Skocz do zawartości

Pytanie za 100 punktow


Kazikik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak ciężko wklepać wymiary do winisd?

 

 

Uwzlgędniasz to, że przedłużając port zmniejszasz objętość skrzyni?

Mam na myśli, fakt, że jeśli wszystkie skrzynie mają takie same wymiary zewnętrzne, a manipulujesz tylko długością portu, to ich objętość będzie różna, skrzynia 3. będzie mniejsza od skrzyni 1. o różnice objętości portu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem Chodzi mi o 3 rozne skrzynki Tak jakbum miał je zrobione

Jak beda wtedy zestrojone?

 

Mowisz winisd słyszałem opinie i wyczytałem ze ten program nie nadaje sie do strojenia bo oszukuje

 

I np. strojac na 35Hz wychodzi tak naprawde skrzynka zestrojena na 32Hz tak słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz pewność, że bass-box podaje w 100% zgodny wynik.

 

Kolejna kwestia, to co za różnica? Jedyny sposób, na pewne sprawdzenie strojenia to zrobienie skrzyni, wpakowanie głosnika i pomiar impedancji. Pytanie tylko po co Ci ta informacja?

 

P.S. Umieszczenie zwykłego tunelu obok ściany obniża strojenie, podobnie może być ze szczeliną gdzie za port robi jedna z zewnętrzych ścianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-47

2-43

3-41

Samo zrobienie tej samej rury bawiac sie tylko długoscia nie ma sensu. Zauwaz ze w głosniku tez jest zmienna skutecznosc na danej czestotliwosci oraz mozliwosci cisnieniowych.

Ustalajac dana czestotliwosc zmnienia sie zarówno rezonans jak i cisnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto ma racje ? zomer1980 czy pita

Pytanie jest tez:

1) Skrzynia w obliczeniach netto-a przeciez skrzynia ma zmienna długosc portu to wpływa na rezonans.

2) Czy brana jest pod uwage grubosc scianek szczeliny

3) Czy bran jest pod uwage równierz litraz samego głosnika?

Tutaj wyrastaja te nasz "małe" zmiany

cursor, mi przy netto 43L, program wypluwa przy tym porcie:

3x38x39 - 43,97hz

3x38x49 - 39,8

3x38x56,4 - 37,38

Za kazdym razem sprawdzalem litraz dla samego głosnika, pomijam wszystkie litraze glosnika i portu..

Program po kazdej zmianie potrafi przeciez przestawiac wymiary (których nie wpisywałem) a takze bierze pod uwage co było wpisane wczesniej i robi korekte, ktora nalezy sprawdzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...