Skocz do zawartości

Uniwersalny sub


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozglądam się za subem, bas na być dosyć szybki i raczej miękki niż twardy, słucham wszystkiego od popu, trance po rap wiec ma nadążyć za każdym bitem, samochód e60 sedan, kiedyś był pb s8 w gotowcu br pod mostkiem z xetec 4g600 i mocy było wystarczająco tylko brakowało jakości.

Więc myślę nad 8 cali. Z nowych myślałem o esx sx840, eton pw8 gladen rs08, używane oczywiście też rozważam, jeszcze pytanie czy warto dedykowaną obudowę w boczek bagażnika e60, basser takie sprzedaje, czy lepiej tradycyjna obudowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofery może grają dosyć mocno ale czasem czegoś brakuje, ich problemem są warunki pracy, grają w plastikowych budkach, z każdego wychodzi jakby br w próg i czasem brakuje niższego uderzenia, oczywiście wykleiłem te kosze w których są głośniki matami, czy może zatkać te otwory i zrobić z tego closed, ale znowu litraż będzie matutki, chyba że problemem jest wzmacniacz, co myślisz o tym SS rub 600-4,moze szukać im innego napędu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego wzmacniacza, moją myślą było, że jak przód już gra dołem i chcesz uzupełnić sam dół, to może warto dołożyć coś większego, tak z 10 cali? Wiadomo, że jest to większy kłopot ze wpasowaniem w boczek, zrobieniem skrzynki itp. ale jeżeli mówimy o budżetowych głośnikach, to rozwiąże Ci to większość problemów z wyborem głośnika, bo 8 cali w sporym sedanie w niskiej cenie może po prostu nie spełnić oczekiwań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być to wpasowane w bok bagażnika, może być klasyczna obudowa, nie wiem też jak gra sub z boku, bo z tego co wiem to najlepszy efekt jest jak głośnik gra w klapę, myślę o 20 cm bo był chwilę pb s8 w gotowcu br i dawał radę tylko brakowało jakości, był też as x12 900 w liczonym br, grało ładnie pod xetec p2 ale czasem się gubił, i nie wiem czy właśnie szukać suba czy wycisnę więcej że subow pod fotelami np zmianą wzmacniacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz fabryczne woofery to możesz je wymienić jeszcze na coś dedykowanego np z Match, one są zrobione pod fabryczne obudowy. Co do gotowych obudów firm trzecich do subwooferów i dobieraniu pod nie głośnika, to jest to prosta droga, "żeby coś się nie zgadzało, nie nadążało, brakowało jakości". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...