Skocz do zawartości

Alpine Imprint Sound- pytanie


mlodyjp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

maniek860824, o to mi chodziło ale tego nie uda się zrobić dla różnych nagrań!!!

bedzie kichabo do każdego nagrania trzeba zmieniac tę korekcję czasową o to mi chodziło.....

 

Ale dlaczego chcesz zmieniać korekcję dla każdego nagrania ?? :rotfl: Korekcji nie ustawiasz pod daną muzykę/utwór tylko pod sprzęt który gra w aucie :kwasny: Zgodnie z tym co napisałem wyżej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin_plock widzę że masz zestaw imprint u siebie.. mógłbyś mi powiedzieć czy jest faktycznie tak jak myślę? tzn że ustawiam mikrofon w miejscu mojej głowy i procesor sam ustawia korekcję..?

 

Tak chyba działa zestaw do kalibracji. Nie miałem go w rękach więc się nie wypowiadam. Ustawiałem czasówkę empirycznie :rotfl: na ucho, przy znajomości podstawowych praw fizycznych, prędkości rozchodzenia się dźwięku itp.

Jak dla mnie gra dobrze przy każdym kawałku i każdej płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin_plock widzę że masz zestaw imprint u siebie.. mógłbyś mi powiedzieć czy jest faktycznie tak jak myślę? tzn że ustawiam mikrofon w miejscu mojej głowy i procesor sam ustawia korekcję..?

 

Tak chyba działa zestaw do kalibracji. Nie miałem go w rękach więc się nie wypowiadam. Ustawiałem czasówkę empirycznie :rotfl: na ucho, przy znajomości podstawowych praw fizycznych, prędkości rozchodzenia się dźwięku itp.

Jak dla mnie gra dobrze przy każdym kawałku i każdej płycie.

 

i to mi wystarczy.. dzięki wielkie! chyba sie skusze na ten zestaw

chcę go sprowadzić z Kanady za pośrednictwem kuzyna więc jak go dostane to podzielę się wrażeniami

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fahoo, nie będę się zniżał do Twojego poziomu bo zwykła przyzwoitość nie pozwala mi na to

Jak zrobisz jakiegoś spota na podlasiu to chętnie wpadne.

myślałem ,ze bedzie bezkonfliktowo ale jak zawsze musi byc ktoś któremu coś nei pasi.

A może to z Tobą nie jest wszystko ok skoro zawsze komuś coś nie pasuje w Twojej osobie?

cursor, już Ci podał gdzie brednie napisałeś. Nie wiesz, nie umiesz ustawić korekcji czasowej to nie wcinaj się z takimi tekstami bo łamiesz 1 punkt regulaminu forum.

 

I jak chcesz możesz się poskarżyć 'górze' że jestem niegrzecznym tylko junior adminem. Ciekawe co będzie :rotfl:

 

Z mojej strony koniec :kwasny:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek860824, o to mi chodziło ale tego nie uda się zrobić dla różnych nagrań!!!

bedzie kichabo do każdego nagrania trzeba zmieniac tę korekcję czasową o to mi chodziło.....

 

Czyli zmieniając nagrania zmieniasz położenie fizyczne głośników w Twoim systemie czy jak? Przy każdej piosence np otwierarsz drzwi, przeskakujesz na inny fotel? orekcja czasowa ma na celu opóźnienie poszczególnych głośników w celu, aby do odbiorcy docierał dźwięk ze wszystkich przetworników w tym samym momencie, a że odległość słuchacza od przetwroników jest różna to każdy kanał opóźniami osobno. Fahoo, korekcja czasowa to nie DSP z efektem hali, bo z tego co piszesz wydaje mi się, że coś takiego masz na myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balcer, robiłeś kiedyś muzyke? ja tak i mam w tym jakieś doświadczenie......

jest coś takiego jak panorama i rozmieszczenie instrumentów, wokalu,przeszkadzajek itp na scenie....

i dlatego piszę ,że przy żywych instrumentach jest ok przy muzyce mechanicznej juz nie.........a wy robicie ze mnie nie wiadomo kogo... doczytajcie posluchajcie i w tedy porozmawiamy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego piszę ,że przy żywych instrumentach jest ok przy muzyce mechanicznej juz nie.........

Fahoo, możesz to rozwinąć i jakoś racjonalnie wyjaśnić bo tak czytam czytam i jakoś nie mogę zatrybić o co Ci chodzi :)

Przecież czy przy „żywych” instrumentach czy przy „sztucznych” w korekcji czasowej, krótko mówiąc chodzi o to żeby dźwięki ze wszystkich głośników dotarły do twoich uszu w tym samym czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balcer,

Fahoo, korekcja czasowa to nie DSP z efektem hali

ale właśnie coś takiego sie robi i nagle znika linia melodyczna gdzieś za ściane albo sie pojawia centralnie a wokalista śpiewa nienaturalnie ostroale z którejś ze stron :hyhy:

 

[ Dodano: 2009-09-17, 07:46 ]

...więc w czym jest problem :) ,może mi ktoś podpowiedzieć zamiast cisnać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś podpowiedzieć zamiast cisnać?

 

Ja nikomu nie cisnę, zarzuciłeś nową teorię, więc chciałbym tylko abyś ją wytłumaczył. Z tego co piszesz rozumiem, że muzyka nagrana na podstawie konwencjonalnych instrumentów po odtworzeniu przez przetwornik powoduje fale dźwiękowe idące wolniej/szybciej niż muzyka nagrana na podstawie instrumentów elektronicznych tak? Chyba bardziej trafnym argumentem byłaby chociażby gęstość powietrza w samochodzie :)

Fakt, nigdy nei tworzyłem muzyki, ale tak na chłopski rozum to granie na instrumentach muzycznych jest bardziej mechaniczne, niż na syntezatorach itp, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balcer, ok,widzę,że nie ciśniesz .....wracając do sedna to zauważyłem że właśnia na kawałkach z zywymi instrumantami są one poukładane w jakiś typowy sposób praktycznie jednakowo i przy korekcji czasowej są jakieś tam no zadowalające efekty ...lecz gdy zarzuce cd z nagraniami bardziej teraźniejszymi i elektonicznymi instrumentami to robi się kupa ,bo na kazdym utworze ktoś haotycznie i nie jednakowo poukładał instrumenty w panoramie ...

no może zawile piszę ale tylko ty jeden poważnie się zainteresowałeś tym problemem o którym piszę a nie wyśmiałeś za to szacun :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balcer, ok,widzę,że nie ciśniesz .....wracając do sedna to zauważyłem że właśnia na kawałkach z zywymi instrumantami są one poukładane w jakiś typowy sposób praktycznie jednakowo i przy korekcji czasowej są jakieś tam no zadowalające efekty ...lecz gdy zarzuce cd z nagraniami bardziej teraźniejszymi i elektonicznymi instrumentami to robi się kupa ,bo na kazdym utworze ktoś haotycznie i nie jednakowo poukładał instrumenty w panoramie ...

Bo bzdury wygadujesz okropne, system tworzy taką scenę jaką stworzył realizator dźwięku i tyle i nie ma na to wpływu czy grali na kiblu, beczce, trąbie, fortepianie, klawiszach czy organkach, ważne jest rozmieszczenie tego w tej twojej panoramie - bo mam nadzieję że mówimy o tym samym. Poprawnie ustawione czasówki powodują TYLKO I WYŁĄCZNIE docieranie do twoich uszu wszystkich dźwięków reprodukowanych z wszystkich głośników w tym samym czasie - tak jest poprawnie zestrojone. Oczywiście że można to nieco naginać, bawić się fazami, zmieniać zbocza czy Q powodując zmiany, ale przy FLAT z czasówkami nie ma prawa nigdzie nic Ci się rozjechać.

Jesli tak się dzieje, szukaj po samochodzie, czyli masz zjebaną krótko mówiąc aplikacje przetworników, ale ten rozjazd będzie i tak albo na WSZYSTKICH płytach albo na ŻADNEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herdi,

Bo bzdury wygadujesz okropne, system tworzy taką scenę jaką stworzył realizator dźwięku

no z założenia tak ma być i jest ale umnie jest tylko tak na płytach typu bajm,queen,E.L.O......w większości przypadków z nową muzą jest kibel ide....

posprawdzam fazy...woofery sa sfazowane poprawnie... sprawdze resztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fahoo,

tak jak pisze Herdi, jest to raczej wina konkretnej aplikacji co przekłada się na budowę sceny. Z tego co widzę to masz 2-way i raczej ciężko jest zbudować scenę z dobrym skupieniem i odpowiednią szerokością, głębokością itd (choć to nie reguła). Więc korekcja raczej nie jest temu winna. Na ostatnich zawodach miałem okazję posłuchać dobrej A4-ki i bez korekcji nie byłoby takiej sceny. Ja mam u siebie dwie drogi i na pewno samą korekcją cudów nie zdziałam. Jakieś skupienie mam ale jest to raczej obszar rozciągnięty na jakieś 10-15 cm a w audi to był punkt o szer. ok. 5 cm (wokal) a na scenie można było wszystko pokazać palcem :) Nie rezygnuj z czasówki tylko poćwicz aplikację a na pewno dojdziesz do innych wniosków.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj rozprułem całą instalacją i kabel po kablu skałdałem z miernikiem w ręku tak jak trzeba + do + .....- do -....był jeden babol z zamianą kabli ,który pociagną za sobą kolejnego babola zeby woofery grały w fazie i sie nie nakładały....i tak to sobie grało woofery w zamienionej fazie a tweetery w innej i temu była sraka a nie granie.....teraz jest nieźle i góra się zmieniła na cieplejsza i inaczej gra

teraz na nowo ustawiam tweetery na desce...czasówką nie miałem juz czasu i chęci sie bawić moze w wolnej chwili

takze bede walczył dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...