Skocz do zawartości

Jakie woofery 165 ?


fellowes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję wooferów 16cm do drzwi.

Kwota: maks 600zł (jak już coś naprawdę dobrego)

Napęd: alpnie 3548

Muzyka: Poszukuję czegoś co mi wyprasuję nogawki, furtki wygłuszone

 

 

I teraz tak, aktualnie mam woofery z zestawy DSK którą są .. no właśnie :), szukam czegoś co da ładny miękki bas oraz czysty dźwięk. Druga sprawa jakie kable do tego ? czy pozostawić z zestawu hertza? podobna sprawa ma się ze zwrotnicami, aktualnie na myśl mi przychodzi DLS R6, sinuslive SL16 i mds 06 jest jeszcze coś godnego uwagi ?

sinusy są najtańsze ale czy ich dźwięk będzie taki jak r6`tek ? bo dużo dobrego się o nich naczytałem natomiast o sinusach nie mogę znaleźć żadnych informacji :| podobnie jak o mds`ach (ale niewiem czy mi wejdą w drzwi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupilem dzisiaj SL16 tez wsumie "w ciemno" slyszalem jedynie ze przy dobrze wygluszonych drzwiach i wzmaku >100W RMS potrafia niezle narozrabiac, planuje dokupic NEO28S do tych wooferkow, rowniez zastanawialem sie nad mds06, nie ukrywam jednak ze wybor padl na sinuslive ze wzgledu na cene bo wyrwalem te wooferki za 220zl nowki, cos wiecej moze w przyszlym tygodniu uda mi sie powiedziec, ja szukalem poprostu mocnego kickbasu do ok 400zl i te jakos wpadly mi w oko, kostrukcja wooferka wyglada na duzo solidniejsza od tych z zestawow w tym przedziale cenowym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze ich nie doszły to pewnie wczoraj mi sprzątnołeś aukcję z sl`ami bo były jakoś za ~220-230 :) to jak dojdą to napisz co o i jak, nie ukrywam nie mam zamiaru płacić za R6 520 tj są na allegro ale czasem gość wystawia nówki na aukcji i może uda mi się wyrwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl nad HERTZ HV-165L naprawde graja bardzo miekko i mocno u mnie pod 180watami robia prawdziwa masakre w samochodzie mojej Panny - tam naprawde nie potrzeba suba nawet czarnej muzy slucha sie dobrze pod nimi

 

Hertz i miekki bass.....hmm??? Ze swojej strony polecam glosniki Rainbowa. Super barwa dzwiekowa...niskie bardzo miekkie i co najwazniejsze gora nie wali po uszach jak w przypadku dsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156, to mnie zaciekawiłeś stwierdzeniem

L naprawde graja bardzo miekko

:)

Nigdy z nich nie usłyszałem miękkiego basu. Ja odbieram je jako twarde woofery które kopią szybkim "impulsem". Za to pod wieloma wzmakami usłyszałem jak te głośniki tracą swój "wykop" i robią się kluchy .

Z ciekawości zapytam. Pod jaki wzmakiem grają u twojej dziewczyny i jakie radyjko tym zarządza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dużo dobrego o rainbow`ach ale znalazłem tylko jeden model wooferów na allegro, druga sprawa z chęcią kupił bym np macroma bo też dużo dobrego o nich czytałem :), hertza HV raczej nie a już na pewno nie za 460zł bo wtedy na pewno wolę dołożyć 50zł do nowych R6`tek.

 

RAINBOW CSX 165 http://allegro.pl/item737778787_rainbow_cs...ms_wroclaw.html

 

I też nad nimi się zastanawiam, bo jednak bassu będzie mniej niż na SL`ach ale podejrzewam że będzie on lepszej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156, to mnie zaciekawiłeś stwierdzeniem

sanders156 napisał/a:

L naprawde graja bardzo miekko

 

:)

Nigdy z nich nie usłyszałem miękkiego basu. Ja odbieram je jako twarde woofery które kopią szybkim "impulsem". Za to pod wieloma wzmakami usłyszałem jak te głośniki tracą swój "wykop" i robią się kluchy .

Z ciekawości zapytam. Pod jaki wzmakiem grają u twojej dziewczyny i jakie radyjko tym zarządza ?

 

 

Ja tez sie zdziwilem :)

 

Gra to pod dwoma mostkami z axtona c500x 4 pod radyjkiem clarion 588

 

Z tym ze ja mysle ze maja na to wplyw wielkosc drzwi i ich wygluszenie bo u mnie pod boston akustik napierdzielaja ale wlasnie tak jak mowisz twardo , szybko precyzyjnie bardzo dynamicznie a u mojej kobiety lepiej graja pod czarnymi rytmami wlasnie miekko , i naprawde szok ze cos gra tak bez suba , moj zestaw narazie bez subow ( brak wzmaka ) Nie gra w polowie tak mocno jak jej , oczywiscie jej to pasuje a mnie wkur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem trochę więcej czasu żeby przejrzeć oferty i znalazłem focale A1 za 420 i helixy esprit 165 za 320 i teraz mam dylemat czy nie lepiej kupić któryś z tych zestawów zamiast samych wooferow , i teraz co było by lepsze ? kuźwa jak mnie to wkurza jest już kasa na audio i człowiek ma dylematy co wybrać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...