Skocz do zawartości

Kenwood ddx5015bt wejście w factory menu czy hard resert


mireczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadło mi takie radio w ręce i próbuję je okiełznać.

Problem -przesunięcie kalibracji w dotyku(digitizerze). Przy prawej stronie ekranu da się wprowadzić poprawkę celując po lewej. Idąc w lewo da się do momentu, gdy poprawka powinna wypaść na elementach ramki :E

Przesunięcie jest spore, chyba tylko w poziomie. 

Dotyk działa wszędzie, gdzie da się to zobaczyć, bo poprawka coś włącza. 

Do ekranu z kalibracją nie da się dotrzeć.

Reset miękki nic nie daje.

Reset twardszy rzekomo to trzymanie wciśniętej gałki plus eject i naciśnięcie np. wykałaczką resetu miękkiego(trójkąt podświetlany -logo marki). Jest to sposób od pokrewnych modeli ale nie bezpośrednio z serii.

W nich powoduje wejście w factory menu i wmacanie inicjalize all, czyli full reset.

Tutaj o ile pamiętam mamy wybór regionu w szerokim wachlarzu wyłącznie EU i potwierdzenie. Tyle. Zero wspomnianego menu.

Sądzę, że ktoś bawiąc się radiem wprowadził jakieś złe dane kalibracji dotyku i zostały one w pamięci zapisane. Bo jakbym nie walczył kolor klawiszy zostaje, ustawienie menu niefabryczne(sprawdziłem to). Czyli te resety to takie substytuty. W setup radia nie da się wejść -brak miejsca na poprawkę :/

Gdzieś musi mieć podtrzymanie chyba, a może nie? Kondensator widać w bebechach największy 3300 mikro, pastylki żadnej a'la bateria nie widziałem ale też i nie rozdłubałem całego.

Jest za to z boku radia gniazdo z chyba 8 pinami kojarzące mi się zupełnie z niczym. Raczej serwisowe niż dla posiadacza, bo cokolwiek by tam wpiąć radio nie wejdzie w kieszeń montażową.

 

Ktoś coś?

Może jakaś kombinacja klawiszy? Czy gdzieś przysłowiowe nóżki trzeba zewrzeć?

Może to i sam dotyk, nawet ogłoszenie dałem ale jakoś nie jestem przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Kenwood DNX-7230BT też nie działał dotyk z lewej strony ok 2cm, kalibracja ekranu nic nie zmieniła, po wymianie dotyku wszystko było OK.

Także na 99% do wymiany masz dotyk, możesz go zamówić tu https://www.elcoexim.com.pl/ lub wyjąć dotyk i dopasować go do któregoś z Aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź i linka. Możesz mieć rację, bo wczoraj mnie naszło i próbowałem resetów itp. I wygląda na to, że dotykowi się pogarsza stopniowo. Wywlekę go, sprawdzę czy ma jakieś numery referencyjne, a potem ceny. Żebym nie zrobił bardzo drogiej naprawy w sumie dość prozaicznego radia.

Co nie zmienia faktu, że dobrze byłoby znać sposób na wejście w menu serwisowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie z linka digitizer "od producenta"(zakładam, że nie chodzi o Kenwooda) 230 z wysyłką, czas realizacji 14 dni. Nie wiem czy mi się chce bawić z tym radiem, bo może złe nie jest ale i nie żaden orzeł. Może wywlekę panel, sprawdzę numery referencyjne jeżeli są i dokładne wymiary, a potem poszukam pobieżnie sam zamiennika -mniejszy koszt = większe chęci ;) . Albo puszczę jako uszkodzone na sprzedaż i niech się ktoś inny buja z dotykiem jeżeli ma czas i chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko wyjdzie po rozbiórce. Nie chce mi się zbytnio za to brać obecnie ale może się sprężę. Kasa za dotyk niewielka relatywnie i zlałbym poszukiwania jeżeli miałbym pewność, że to załatwi temat. A nie mam 100% więc spróbuję taniej to ogarnąć. Zapewne źródło dotyków mają takie jak się domyślam. W każdym razie dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydarłem LCD(CLAA062LA11CW) i dotyk(jeżeli dobrze doczytałem 5312-TB29, 155x87/88mm -w pracy tylko starą linijkę mam). Z doborem touchpada może być problem. Linie w taśmie podłączeniowej krzyżują się(przełażą na wylot i zamieniają miejscami w "szeregu". Nie pamiętam -chyba dwie tylko). Na stronie zbója z Państwa Środka wszystkie mają linie jak druty na słupach przy drodze -proste i bez krzyżowania się. Zadałem pytanie firmie wyżej czy mają pewność z dopasowaniem, oczywiście podałem im więcej szczegółów i numery. Czasem warto zapłacić więcej za spokój, bo ten przecież nie ma ceny ;) *

Tak czy inaczej radio by wyszło grosze plus frajda, że się udało coś naprawić.

 

Dotyk robi wrażenie uszkodzonego mechanicznie. Jakby w jednym miejscu ktoś między niego, a ramkę wcisnął coś... szpikulec? Wykałaczkę? Drut? Krótkie, podłużne zagłębienie wyczuwalne paznokciem plus oczywiście ślad "dziubnięcia" delikatny co był i jest po prawej stronie. Jeżeli ktoś wciskał coś pod ramkę(po @%$^ nie mam pojęcia, to się rozbiera od tyłu) ugniatając mocno dotyk mógł w go w ten sposób załatwić, zwłaszcza, że właśnie ta strona była "dzisiaj nieczynne". 

 

Napiszę co i jak jeżeli będzie dalszy ciąg, może się nawet spocę zdjęcia robiąc. Ktoś może kiedyś skorzysta.

 

*

odpisali uprzejmie, że to część dedykowana z magazynów Kenwooda więc chyba nie ma nad czym dumać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 dotyk.

 

Miałeś rację. Dzisiaj dostałem z podlinkowanej przez Ciebie firmy digitizer. Przełożyłem i radio normalnie działa, żadnych kalibracji w zasadzie nie wymaga. Jest tak jak się spodziewać można po sprawnym dotyku oporowym. 

Dziękuję Ci za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...