Skocz do zawartości

W którą stronę pójść teraz ? (wymiana klocków)


Olo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

może nie którzy mnie tutaj znają a może nie :P moje CA jest w podpisie jednak dokonałem małego "upgratu"

 

posiadam

 

PRZÓD PB L-6C + uDimision Junior 4-300

TYŁ IT08 x 2 + Carpower 1502

RADIO PIONEER DEH-6700

 

 

moje rozterki co do zestawu:

1. planowałem zmianę radia niestety po przemyśleniach musi to być PIONEER czy to starszy czy nowszy jednak mam już pod niego zakupione kable (interfejs pod pilot w kierownicy + wyjście IP-BUS jako AUX co CARPC) dlatego niechce zmieniać na ALPINKĘ itp... ale czy ten mój zestaw zagra lepiej pod innym radiem ???

 

2. a może zmienić PRZÓD mam na myśli PB L-6C na inne ? juniorek jest chwalony przez wszystkich może one są za słabe jakościowa do niego ? chciałbym poprawić jakość zestawu :wstyd:

 

3. wasze propozycje !!!

 

P.S posiadam też wzmak 2-kanałowy MACROM 47.02 miałem z nim problemy ale został już naprawiony (wymiana jednego kondensatorka + plus dolutowanie drugiego który się urwał) i różnice czułem przy zmianie poprzedniego wzmaka CP 602 z przodu na niego odrazu inny dźwięk dobiegał z przedniego zestawu niestety po zmianie na Juniorka już tej kolosalnej różnicy nie ma :wstyd: dlatego mam "doła" a jak wiadomo wielu CA to puszka bez dna ma człowiek co chciał ale szuka dalej i dalej czegoś jeszcze :wstyd:

 

EDIT

przeleciałem allegro i niestety żadnych pionków nie ma jeśli chodzi o radyjka... może jednak pójść w sprawdzone ALPINKI czy polecacie jakieś serie/modele które warto kupić min 2xRCA + AUX na jacku sam już nie wiem w którą stronę iść ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z Pionków warto Dex P99 albo Deh P945. Masz 4 kanały na przód więc wykorzystasz je bardzo dobrze (aktywna zwrotnica i korekcja czasowa). Tylko czy te dodatki pasują do starszych modeli? Uważaj też, bo musi być do nich odpowiedni pilot obsługi.

 

Juniorek może zostać. Zmieniłbym Carpowera i może system przedni? Np Proa Simples 160 i 25.

 

Tylko czego naprawdę oczekujesz? jaką zmianę chcesz wprowadzić?

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie jakby rzuciłbym się na RS88 Pionka ma wszystko co ten + jest znany z dobrej jakości dźwięku

 

jednak wracając do sedna jaka zmiana będzie bardziej zauważalna lub inaczej od której zacząść

 

RADIO

PRZOD

WZMAK TYŁ

 

czy

 

PRZOD

RADIO

WZMAK TYŁ

 

co słucham.... dance/pop i ogólnie mówiąc muzyka taneczna i czasami z nudów "klasyków" manieczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie jakby rzuciłbym się na RS88 Pionka ma wszystko co ten + jest znany z dobrej jakości dźwięku

 

ze niby bedzie lepszy dzwiekowo od DEX'a P99 czy P9 :P ? no moglbys sie zdziwic.....

 

nie sprzeczam się jednak moje pytanie brzmi

 

czy LEPIEJ dać INNE RADIO czy INNY PRZOD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdecydowałbyś się na radio pokrokju p99 (czyli z pełną zwrotnicą aktywną), to zacząłbym od tego, bo pozwala ono na dosyć swobodną "żonglerkę" sprzętem i oddzielny zakup komponentów. U mnie właśnie trochę poważniejsza zabawa w CA zaczęła się od zakupu tego radia i każdy komponent w moim systemie zmienił się conajmniej kilka razy oprócz radia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce daje to możliwość stworzenia systemu w pełni aktywnego bez zwrotnic pasywnych, pociętego tylko za pomocą zwrotnic w radiu i wykorzystaniu wzmacniacza 4-kanałowego do zasialnia wszystkich głośników z oddzielnych kanałów.

 

czyli można podpinać 2xRCA z radia do Juniorka a do niego dać pod każdy kanał głośnik czyli 2x16 + 2xtwetery i całością zarządzać radiem a czy twetery wyrobią pod wzmakiem :P

bo się po gubiłem :P

 

a tak wracając do sedna chyba wymienię najpierw RADIO najmniej roboty oczywiście na tego pionka jak znajdę w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle dla mnie nie istnieje takie pojęcie jak za mocny wzmacniacz, to tylko użytkownik nie potrafi z niego korzystać. W pełni aktywny system to fajna sprawa, ale najpierw trzeba posiąść jakąś podstawową wiedzę aby jako tako to zgrać i niczego nie uszkodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle dla mnie nie istnieje takie pojęcie jak za mocny wzmacniacz, to tylko użytkownik nie potrafi z niego korzystać. W pełni aktywny system to fajna sprawa, ale najpierw trzeba posiąść jakąś podstawową wiedzę aby jako tako to zgrać i niczego nie uszkodzić.

 

dalej będę wiercił ten temat, jednak rozumiem że radio ma "aktywną zwrotkę" jednak można bez problemu podpinać głośniki tradycyjnie przez wzmacniacz ??

 

jeśli tak to JAKOŚĆ takie podłączenie będzie lepsza od RS88

i czy wtedy uzyskam lepszą jakość w porównaniu do włożenia nowych głośników na przód a pozostawienie radia które mam teraz ?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...