Skocz do zawartości

Aktywka z 9835


Thoo24Mass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A nie grają w przeciwfazie ?? Tzn czy jesteś pewien że nie pomyliłeś gdzieś głośnikowego + z - ? Na próbę jeden można przepiąć odwrotnie niż jest i posłuchać lub ustawić balans na jedna stronę i sluchać czy jest lepiej.

Raczej wszystko dobrze, bo sprawdzone 2 razy, ale nie zaszkodzi 3. Idę to sprawdzić i dam znać ;)

 

Sprawdziłem, wydaje mi się, że wszystko i tą opcję bym wykluczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Znalazłem gdzieś informacje, że w ori zwrotce jest podział przy 3200 hz 12/12 dB/oct ale jak dziele to tak na radiu to jest zupełnie inaczej (czyt. o wiele gorzej) no i 0 kopa. W ogóle muszę najpierw gain dobrze ustawić, a jak zwykle boje się metody :/ xD

Musze poczekać do wieczora, bo narazie auto w słońcu i dłużej niż 5min nie da się wysiedzieć.

Jeśli taki podział, to teoretycznie woofer cięty jest ponad 2500 12db/oct, a tweeter niecałe 4000 12db/oct.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciecia od dolu czyli HP dla wooferow nie ma ?

 

Czy woofery są nowe ? Jeśli tak, to trzeba poczekać aż się "wygrzeją" czyli rozruszają zawieszenia.

Woofery grały u Mnie już kila miesięcy tylko pod zwrotnicą pasywną, i w tej opcji kopały 3x bardziej.

 

 

Jeśli taki podział, to teoretycznie woofer cięty jest ponad 2500 12db/oct, a tweeter niecałe 4000 12db/oct.

Nie bardzo rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomoMadej miał na mysli to,że "cięcie" to nie skalpel :)

3200 hz 12/12 dB/oct nie oznacza ,że woofer "gra" do 3200 i nagle grac przestaje.

Podobnie z tweeterem.

Pozdrawiam

W przypadku filtru z elementów pasywnych, a czy przy aktywnym filtrze jest ta sama sytuacja?

 

Mam jeszcze jeden problem, ustawić gain osobno dla każdego wzmacniacza i potem próbować to zgrywać na radio (+- dB na zwrotnicy) czy gainami kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie spalisz. Jesli tylko ciecie tweetera jest ustawione dobrze ( nie za nisko ) to mozesz krecic smialo. Obawa o sprzet zaczyna sie gdy przester zaglusza muzyke i sluchamy dlugo i glosno. Ale trzeba byc wybitnie gluchym by tego nie uslyszec ;) Krec chlopie a bedziesz wiedzial czego szukac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pomału trzeba się zbierać do auta i zaczynać kręcić bo w końcu cień na placu :D Jeszcze jedna sprawa,tak dla ścisłości kręcąc gainem od wartości minimalnej w górne - kręcę od wartości przy której mam podpisane [MIN] a nie od najniższej wartości liczbowej w [V]?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Gainem nie popsujesz, bo wcześniej nawet głuchy usłyszałby przestery;) I jeśli nie jesteś fanem prania mózgu w samochodzie, to zawsze lepiej troszkę mniej GAIN.

+ i - na radiu wyzeruj do ustawień, najpierw ustaw GAIN, potem takie ewentualne korekty.

W którą stronę? poruszaj pokrętłem podczas grania, a usłyszysz;) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak, po najodważniejszym (chodź nie tak odważnym jak to się powinno robić) ustawianiu gaina w moim życiu jest lepiej, o wiele lepiej. Na wzmacniaczu od tweeterów gain prawie minimum bo przy 50% w skali radia i tak nie idzie w aucie wytrzymać z HT25 skierowanymi na słuchacza...

Ba co więcej mogę powiedzieć to sony xm4525 jest ostrzejszy na górze od PS300T, dziwny wniosek?

 

Jednak dalej brakuje kika który był przy zwrotnicy pasywnej... jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazma A jak masz ustawione filtry we wzmaku dla woofersów ? Ja początkowo źle zinterpretowałem opis na wzmaku i woofer grał dopiero od kilkuset Hz przez co też miałem rozczarowanie po uruchomieniu aktywki w radiu. Ja na uruchomionej muzyce pokręciłem filtrami i było o niebo lepiej.

Dodam że w moim Rodku nie można zrobić AllPass'a bo mam tak ustawiony wzmak przez kartę (płytka ze wstępnymi ustawieniami we wzmaku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na wzmaku ustawione od 60hz, ale jak mi to napisałeś do picu wyłączyłem całkiem filtr w wzmacniaczu i muszę powiedzieć ze zrobiło się miło ;D

Jednak i tak czeka mnie dużo kręcenia na samym radiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cięcie 80 Hz to obcina, też robi prawie średniaki;) Nie ma tu nic złego, jeśli ma się mały subwoofer.

Cięcie 63 hz również słyszę, 50 nie słyszę różnic w dźwięku, ale w "odczuciu" dźwięku. Nie odróżniam pełnego pasma od odcięcia 40Hz. Mówię o 12db/oct.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, odkopuję temat.

Wczoraj podłączyłem 9835R aktywnie z poniższym zestawem:

 

woofer - Focal Utopia 6w2

tweeter - Morel Supremo Piccolo

przód w bi-ampie pod dwoma M1`kami.

 

subwoofer - Re sr10d4 spięty w 2 Ohm pod Focal FP 1.800

 

Cięcia zastosowałem takie jak proponował tutaj Cursor:

mid-l 80 hz, 12db/okt, -2db

mid-h 2.5 khz, 6db/okt, -2 db

high 3.2 khz, 12 db/okt

 

Wsio jest w miarę poprawnie, ale o zgrozo, Piccolaki zaczęły ostrzyć:( podnosiłem je na 4kHz, zboczem też trochę się bawiłem ale to nie to... dB też ujmowałem... jestem chyba głuchy jak pień :krzeslem:

 

Moje pytanie, ma ktoś konfigurację: CDA-9835R + Supremo Piccolo?? jak tak to jak je ma pocięte??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może wyższego cięcia tweeterów i niekoniecznie 12db/okt.

 

4,0kHz 18dB/okt, to samo, 4,0kHz 6db/okt to samo...??:|

 

Sprawdź najpierw włączając same woofery czy to nie one tak ostrzą (najczęściej ostrzenie jest w granicach 1-3kHz).

 

wypiąłem całkowicie tweetery, pusciłem same woofery (nie zmieniając cięć)i nie ostrzą... wina tweeterów.

 

Takie spostrzeżenie: Piccolo puszczone pasywnie na zwrotce Focal`a z zestawu Utopia grały w trzy "pupy" lepiej... :/ i jakby się nie przywaliło głośno, to grały czysto bez kłucia bębenków.

 

aha, oba Gain`y we wzmakach na minimum są ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...