznie powtarzającego się. Przy włączonym radio tego niesłychac a przy muzie z cd-eka tak, a może faktycznie oprócz tej masy może cos poszło w bloku zasialnia i warto isc do magika audio zeby to sprawdził...poprostu nie chce nic zkopac wiecej...poradźcie a i jak tylko zrobie fotke pionka to zapodam :) narazie dziekowac wszystkim

 

[ Dodano: 2009-09-20, 15:40 ]

http://images41.fotosik.pl/197/1ad4929ae09cd57bm.jpg

http://images47.fotosik.pl/201/129ff2fa9243d320m.jpg

http://images41.fotosik.pl/197/bf20d2ffb0628108m.jpg

oto foty moze cos pomoga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jesli mozna dolaczyc sie do tematu. Ja posiadam pionka deh30mp i mam taki sam problem jak kolega wyzej. Jesli podlacze przewodzik od masy czincz do obudowy radia zaklocenia znikaja. Nizej zdjecia mego radyjka i nie wiem czy dobrze zaznaczylem czerwonymi strzalkami bezpieczniki. Nie widze aby jakas sciezka byla przepalona. Powiedzcie czy wymienic je na nowe czy przylutowac jakis maly przewodzik?

http://img87.imageshack.us/img87/4233/sdc10433af.jpg

 

http://img87.imageshack.us/img87/9700/sdc10437h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruf_us aha to postaram sie gdzies kupic taki bezpiecznik i zrobic to porzadnie. A co do zaklocen to powiem tak. Na samym samym poczatku mialem podlaczenego suba a ze byly zaklocenia to zalozylem filtr i bylo ok. Kiedy przyszedl czas na przeni zestaw pod rca okzazlo sie ze i na przodzie tez sa zaklocenia i ten filterek juz nie pomaga. Zakloecnia slychac nawet przy wylaczonym silniku ale wtedy to slychac taki szum jakby wiatr wiał w aucie:) . Jak podlaczylem kabelek od masy czincz do obudowy radia nic nie slycahc jest bez szumow i jakich kolwiek trzaskow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółtą strzałką zaznaczyłem ten bezpiecznik masy. Jest on oznaczony symbolem FU = FUSE (bezpiecznik). Sprawdź miernikiem czy ma przejście.

 

http://img121.imageshack.us/img121/6229/bf20d2ffb0628108.th.jpg

 

Mateusz w twoim przypadku:

 

http://img228.imageshack.us/img228/4233/sdc10433af.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...