Skocz do zawartości

Wzmacniacz podłączony ale pali się masa.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podłączyłem wzmacniacz 2 kanałowy. Schemat poniżej

Kabel plusowy od Alu——> bezpiecznik 40A——> wzmak

Remote od radia——>do wzmaka

Masa z pod śruby od pasow(zjechane do gołej blachy)——> wzmak

Wszystko git włączam radio pali się masa przy wzmaku? Dlaczego? Już nie wiem o co chodzi. Wzmak w drugim samochodzie działa normalnie jak coś.

Kroki które podjąłem:

-Podpiąłem pod inne masy-to samo

-zmieniłem bezpieczniki-to samo

-dałem inne radio-to samo

-inny akumulator-to samo

-pociągłem kabel minusowy prosto z akumulatora (bez klemy, czysty kabel)to paliło się przy akumulatorze jak i wzmaku.

 

Czy to wina samych kabli? Kable sztukowałem w sklepie, nie jest to żaden zestaw kabli do wzmacniacza czy coś. Są to zwykle kable kupione w sklepie z kablami.

I żeby nie było grubość jest dobra. W drugim aucie mam 2x cieńsze kable i tam wzmacniacz chodzi aż miło.

Proszę was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz na "krótko" do akumulatora i też się dymi, a w drugim samochodzie nie? Czy coś źle rozumiem? Daj zdjęcia tych kabli i jak to idzie, bo dziwna sprawa.

 

Na krótko tzn.

1. AKU - > kabel z bezpiecznikiem + (plusowy) do wzmacniacza na + (PWR, power albo jak tam jest opisane) ;

2. kabel minusowy od - (minusa) akumulatora do - (GND, ground, czy jak tam opisane) do wzmacniacza,

3. do REM (we wzmacniaczu) dajesz cienki kabel + aku i patrzysz czy wzmacniacz się wzbudza i nic nie dymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz na "krótko" do akumulatora i też się dymi, a w drugim samochodzie nie? Czy coś źle rozumiem? Daj zdjęcia tych kabli i jak to idzie, bo dziwna sprawa.

 

Na krótko tzn.

1. AKU - > kabel z bezpiecznikiem + (plusowy) do wzmacniacza na + (PWR, power albo jak tam jest opisane) ;

2. kabel minusowy od - (minusa) akumulatora do - (GND, ground, czy jak tam opisane) do wzmacniacza,

3. do REM (we wzmacniaczu) dajesz cienki kabel + aku i patrzysz czy wzmacniacz się wzbudza i nic nie dymi.

Na krótko w drugim aucie nie miałem po co podłączać skoro tam są kable poprowadzone do innego sprzętu i pod te się podpiąłem i tam wszystko działa.

 

Na krótko podłączałem u siebie tak jak napisałeś tylko z tym ze włożyłem sobie klemę plusowa i zaczepiłem sobie tam plusowy do wzmaka(żeby nie trzymać dwóch kabli) i minus normalnie na „goły” akumulator. Rezultat z tego był taki ze leciał dym od akusa(z -) jak i ze wzmaka z GND :/ Remote tez pod + dałem jak coś

 

Nie wiem może kable do dupy? Zamówiłem jakieś za 130 do „car audio” wraz z bezpiecznikiem i zobaczymy jutro będą do odbioru i dam znać czy jest to samo. Jak będzie to samo to ja się poddaje. Nie chce kombinować już dalej bo za chwile wzmak mi umrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...