Skocz do zawartości

2x Lanzar MAXp124d jaka skrzynia?


Maniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialbym zapytac sie jak powinna wygladac skrzynia do 2x Lanzar Maxp124d bo mam juz jednego i chcialbym dokupic jeszcze jednego i wlasnie interesuje mnie jaka bylaby najlepsza.Prosze tez o wyliczenie parametrow.Samochod w jakim mialoby to jezdzic to golf III

Dane techniczne podane przez producenta

 

* Subwoofer średnica 30 cm ( 12 cali )

* moc maksymalna 1600 Wat

* subwoofer dwucewkowy

* 2-calowa dwuwarstwowa cewka wysokotemperaturowa

* membrana z nieprasowanego papieru

* szerokie zawieszenie

* podwójny magnes 2x80 uncji

* stalowy kosz z zaciskami śrubowymi

* impedancja 2x4 Ohm

* SPL 84,0 dB

* parametry T/S :

SPL(db)-84,0 Fs(Hz)-40, Qms-5,00,

Qes-0,90, Qts-0,75, Vas(cuft)- 5,204

* cuft (stopa sześcienna) = 28,32 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zrób otwor prostokątny ktory ma około 78cm2, łatwo podzielic w porównaniu z twoja wysokoscią jaką dasz i bedziesz miał odpowiednik rury fi 100mm :P

A tak poza tym doradzam projekt Rzeźnik, jest łatwiejszy w wykonaniu, chociaz ja bym skrócił rury bo te głosniki lubia wyzsze czestotliwosci. W golfie 3 to pukało w sumie dobrze na 50hz, wiem ze sie to mija z celem muzycznym, ale na tej czestotliwosci graja te lanzarki a i golf milej wpada w rezonans chyba kolo 55hz chyba ze robiles jakies modyfikacje.

Na czestotliwosciach 36hz to dzwoni blacha, a z jakoscią muzyczki-troszke kiepawo.

Wazne jest tez czym zasilasz dany głosnik, jak mocno bedzie wykorzystywany. Dane parametry są podawane przy danej mocy-przy wyzszych zasilaniu inaczej ci zagra niz przy nizszym zasilaniu wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Tak doczekal sie, i powiem ze robi juz nie kisiel, lecz budyn z glowy, na maxa nie da sie w srodku siedziec..jedyny minus to brak jakiegokolwiek miejsca w bagaju, no chyba ze na koszulke odblaskowa, a tak bardzo pozytywne wrazenia

Pozdrawiam

 

a jaką w końcu skrzynke do tego zrobiliscie i jakim wzmacniaczem jest ona zasilana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką w końcu skrzynke do tego zrobiliscie i jakim wzmacniaczem jest ona zasilana?

Dokladnego litrazu nie pamietam, bo byly pewne jej modyfikacje, bo okazalo sie ze w orginale nie chciala sie zmiescic, i byla lekko przycinana, i tak na styk wlazła, oczywiscie szczelinowa.

Zasilone jest powerbass xa3000d, bo potwierdzilo sie ze 1k76d nie lubi jednoomowego obciazenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...