Skocz do zawartości

Aktywka z 9835


Thoo24Mass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do osób, które już ćwiczyły to radyjko. Chodzi mianowicie o to, że moje poprzednie radio alpine 9880r na tym samym configu grało o niebo dynamiczniej i bardziej żywo czy to przez zwrotkę czy aktywnie przez proxa 500.24.

Teraz na alpince 9835r w trybie 3-way jest granie jak z kubła. Pomijając inny profil grania obu jesdostek to teraz jest mułowato, bez kopa. Nawet proxt2 zrobił się niewyraźny.

Czy ta aktywka jest taka słaba z tego radia czy mam szukać gdzie indziej?

 

alpine 9835r

proxt2

focal 165kf

prox 500.24

sygnał jlaudio xb-bluaic4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No więc wczoraj wieczorem troszkę się pobawiłem i jest lepiej. Mianowicie zmieniłem zbocze z 12 na 6db i to pomogło wyciągnąć wokal do połowy kubła :kwasny:. Oczywiście dużo eksperymentowałem co gdzie i jak ciąć między wooferem i tweeterem więc żeby nie było.... Trochę podbiłem na korektorze okolice 10khz i była kolejna poprawa ale..... no właśnie, daleko jeszcze do brzmienia 9880 gdzie wokal był zdecydowanie wyraźniejszy. Teraz udało się go troszkę ożywić ale kosztem peaka w okolicach cięcia.

Na razie się nie poddaję i będę przez najbliższe dni walczył z tym kubłem. Spróbuję w trybie 2-way puścić to po zwrotkach z accesa A1 żeby mieć jakiś pogląd co do tej aktywki.

Gdy już będę miał jakieś konkretne wnioski to skrobnę co nieco. A jeżeli ktoś ma jakeś doświadczenia z tym radiem w aktywce to z chęcią poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Thoo24Mass, Bawiłeś się może ustawieniami aktywki na 2 way?

Czemu są takie dziwne cięcia że praktycznie nie można podzielić w trybie 2 way , wysokiego i wofera ?

Czy chcąc przyciąć tweeter na np. 3500 muszę przełączać radio na tryb 3 way używając zestawu wofer , tweeter .?

a co wtedy ze subem?

 

Pozdrawiam

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dj Darecki z czego się przesiadłeś na 9835 i jak byś porównał z poprzednikiem?
Ma cały wyświetlacz ( poprzednia miały pęknięty ) :kwasny:

Podobno 9835 ma tylko ładniejszy wyświetlacz a bebechy to 9833 :]

Ale czy to prawda....

 

Różnic odsłuchowych raczej nie słyszę .

 

Ps. czyli jak przełącze na 3 way to będzie aktywny sub ( regulacja , faza itp? )

 

 

POzdraVWiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało po dwudniowej zabawie:

 

mid-l 100 hz, 6db/okt, -2db

mid-h 2.0 khz, 6db/okt, -2 db

high 5.0 khz, 12 db/okt

Sub póki co nie podłączony.

 

Najgorsze jest to, że po włączeniu MX-a dźwięk staje się bardziej znośny :kwasny: . Jutro albo w sobotę puszczę to pasywnie przez 2-way i napiszę czy się polepszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thoo24Mass, Tak z ciekawości zapytam :) gdzie podłączysz suba w trybie 3 way jak masz zajęte już 3 pary cincz? :)

Pod wyjście SUB :P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tryb "3-way"(ustawiany przełącznikiem w radiu) umożliwia jak już to zrobienie 2way + sub, a nie prawdziwego 3way

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie mogę powiedzieć, że na 2-way + zwrotki z Access'a A1 jest już lepiej. Co prawda cięcia i zbocza są wzięte z kosmosu ale mnie chodzi bardziej o sam dźwięk.

Jednak wydaje mi się, że profil brzmienia tych dwóch radyjek jest dość różny i nie ukrywam, że posłuchałbym coś z 78xx bądź coś z naka w moim konfigu.

Tak czy siak kubeł dalej jest i to co jeszcze mogę w prosty sposób przetestować to wrzucić jakieś mniej wymagające co do aplikacji wooferki, bo te kf-y to lubią grać w duuużych wrotach.

 

P.S. W czeladzi słuchałem jednego autka na 9835r (3 miejsce w mini) i z przykrością muszę stwierdzić, że tam pomimo trzech dróg był też lekki kubeł i puszczone aktywnie. Widocznie z tym radyjkiem tak już musi być :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No to trochę odkopię temat :) Mam podobny problem tylko że z CDA 9855.

Po długich zabawach, za nic nie umiem zgrać aktywnie 2way + sub (chodzi o cięcia, a nawet o gainy na wzmacniaczach) To pierwszy problem. Lecz największe rozczarowanie to właśnie dźwięk, powiem szczerze że woofery oscylują na poziomie serii... Na zwrotnicach HSK (oryginalnie/nieoryginalne mniejsza już o to) system grał o 3 nieba lepiej.

Chciałem, żeby było lepiej, a teraz chciałbym żeby to chociaż zagrało tak jak na zwrotkach...

Ktoś przerabiał HSK aktywnie? od jakich cięć zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no będę się z ty bawić, bo co zrobię... ;) Tylko martwi mnie ta jakość dzwięku o wiele gorsza niż na zwrotce hertza. A 2 sprawa którą idzie od razu odczuć, to wofeery kopią jak 100mm zasilane z końcówka radia, a od dołu są cięte tak jak przy zwrotce pasywnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od dołu są cięte tak jak przy zwrotce pasywnej.

 

:zakrecony:

 

No ale ok :) Od dołu ich na razie nie tnij. Skup się na cięciu tweetera i woofera od góry. Nie zapomnij ustawić EQ na flat. Sprawdź czy na wzmacniaczach wszystko ustawione na AP ( all pass ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem gdzieś informacje, że w ori zwrotce jest podział przy 3200 hz 12/12 dB/oct ale jak dziele to tak na radiu to jest zupełnie inaczej (czyt. o wiele gorzej) no i 0 kopa. W ogóle muszę najpierw gain dobrze ustawić, a jak zwykle boje się metody :/ xD

Musze poczekać do wieczora, bo narazie auto w słońcu i dłużej niż 5min nie da się wysiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie grają w przeciwfazie ?? Tzn czy jesteś pewien że nie pomyliłeś gdzieś głośnikowego + z - ? Na próbę jeden można przepiąć odwrotnie niż jest i posłuchać lub ustawić balans na jedna stronę i sluchać czy jest lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...