Skocz do zawartości

Wzmacniacz pod Morel Tempo Ultra Integra 402


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie budowania zestawu audio w mojej Audi 80 B4. Generalnie samochód jaki upierdliwy jest jeśli chodzi o budowę car audio każdy wie. No ale zamówiłem sobie do zrobienia tashki, wygłuszyłem drzwi i zamontowałem w nie woofery DLS R6A. Do tego na tył poleciał sub 20cm Ground Zero GZHW 20SPL w robionej na wymiar budzie. Radio to stara dobra alpina 9835R. Technicznie wszystko byłoby spoko, ale w Audi 80 brak jest fabrycznie miejsca również na tweetery. A nie widzi mi się dokładanie ich do słupków, bo raz, że słupki w Audi 80 są małe to jeszcze wstawienie tam tweeterow ograniczy widoczność i będzie brzydko wyglądać. A jednak nie ukrywam, wolałbym nie oszpecać wnętrza tego samochodu. Z tego powodu postanowiłem polecieć na całego i wstawić w fabryczne miejsca po prostu coaxy 10cm, średniaka z tweeterem od razu. Padło na morel tempo ultra Integra 402, uznałem, że może to być dosyć rozsądny wybór za rozsądne pieniądze, w tym budżecie nic innego nie przykuło mojej uwagi. Generalnie głośniki już mam, ale są dwie kwestie które chciałbym skonsultować.

 

1. Czy te coaxy da się napędzić z radia samego, czy lepiej jednak dokupić do nich osobno jakiś wzmacniacz? Jak je na chwilę podłączyłem do samej alpiny, to nie powiem, granie spodobało mi się, grały naprawdę głośno, czysto, szerokim zakresem częstotliwości i równo. Aczkolwiek jednak patrząc na klasę tych głośników, ich cenę i moc RMS zastanawiam się, czy nie byłoby warto zainwestować w osobny wzmacniacz dla nich. Dałoby to jakiekolwiek korzyści, czy lepiej sobie darować, zostawić głośniki podłączone pod samo radio i zachować hajs na inne rzeczy?

 

2. Pytanie skierowane już bardziej do samych użytkowników lub osób które audio w Audi 80 już robiły - jak te głośniki zmieścić w ogóle w podszybiu? Generalnie jak sobie zmierzyłem to na chama udałoby się upchać bez grzebania max 50mm głośniki (na głębokość) a te tempo mają rozmiar 58mm. Jest jakiś skuteczny sposób aby pogłębić tam otwór do montażu głośników bez wyciągania całego podszybia i wyrzynania środka? Czy to jedyny sposób aby te głośniki tam zmiescic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu patrzyłbym za używanym sprzętem, warto kupić klasę wyżej niż głośniki bo potencjalnie może zostać na dłużej.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Na twoim miejscu patrzyłbym za używanym sprzętem, warto kupić klasę wyżej niż głośniki bo potencjalnie może zostać na dłużej.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...