Skocz do zawartości

Audio System XIon 15-1000 Vs Audio System Helon 15 2000w rms


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś miał porównanie tych głośników? Czy warto zmieniać z xiona na helon?

Chodzi mi o bardziej, czy przy tej samej mocy, i tej samej skrzyni (te same strojenie) Helon zagra znacząco lepiej?

Dobrze by było aby też ładniej, ponieważ tak nie za bardzo jestem zadowolony z głośnika xion, wedle teori Przechodzę na głośnik mniej jakościowy, ale może?

Skrzynia: 110l, 35hz, powierzchnia portu 280cm2, sztywność skrzyni: Nie czuć wibracji znaczących, na skrzyni.

 

Poproszę o opinie, dyskusję na ten temat.

Dodatkowo, na co polecicie zmienić ten głośnik aby zagrało przyjemniej oraz mocniej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki wzmacniacz i prąd? Głośnik lepiej do-watować.. Fizycznie wyglądają podobnie, pytanie jeszcze która wersja Helon-a. Raczej nie nastawiał bym się na jakiś efekt WOOW.. 

Po zmianie alternatora myślę że te 1500w na czysto na muzyce będę miał do dyspozycji.

Chodzi mi o wersję 2000w rms, żółtą, i chyba to jest jedno cewkowa, nowe mają 2500w rms, ciekawiła mnie też wersja czarna, stara.

A co innego byś polecił, aby dało to ładny bas i wyraźny, bo z xion go dobrze nie słychać w porównaniu z głośnym wokalem.

Zależy mi aby był efekt miękkiego, soczystego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał jaki wzmacniacz?

Która wersja Xiona ?

Bo jak 1500w będziesz miał dopiero po zmianie altka to nie zasililes dobrze obecnego suba a z helonem możesz sobie darować całkowicie.

Może Mastah się wypowie co do helona bo wie ile taki subik potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście szedł bym w kilka łatwiejszych do wykarmienia 12", niż bardziej wymagające 15" z ciężkim układem drgającym. Pytanie jeszcze o jakość pieca, no i pod jakim obciążeniem odda te Waty.. Więcej Ohm -lepiej bo mniej prądu potrzeba, no i "DF" wyższy. Mniej Ohm - pozornie więcej mocy, ale potrzeba WIĘCEJ prądu.. Ale lepiej by wypowiedział się ktoś bardziej doświadczony.. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał jaki wzmacniacz?

Która wersja Xiona ?

Bo jak 1500w będziesz miał dopiero po zmianie altka to nie zasililes dobrze obecnego suba a z helonem możesz sobie darować całkowicie.

Może Mastah się wypowie co do helona bo wie ile taki subik potrzebuje.

Ciężko powiedzieć, to dość dobre pytanie, na które nie odpowiem. jest to koreaniec. moc około papierkowe 2300-2800w rms.

Dajmy na to, teorię, że każdy 1v przy tej mocy będzie to około 200w, czyli niech na razie odda 1200w rms na XION.

Nie schodzę napięciem poniżej 13v ponieważ czuć głośnik, a potrafi spadnąć poniżej 12v jak pocisnę mocniej.

 

Wersja tak jak pisałem 15-1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...