Skocz do zawartości

prosze o pomoc w wyborze car audio BMW e36 od 1500-1700zł


kaplan8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nic nie mam w samochodzie z audio..

słucham głównie rmx-ów

zależy mi na dobrym brzmieniu i dobrych basach

boje się troche kupić używany a wiec bardziej skłaniam sie do nowego :rotfl:

 

[ Dodano: 2009-08-31, 20:44 ]

tak jak patrzyłem na allegro żadniego taschki nie znalazło a ja niestety jestem jeszcze laikiem pod wzgledem audio.. mógłbym prosić o bardziej konkretne informacje tzn jaki model itp :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w tym aucie trzeba dołożyć parę zł na panele i przeróbkę drzwi jak zrobisz to sam to będzie cię to kosztowało tylko kilkanaście godzin w garażu i parę złotych ale jak komuś to zlecisz to budżet Ci się raczej trochę uszczupli :rotfl:

tak jak patrzyłem na allegro żadniego taschki nie znalazło

Panele BMW E36 :

http://www.allegro.pl/item705567695_a_z_pa...an_sprawdz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu to ja bym wybrał:

1.Radio Alpine CDE-9874RB

2.Wzmacniacz Carpower

lub Magnat Rx44

3.Subwoofer Boshmann

JL Okazja

Lanzar

Alpine Szybko schodzi nie przeciąga bassu dobry do szybkiej muzy

 

JBL W skrzyni zamkniętej

 

Wszystko dobre za niską cenę. Przynajmniej ja tak uważam.

Ja posiadam Wzmacniacz Magnata RX44 do tego Alpharda Yakuzę 12'. No nad radiem się jeszcze zastanawiam.

 

[ Dodano: 2009-09-02, 20:34 ]

A no i zapomniałem p zestawie na przód.

Wzmacniacz na przód Alpine

Zestaw np. SinusLive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe ja go nie strasze :P

Wiem po sobie jak to wygląda.

Pierwsze nagłośnienie kosztowało mnie ok 1000zł - lipa

Drugie nagłośnienie 2500zł - nie jest źle, ale rewelacji nie ma

No i teraz pora na trzecie nagłośnienie, które tak myśle, że ok 4000zł będzie kosztować i mam nadzieje, że to mnie już zadowoli.

Lepiej odrazu wydać trochę więcej kasy i zrobić raz a porządnie :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co wybierzesz czy chcesz aby robiło furore czy chcesz aby przeciągało

 

Morfeusz19, niebardzo rozumiem o co Ci chodzi w tym sfowmułowaniu... Może wytłumaczysz?

 

kaplan8, zdaje mi się, że mając ponad 2kzł szkoda kasy, żeby się pchać w tak niskopolotowy sprzęt, chociażby dlatego, że chchąc go sprzedać w przyszłosci stracisz lekką ręką ok. połowę jego wartości. Moim zdaniem powinieneś kupić jakąś lepszą, ale używaną jednostkę sterującą, coś z kilkuletniej klasy referencyjnej, np. Alpine CDA 78xx, Clarion DXZ od 8xx, coś pokroju Pionka P945, JVC SH, Kenwooda od 6xxx. Takie radyjko da już spore możliwości konfiguracji systemu i za egzemplarz w dobrym stanie dasz mniej niż 500zł. W takim wypadku z zakładanego budżetu zostaje jeszcze 1800zł, 300zł idzie z miejsca na kable i maty STP. Na resztę komponentów w granicach 1500zł, a do kupienia pozostaje system przedni, subwoofer, wzmacniacz lub wzmacniacze. Pod Twój gatunek muzyczny prosi się o jakieś przetworniki rodem z USA, o mięsistym, mocnym brzmieniu, sporo dołu i góry. Ciekawie wygląda ostatnimi czasy nowy zestaw MTX, K@mil miał go na pikniku, można spróbować czemu nie, model to THS652. Myśle, że spokojnie w 500zł się zmieścisz. Za suba też amerykaniec, jest kilka opcji, np. RE Audio SR, RF P2. Zostaje ok 500zł i wzmaki do kupienia. Za ok 400zł kupisz coś porządnego pod suba z mocą ok 400-500W ze starej dobrej szkoły, jak chociażby AS Twister. Wzmacniacz systemu przedniego to koszt ok 200zł, więc budżet zostaje naruszony o ok 100zł, nie uwzględniając rabatów i promocji, masz za tą cene naprawdę godny polecenia i interesujący system mogący sprawić wiele frajdy :) Co do wzmaka na przód opcji jest cała masa, począwszy od Alpinek, Philipsów DAP, starych Soniaków, przez ESX'y, Autoteki, Rockfordy, Audisony i wiele wiele innych.

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzić o to czego oczekujesz od sprzętu...ja np przeciągnięcia po blachach ale też czystości abym po 30 minutach z samochodu nie musiał wychodzić...Mam Yakuze 12' i mi wystarcza robi co swoje :).

 

Co do jakościowego grania Yakuzy, to ja bym troszkę polemizował. Nie jest to zły głośnik, ale tej "czystości", to niewiele oferuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj byłem w salonie car audio i pytałem sie w jakiej cenie byłoby wygłuszenie auta oni odparli mi że 500zł,zapytałem sie dlaczego tak drogo oni na to ze maty są z USA i są o niebo lepsze od tych innych czy to prawda? czy warto dać im aż takie grubie pieniądze za to? pozdrawiam :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za całe auto?:przestraszony: warto, ale za same drzwi?:zdziwko: raczej nie no chyba że ci na Dynamacie zrobią:niepewny:

ja na STP zrobiłem za 250zł a pracy wcale jakoś dużo przy tym nie ma... więcej zajmie ci przeciągnięcie kabli i popodpinanie sprzętu

A jak zrobisz sam to nie dość że będziesz miał więcej kasy w kieszeni to jeszcze zdobędziesz cenną wiedzę i umiejętności na przyszłość i gwarantuje że bardziej się będziesz cieszyć z nowego grania w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...