Skocz do zawartości

SINUSLIVE SLA1500


ROOON2211
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam maly problem jak polaczyc 2 te monobloki w calosc . Na jednym wzmacniaczU bedzie grala 1 sztuka GROUND ZERO GZRW 30SPL narazie mam podlaczone w ten sposÓb ze plusy i minusy ZASILANIA sa wspolne tak samo REM ale jak zalacze 2 CINCZE to ciszej slychac bass sprawdzalem na cinchach jesli odlacze cinch 1 kanalu to gra rewelacja jesli wepne 2 sztuke to przy glosniejszym charczy kable sa dobre RCA czy cos pomylilem przy podlanczaniu wzmacniaczy ??? czy cos z faza lub tez z OHM mam gzrw wpiete na 4OHM bo nóweczki sa bardzo prosze porade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROOON2211, z twojej wypowiedzi rozumiem że masz dwa wzmacniacze i dwa subwoofery, czy tak :kwasny:

Jeżeli tak to albo masz mało stabilne zasilanie i w momencie gdy drugi wzmacniacz załączasz to zasilanie strasznie przysiada i ztąd ten efekt albo głośniki masz podłączone w przeciwfazie.

Napisz (daj zdjęcie) dokładnie jak wygląda instalacja u Ciebie ponieważ 2kW to już nie przelewki i instalacja musi być już konkretna :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foteczki zamieszcze dzis zasilanie mam kablami 50mm2 jak jak i plusy tak i masy do odpowiedzi sa 2 wzmacniacze i 2 suby mysle ze to wina zasilania wydaje mi sie ze przy obciazeniu 2 wzm, brakuje pradu na jednym wzmaku idzie rewelacja ale jak juz na drugi dam sygnal to sie zaczynaja spadki na kondensaorze mam przy aucie odpalonym 14,1V-14,4 PRZY WYLACZONYM 12,7-12,8V KABLE OD ALTERNATORA sa 35mm2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu to jeżeli:

przy udezeniu basu mam 13,7-13,8V

zakładając że ten woltomierz "boss" nie kłamie to raczej nie jest to sprawa zasilania, zamień polaryzację na jednym głośniku i sprawdź wtedy :kwasny:

Co do twojej instalacji:

Dlaczego górny wzmacniacz ma taką słabiutką masę :hyhy:

Po co Ci te kostki elektryczne zasilanie mogłeś rozdzielić na kndensatorze :hyhy:

Bezpieczniki przy wzmacniaczach zamontowane są w złych miejscach :wstyd:

Mam nadzieję że przy aku na kablach są bezpieczniki :hyhy:

No i na koniec dlaczego wzmacniacze są tak krzywo przykręcone :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria jest taka że prąd płynie od + do -, i tyle ile pobrał kablem plusowym tyle samo odda kablem ujemnym, a na zdjęciu widać tylko jeden kabel ujemny, i tak z ciekawości po co ciągłeś przez cały samochód kabel 50mm2 skoro przed wzmacniaczem zastąpiłeś go cieńszym, a bezpieczniki daje się przy akumulatorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria jest taka że prąd płynie od + do -, i tyle ile pobrał kablem plusowym tyle samo odda kablem ujemnym

Jakaś nowa teoria czy tylko przejęzyczenie :zdziwko:

Chyba że wymyśliłeś perpetuum-mobile :kwasny:

a bezpieczniki daje się przy akumulatorze.

Oczywiście że tak tylko to są bezpieczniki wzmacniaczy ponieważ SLA1500 nie wewnętrznych bezpieczników :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODPOWIEM TAK TO TYLKO TAK NA PROBE a z napieciem to jak widac miezylem tak samo miernikiem i daje 14.1-2 na odpalonym aucie. Z 1 AKUMULATORA JEST kabel +/- 50MM2 I POLOCZONY JEST Z 2 AKUM,Z BOKU KOLUMNY ODLEGLOSC OD akumulatora do bezpiecznikow to jakies 40cm moge pozmieniac rady zawsze sie przydaja wzmacniacze poprawie i dam wiekszy kabel masowy na 1 wzmak i wymienie zaciski elektryczne na konektory i podlacze do kondzia narazie sie roznia suby bo na dniach ma mi przyjsc 2 ground zero to wymienie sa narazie wpiete pod 4OHM KAZDY a kolumna jest oddzielona grodzia wiec jeden glosnik nie pracuje z 2 razem. Te czarne kable to 50mm2 a czerwone 35mm2 z alternatora 50mm2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozmieniam tak jak pisaliscie z kablami a czy to konieczne przestawiac bezpieczniki kolo akumulatora jak sa one o 35/40 cm przed nim . Sprobowalem to co pisaliscie o przesunieciu fazy o 180' na jednym wzmaku i faktycznie teraz slychac roznice wczesniej mialem odczucie jak by to wszystko w szkrzyni gralo teraz jest ok co jeszcze proponujecie zmienic zeby to gralo przyzwoicie na dniach 2 subik przyjdzie to zamontuje. Skrzynia jest strojona na 32hz oddzielona grodzia miedzy subami kazda komora PO 54L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxtz ja nie widzę specjalnie błędu w tym co napisał fanatix, chyba że chodzi Ci o różnice potencjałów, albo to że w rzeczywistości to elektrony poruszają się od - do +.

stefanb, nie o to mi chodziło.

Tylko jak się czyta

tyle ile pobrał kablem plusowym tyle samo odda kablem ujemnym

Z tego może ktoś wywnioskować że wzmacniacz pobiera prąd przez przewód plusowy a potem oddaje z powrotem do akumulatora po przez przewód masowy :zdziwko:

Zapewne fanatix, chciał napisać że zarówno przewodem plusowym jak i masowym płynie ten sam prąd (wzmacniacz pobiera ten prąd i nie oddaje) i dlatego obydwa przewody powinny być tej samej grubości :kwasny:

Dlatego napisałem wyżej:

Jakaś nowa teoria czy tylko przejęzyczenie
Panowie pozmieniam tak jak pisaliscie z kablami a czy to konieczne przestawiac bezpieczniki kolo akumulatora jak sa one o 35/40 cm przed nim

Jeżeli chodzi o moją wypowiedź:

Bezpieczniki przy wzmacniaczach zamontowane są w złych miejscach

To mi chodzi o to że te bezpieczniki mają chronić wzmacniacze przed wewnętrznym zwarciem lub przeciążeniem ponieważ nie ma on wewnętrznego bezpiecznika :/ (dlatego producent dokłada zewnętrzny bezpiecznik do każdego wzmacniacza)

Ty masz je zamontowane nieprawidłowo ponieważ masz obydwa bezpieczniki zmostkowane na kondensatorze od strony wzmacniaczy i w skutek czego wzmacniacz zamiast "widzieć jeden bezpiecznik 150A "widzi" ich sumę czyli 300A at może się okazać znacznie za dużo w krytycznym momencie.

Reasumując bezpieczniki powinny być jak najbliżej wzmacniaczy zaraz za tymi kostkami elektrycznymi tak aby od strony wzmacniaczy nie były ze sobą połączone :kwasny:

Oczywiście dalej od strony akumulatora powinny być bezpiecznuki zabezpieczające kable o wartości dobranej do tych kabelków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...