Skocz do zawartości

kenwood kmm bt306 vs Alpine CDA 9855r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

kenwood kmm bt306 czy Alpine CDA 9855r
Co byście wybrali? Jakie opinie macie na temat tych jednostkach?
Dylemat,czy wybrać nówkę która ma wszystko w tych dzisiejszych czasach czy starego klasyka.


Szukam jednoski już na lata.


Aktualnie posiadam Pioneer MVH x580bt.

Miałem okazję posłuchać w moim aucie CDA 9812rb i bardzo dobrze grał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem wszystkie 3 radia. Kenwood nie robił namnie wrażenia. Lepiej dla mnie graja nowe Pioneer i alpine a co do starszych modeli kilka lar mialem 9812rb i grało bardzo fajnie ale nie miało aktywki a 9855 około roku mialem i bardzo dobrze wspominam ale tj mówisz brakuje tu usb itd.. Ja bym poszedł.w nowe tylko dlatego że jeśli się sporo korzysta ze sprzętu to stare radia po prostu się psują albo może tak powiem zużywają.. przyciski pokrętła i wtedy jest problem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz. Alpina zagra lepiej (bas na 306 wydawał mi się kiepski, rozlazły i taki jakby podbity mimo wyłączonych wszystkim dopalaczy) i wygląda lepiej bez dwóch zdań. Kenio za to ma usb i BT (choć w przypadku BT jakość to dramat, osobiście nie toleruje).  Jakość wykonania Kenwood'ów z tej serii jest na kiepskim poziomie (tandetne tworzywo, piano black który rysuje się od patrzenia, wszystko się ugina przy dotykaniu). Do tego przyciski w 306 są bardzo małe i ciężko się ich używa w trakcie jazdy. Tak czy inaczej w tej cenie nie idzie chyba znaleźć nic lepszego (nowego) i nie ma jak narzekać na wady tego modelu. Ja przesiadłem się z niego na Alpine 178 po bezpośrednim porównaniu. Ta druga zagrała lepiej i była zdecydowanie lepiej wykonana (choć do starszych modeli i tak nie ma podejścia). Ja tam wole "oldy" (obecnie siedzę na Clarionie 958, wcześniej miałem 7893, 9835, 9853, 9815, Kenia 8534 i poprzednią Alpine 178). Podpinam się pod aux telefonem i jest ok, reszta wrzucona do zmieniarki. Nic więcej mi nie trzeba. Jeśli jesteś fanem połączeń bezprzewodowych i usb kosztem całej reszty to bierz Kenia:) Z drugiej strony wydaje mi się, że mało jest projektów które wykorzysta 100% potencjału dźwiękowego nawet tej 306 a co dopiero czegoś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wpisy.

 

Kenn by wygrywał ,gdyby nie jak desing i te małe blisko siebie przyciski. Coś czuję że bym chorował od samego patrzenia.

 

Miałem na oku alpine 137bti który ma wszystko w sumie. Lecz nie słyszałem ją. Tylko cena zabija trochę i mało ich jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...