Skocz do zawartości

Pomoc w doborze wzmacniacza do 900zł


tomashpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Proszę o krótką odpowiedź, który wzmacniacz wybrać:

 

u-Dim Glow 4075

Vibe Slick A4

us Amps 800.4

Rockford Fosgate R300-4

 

Wzmacniacz ma napędzać zestaw z przodu, najprawdopodobniej u-Dim Comp 6 oraz docelowo suba 8'' lub 10''. Wstępnie przymierzam się do IT MDS08 w BR.

 

Budżet na wzmacniacz to max 900zł. Interesują mnie tylko 4-kanałówki ze względu na ograniczoną przestrzeń. Mogą być nowe lub używane. Aha - dobrze by było, jakby miał wejście wysokonapięciowe - nie zamierzam wymieniać jednostki sterującej.

 

Auto to Fiat Panda. Słucham praktycznie każdego rodzaju muzyki od chilloutu przez trance, rock po rap. Jednym słowem - zestaw powinien być uniwersalny.

 

Proszę o pomoc w wyborze wzmacniacza lub ewentualne sugestie co do innego producenta/modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z 5ciu wymienionych wzmaków polecacie?

 

Napewno nie Glowa, charakteryzuje się wycofaną średnicą. Co do zestawu przedniego to chyba masz na myśli Elementy, które też mają dosyć mało średnich tonów. Możesz popatrzeć za nowymi MTX Thunder, są w promocji w podobnej cenie do Elementów, a jako sprzęt z USA, w połączeniu np z RF mogą zagrać dosyć tłusto i mocno, do tego jakiś w miarę dynamiczny subik. Ale jak koledzy piszą, pod seryjną jednostką to nie ma sensu niestety, bo cały system zagra tak jak jego najsłabsze ogniwo, a niewątpliwie radio będzie takim elementem :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę długo to trwało, ale zakupiłem następujące elementy:

 

Radio: Pioneer Avic 3D

 

Przód: Morel Tempo 6

 

Wzmak: Phase Evolution RS4

 

Wszystko podłączone i gra super. Morelki oczywiście na panelach MDF i w wygłuszonych drzwiach. Do pełni szczęścia brakuje suba. Poszukuję czegoś niewielkiego i niezbyt mocnego - najlepiej jakieś 25cm w niedużej skrzyni BR. Kwota to ok 500zł - używki oczywiście wchodzą w grę. Macie jakieś propozycje? Na znanym i lubianym serwisie jest np. DLS W710. Warto? Może jakiś Rockford?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLS będzie zdecydowanie bardziej poukładanyi spokojny, zagra z większą gracją, już nie jako uzupełnienie pasma, bo do tego są 8-calówki, ale i nie będzie hiper mega wykopu.

Co do RF, po własnych doświadczeniach z P2 mogę stwierdzić, że jest to w 100% przetwronik warty swojej ceny, w BR gra poprawnie w większości gatunków muzycznych, oczywiście akcent jest na niższe zejścia, w końcu to amerykaniec, ale zna umiar. Myślę, że w Twoich pieniądzach możesz się śmiało rozglądać z P310, który jest już bardzo pożadnym głośniczkiem, gdzie trzeba zagra, a gdzie trzeba to i zamruczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, P3 chyba trochę za mocny do tego zestawu. Ale P2 już byłby w zasięgu mocowym jak i pieniężnym. Jak on wychodzi w porównaniu z RE Audio SR12? Miałem niedawno tego RE i jakoś nie byłem zachwycony. Grał na początku w closed 21l, potem w 30l a na koniec w szczelinowym BR 43l@35hz i dopiero w tej ostatniej było nieźle, ale mimo wszystko czegoś brakowało. Jak dla mnie grał chyba troszkę za twardo. Wzmak - Audison SRX3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomashpl, ja rozglądając się za przetwornikiem do wyboru miałem właśnie P212, Hammera 12 i SR 12, wybór padł na P2, gdyż RE był zbyt oklepany jak dla mnie, nie lubię mieć tego co większość Trochę żałuję Hammera, bo z tego co słyszałem to w tej cenie jest to złoty środek, niby spokojny Niemiec, ale potrafi zdrowo jeb*** Fakt jest faktem, że mój napęd do P2 był znacznie mocniejszy od znamionowej mocy głośnika, ale wydaje mi się, że dopiero wtedy RF odetchnął. Próbowałem go gonić 240W Autoteka z efektem powiedzmy miernym. U mnie napędzał go AS Twister F2-280, czyli 450W@4ohm, teraz poszedł do kuzyna i brzęczy pod earthkuake anihilator ha400, 400W@4ohm. Testowany w closed i BR. Skrzynki dedykowane, jak dla mnie zamknięta to niewypał. Nie jest aż tak szybciej, żeby rezygnować z zejścia jakie może zrobić p2. Jest żwawo, płytko, tak pod techno, ale dobry BR potrafi zagrać podobnie w tych gatunkach, a przy tym jest bardziej uniwersalny, jedynie miejsca w bagażniku masz mniej :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze trochę z innej beczki - Helix W10. Niewielka skrzynka BR, mocowo też w sam raz. Słyszał ktoś ten głośnik?

 

[ Dodano: 2009-10-29, 13:58 ]

Coż, zaryzykowałem tego Helixa. Głośnik dzisiaj dotarł. Teraz czas na skrzynkę. Jak buda będzie gotowa przedstawię wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...