Skocz do zawartości

Czym sugerować sie przy zakupie radia ?


Redziak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wchodzac na kolejne szczeble zabawy w car audio przyszla u mnie pora na zmienienie radia. Obecnie posiadam Kruger&matz 2003 (tak wiem....) i z mila checia bym je wymienil na cos z bardziej prawdziwego zdarzenia. Wertując Internet znalazlem szczątkowe informacje i różne wypowiedzi, ze przy zakupie radia trzeba patrzec na wyjscia rca, by mialy te 4v, fajnie tez gdyby mialo DSP na pokladzie i te cale czasowki... Temat dla mnie dosc ciemny, dlatego chcialbym sie zapytac was tu o jakas porade co do zakupu, jakies kompedium wiedzy czy cos :D . Ceny sa rozne i mozna znalesc rozne radia nowe/uzywane i mysle, ze zakup uzywanego radia nie jest glupim pomyslem, bo wydaje mi sie ze sa to raczej urządzenia wytrzymale i rzadko psujace sie, ale czasem prosciej kupic jakies nowe, czesciej slabsze wzgledem uzywanego. Wiec na co trzeba zwracac uwage przy zakupie ? Czym sie sugerowac przy przeglądaniu specyfikacji radia? Wstepnie planuje 1din, bo cena przyjaźniejsza... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak byś się określił na początek jaki system chcesz postawić:

2 drogi

3 drogi

pasywny

aktywny (z procesorem czyli dsp)

 

Radio chce dobrać pod zestaw audio system r165evo z morele maximo 6.2 + sub kicx zt12v2

 

Prawde mowiac nie posiadam wiedzy co do dsp i reszty, ciagle staram sie uczyc w kwestii car audio i je poznaje na bieżąco. Bagatelizując sprawe chce kupic radio w widełkach cenowych 300-600zl nowe/uzywane. Zalezy glownie od tego czy bedzie sens doplacenia do drozszego radia wzgledem jego osiagow i mozliwosci, jakies bajery typu podswietlania, nfc  itp sa dla mnie malo znaczace. Glownie celuje w wydajnosc i mozliwosci radyjka co do ceny, oraz by mial na pokładzie usb z bt/aux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka masz jeden i w dodatku za słaby piec dobrany pod głośniki w drzwiach, pod suba to już całkiem bo tam prosi sie o dobre mono lub zmostkowane 2 kanały, podejrzewam że wystrojony też "na oko/ucho" ale to tylko podejrzenie, wymiana radia oczywiście coś da ale efekt końcowy będzie w zależności od marki mniej lub bardziej bliski upodobaniom, 2 czy 4v na wyjściu pomaga przy wystrojeniu sygnału i późniejszej regulacji GAINu na wzmaku/wzmakach

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

wróć, nie zauważyłem wzmianki o avatarze więc tu jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod drzwi niestety tak zostanie juz z tym gladenem. Co do suba to mam tego świadomość i bede go za jakis czas wymieniał na cos konkretniejszego, oraz z czasem bede wkladal drugiego kicxa i wtedy wyposażę sie w poradny piec. Aktualnie wszytko na ucho :/ Kicx jest w mostku spiety w 1ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gladen nie zmieni właściciela i coś mocniejszego go nie zastąpi to zmiana radia da mało, za słaby piec więc głośniki w teorii nie pokazują na co je faktycznie stać, trzeba by to "porządnie" wystroić a jak to nic nie da to wracamy do wyżej wspomnianej opcji,

swoją drogą jak już musiałes nagłaśniać wszystkie drzwi to dlaczego użyłeś dwóch różnych systemów?

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wlasnie staram sie kupic jakies radio, ktore bedzie lepsze od obecnego i nieco podniesie to wszystko do gory dzwiekowo i wykrzesie z nich tyle ile da sie teraz rade. Z czasem pewnie jakies upgrade'y beda sie pojawiac, ale nie szybko :D Wykorzystalem morel'a dla tego, ze wpierw na nim mial opierać sie caly system audio w srodku, dopiero zaczynam przygode... Kupilem wpierw jeden zestaw wygrzalem i wzgledem seryjnego audio przepaść byla dla mnie ogromna. Gdy nadszedł u mnie czas kupna kolejnego zestawu do srodka, mialem juz kupowac wlasnie tego samego morela, ale trafila sie lepsza opcja jak r165evo. Nie składałem audio w jednym czasie :/  i to wlasnie zaważyło o tym. Ogolnie nabralem wiekszego pojecia, w glowie sie mi pozmienialo, a przed wszystkim w portfelu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił przód + sub. A w tylnych drzwiach out,one tylko przeszkadzają potencjał w przednich drzwiach. Wtedy jeden piec styka.

 

Co do radia,nawet najtańszy pioneer świeżo wydany na rynek zagra na bank lepiej niż te radio które posiadasz. Zostaje jeszcze kwestia kabli i wygłuszenia o ktorych nie wiemy.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable mam 50mm2 i 35mm2, glosnikowe maja na drzwi 1,5mm2 a sub 2,4mm2. Wygluszenie jest w trakcie prac, ze wzgledu na obecna pogode sie odciaga w czasie :/

Z czasem bede tez napewno rozbudowywał cale audio, juz na dzien dzisiejszy mam plan na zakup drugiego kicxa i zmianę wzmacniacza by uciagnac 2x12'', dlatego tez chce zakupić takie radio możliwie jak najlepsze, by dawało sobie rade w przyszłości do pewnego etapu, a na dzien dzisiejszy by wykrzesać z obecnego sprzętu jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...