Skocz do zawartości

Subik Panda


szyba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problemik mam audio

Radio pioneerek 6000

przód SIGNAT H16 + C2 + T5

zasilać będzie esx sx-260

i teraz tak mam wzmaka hifonics bxi 1100i

i teraz szukam subika pewnie podłącze go pod 2ohm albo 1ohm coś w closed co radzicie?

DO samochodziku Fiat Panda. Myślałem nad Re Audio SE-12 D2 Czy jakieś może inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyba, czy 2x10 czy jedna 12 to najlepiej jak bys mógł posłuchać, tutaj już za wiele nie pomogę. Na twoim miejscu szedł bym w dwie 10'' :)

 

RE z tego co zauważyłem na podobną tendencję co m-ki z PB tzn w closed się duszą i dopiero pod br zaczynają oddychać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie ogranicza Cie miejsce bierz 2x10 zamiast 1xmocniejsza 12 :) 2x to 2x nie dosc ze bardziej punktualne to na dodatek wieksza powierzchnia membrany zrobi swoje :)

SE-10 w BR 35L netto
Mielismy go na testach w ok 35l@35hz netto choc ze swiszczacym portem robił robote... Nie licze ze "wyrwie Ci szybe" ale potrafi zartrzasc jak na 10'. Testowany w omedze wiec w troszke wiekszej "komorze". Choc z drugiej strony w seju kumpla glupi signat fury 12 w przymalym br pod 250rms z kenwooda robi niezły popłoch... W małych autach jednak czuc mocniej...

Ale jesli masz wybór 1x 12se a 2x 10sr to ja osobiscie wzialbym 2x 10sr...

niedlugo dostana AS Twister F2 300 to dopiero pokaza pazur
I tu chyba ten piec zrobi to co potrafi... Z AS chyba jest jenak tak ze albo sie go polubi albo nie... Mi ten piec nie siadł raczej... Do zasilania przodu nie wziałbym go za te pieniadze napewno. Na mostku w 4 ohm nawet z badziewnego muła pioneera potrafił zrobiuc dosc sensownie grajacy sub. Stosunkowo twarde granie to jego atut, czuc ze piec ładnie kontroluje suba, tylko ze jakos wydawało mi sie ze mocy mu brakuje jak na te 500w deklarowane... Na poczatku bylem przekonany ze ma 300W rms na mostku w 4 ohm wiec potraktowalem bezposrednie porownanie z mostkiem mojego GZ jako naturalne. Pozniej kiedy jednak doczytalem ze f2-300 to deklarowane 500W zniesmaczyłem sie troche... Bardzo fajny piec do pedzenia suba, ze swietna kontrola jak juz pisałem i bardzo specyficznym i fajnym brzmieniem, nie czesto spotykanym, jednak w kwocie której chodza nie robi zadnej furory uwazam... :P

 

Jednak wracajac do tematu...

Kolego na 2x 12 sadze ze Ci bagaznika nie wystarczy a ładowac takie SE w closed to raczej profanacja kiedy chcesz wygiac dach :?:

Kurde zalezy od kwoty ale dosc dobra i tansza alternatywa dla 10sr'a jest chocby Vibe ba 10 a 2 szt zamkniesz spokojnie w ok 2x35l i zrobia naprawde moocna robote. Wiem z doswiadczenia co potrafily w omedze ich jednocewkowi bracia... Mocy Ci wystarczy w 1 ohm na 2 szt i sadze ze niczym 2x 10 sr nie ustapia, a zaryzykowałbym nawet stwierdzenie ze bylbys bardziej zadowolony...

Vibe Black Air 10 2x2 ohm

http://www.carmania.pl/sklep/product_info....3bdf44b442113f1

o takich mowa, choc moze da sie je znalezc taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja uwazam ze spinajac je w 1 ohm przy mocy która oferuje Twoj piec, przy zapewnieniu solidnego i stabilnego zasilania zadowola Cie bardziej... Te suby maja naprawde potencał i czesto sa niedoceniane, a za swoja cene sa naprawde fajna alternatrywa chocby dlatak sławionego sr'a...

Chcesz bezposredniej i aktualnej opinii o tych obu subach? Uderz do Dave_19.

A to ze potrafia zrobic robote niech swiadczy chocby fakt:

Vibe BA w "starszej" jednocewkowej wersji ale pod zasilaniem które i Ty mozesz zaoferowac...

http://www.allegro.pl/item731845934_vibe_b...ir_ii_espl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...