Skocz do zawartości

Audio w Focus MK1 proszę o poradę.


chrusteks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuje powoli poprawić nagłośnienie w mojej Foczce MK1. Jestem swiżakiem jeżeli chodzi o Car-Audio i prosiłby o poradę. Mam radio Sony CDX GT 828. Niestety finansowo jestem troszkę ograniczony i na początek planuję zakup wzmacniacza pięciokanałowego wzmacniacza AXTON C608 ( 260 pln) . Chciałbym także zakupić subwoofer Rockford Fosgate Punch HE RFP3410 (220 pln) Oferty są z forum. W niedalekiej przyszłości będę także wymieniał głośniki przednie. Myślałem nad trzema zestawami przednimi hertz dsk 165, HELIX Dark Blue 62.1 i PowerBass S-6C, jednakże doczytałem się że bardziej polecane są głośniki μ-Dimension EL Comp 6? Co byście mi doradzili? Muzyka to przeważnie HH, czasem dance. Przy wymianie głośników przednich drzwi oczywiście będą wygłuszone a także poprowadzone nowe grubsze kable do głośników. Jaką skrzynię polecili byście do tego subwoofera?

 

Proszę o pomoc w dobraniu czegoś rozsądnego do tej ceny. Sprzęt może być używany.

Z góry dziekuje i pozdrawiam

 

[ Dodano: 2009-09-15, 23:34 ]

Auto to 3 drzwiowy hatchback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy błąd jaki mi się wypatrzył to radio, za tą kasę można o wiele lepsze radyjko ale w używce wyrwać. Ja na twoim miejscu odpuścił bym sobie Axtona i poszukał czegoś ze starej serii Kenwooda PS. Zamiast zaczynać od tylu proponował bym zacząć od odseparowanego zestawu przedniago i wygłuszenia drzwi, położenia kabli i zakupu wzmacniacza do napedu zestawu przedniego, tu widziałbym coś ze starej serii Sony XM. Zabawa na tym etapie pochłonie Ci jakś 600-700zł. Dopiero wtedy brał bym się za suba. Tutaj polecał bym brać jakiegoś monobloka stabilnego w 2ohm żeby było przyszłościowo bardziej i głośnika 25cm albo 2x20cm. Po tym wszystkim wymienił bym radio i masz gites instalację :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety radio dostałem i nie miałem możliwości wybrania. Z czasem napewno się zmieni:) Jeżeli chodzi o wzmacniacz to czemu odpuścić tego Axtona? czy np taki SONY XM 754HX ( http://www.allegro.pl/item739722515_sony_x...naly_warto.html ) lepszym był by wyborem? Który z tych 4 zestawów najbardziej byś polecił? Możliwe że zacznę od przodu, ale to zobaczymy:) W Focusie którędy najlepiej puścić kable zasilające do wzmacniacza i RCA aby przebić nie było?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chrusteks, kretowi chodziło raczej o coś ze starszej serii XM, ten wzmak który pokazałeś jest ze schyłkowej, tuż przed wejściem Xplodów :) Modele jakimi warto się zainteresować to np XM 6020, koszt ok. 200-250zł.

Co do tych zestawów to wszystkie zagrają na podobnym poziomie, znacznie od siebie nie odbiegają, w końcu to jedna klasa- budżetowa. Osobiście miałem u siebie Elementy i byłem z nich zadowolony, dobry zestaw na początek, w miarę szczegółowy, bez zbędnych wychyłów na danych częstotliwościach, PB trochę kłuje na górze, jeszcze bardziej Hertz, za to ten mocniej kopnie. Helix jest najtańższą opcją, za swoją cenę gra poprawnie, raczej neutralnie, w porządku góra.

Ja bym na Twoim miejscu zrobił podobnie jak pisze kret87, najpierw drzwi wygłuszyć, przygotować pod aplikację, zmienić kable głośnikowe, to jest inwestycja raczej jednorazowa i długoterminowa, bo jakiego byś zestawu nie zaaplikował drzwi przygotowane musisz mieć Koszt zrobienia drzwi to ok 100zł najtańższym kosztem, 200zł optymalnie na STP. Insstalacja okablowania pod wzmacniacz również jest zalecana, kable 25mm^2 myśląc przyszłościowo, sygnał, oprawka, konektory to ok 150zł. Także masz w granicach 300zł kosztów stałych. Osobiście sprzedałbym Soniaka i kupił inną jednostkę sterującą, ale jeśli nie chcesz tego robić to wzmak, rozsądna kwota pod pierwszy zestaw to 200zł, trafi się coś ciekawego, zestaw również podobne pieniądze, u-dim troszkę więcej. Zatem wybór jak zwykle należy do Ciebie, jednak ja bym się nie brał za instalację od "dupe strony" :D Oczywiście zrobisz jak zechcesz :) Najpotrzebniejsze info już otrzymałeś, powodzonka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje które pomogły mi podjąć decyzję na początek wzmacniacz Sony XM 6020 + EL Comp 6 :) odrazu wygłuszę drzwi i poprowadzę instalację po aucie:) tak jak polecał kret87 pożniej zajmiemy sie dupka będzie monoblock i jakiś sub o co pewnie też was pomecze:P ale to za jakiś miesiąc:) dzięki wielkie pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o alpine 3525 zamiast Sony XM? bo ciekawa oferta się pojawiło a Sony XM mało ofert na allegro jest?

 

[ Dodano: 2009-10-04, 13:54 ]

No i przód zrobiony. Pojawił się przedni zestaw Rainbow SAX 265.20 i napędza to właśnie wspomniana Alpinka 3525. Drzwi także zostały wygłuszone matami i gąbką akustyczna. I teraz zostaje pytanie co na tył? Kolega poleca mi AUDIOBAHN AW 1251T lub ALPHASONIK PSW 212. Jaki wzmaczniacz polecili byście do tych głośników? Bagażnik będzie też wygłuszony.

 

[ Dodano: 2009-10-04, 15:33 ]

chciałbym na wzmaczniacz + sub i skrzynie wydać ok 800 - 1 tys pln kabelki już odpowiednie mam puszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...