Skocz do zawartości

Orion HCCA 15.4 śmierdzi przy mocniejszym graniu


Radzioeg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem taką przygode przy alphasoniku 700w rms. Głosnik gral pod wzmakiem 7001 700 rms bez wiekszych podbic, smierdział nawet na połowie pokrętła az z czasem poszedł taki dym ze szczeliny ze myslelismy ze to kiełbasa na grilu sie zapaliła :P

 

Moim zdaniem była to wada głosnika dlatego, ze na ostrzejszym setupie po przewinięciu cewki gra po kilka godzin i nic mu sie nie dzieje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam typa ktory zabił Helona 12 porzesterem bo uznał ze to "...jakby pukanie o cos..." to rzecz normalna bo sub jest za słaby... Sa wiec ludzie któzy nie potrafia usłyszec przesteru suba...

 

Hmmm no ten orion ma 2000 RMSu a wzmacniacz Niby 2200 RMSu
i pewnie przy 14v, przy spadkach napiecia jesli instalka jest seryjna moc drastycznie spada a pojawiaja sie zniekształcenia...

 

[ Dodano: 2009-08-31, 22:03 ]

A przykladowo w kwestii porownania zastanwiac moze chocby moc bezpiecznika zalecanego dla tego JBL'a która wynosi 150A a moc osiagalna w 4 ohm na mostku to AŻ 2450W , gdzie w moim herlawym GZ dla 1ohm i 1600W zaleca sie 200A :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emano ja chcialem sie dopisac do tematu :szok: otoz ten sam problem sie pojawil u mnie tzn u nas. Mam Earthquake'a TremorX 15" ma 750RMS 4ohm i chcialem go u kumpla odpalic z JL Audio 500/1 bo ja nie mam narazie takiego pieca do niego ktory by mu dogodzil :P Fakt głosnik jest nowy ale juz po chwili zaczelo nieprzecietnie walić ze szczeliny wlasnie jakby palona cewka :P jesli to wina ustawien w piecu to jak to wysterowac??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mastah22

 

Czyli mam rozumieć ze jest za mało prądu????? To nie jest problem tego ze ten sub jest za słaby ??? Jeżeli jest mało prądu co mogę zrobić żeby mu go dać :szok::P ?? Jakieś 2 tygodnie temu wymieniłem aku przewody mam 50 mm chciałem wymienić alternator ale nikt niechce sie mi tym zając bo w V clasie jest takie dojście ze szok :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze widzisz jakby ktoś koło mnie mieszkał tak do 150 km to bym z miła chęcią podbił żeby to pokazać Bo tu u mnie w mieście to nie za bardzo jest do kogo z tym jechać :szok:

 

A tak na marginesie Byłes może w Olsztynie na tym pikniku??? renówką z dwoma orionami chyba 12 ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o braki pradu. Jest go stanowczo za malo. Abys mogl bebnic non stop bez problemowo tyle ile chcesz musisz zainstalowac min 200A alternator. Przy obecnym setupie spalisz glosnik a jak bedziesz mial pecha to i altek.

Załow sobie voltomierz w samochodzie i nei pozwol aby napiecie spadalo ponizej 12.5V podczas odsluchu. Dzieki temu uchronisz glosnik przed spaleniem. A jezeli chcesz mocniej przy swoim naglosnieniu to sprzedaj tego oriona i kup zamiast 1x15, 2x15 ale slabsze powiedzmy po 1kW. Powierzchnia membrany zrobi swoje.

Wkrotce zaloze temat co zrobic aby zatrzymac "uciekajce" volty z instalcji samochodowej. W moim przypadku pozwolilo mi to zatrzymac 0.9V !!

Moze smieszna cyferka ale w zaleznosci od wzmaka moze to byc nawet kilkaset wat wiecej mocy rms!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne przy orionie zostne bo najprawdopodobniej bedzie drugi bo chciał bym co nieco w db dragu postartowac Wiec wnioskuje że trzeba wymienic altka albo dołozyć drugi i wtedy dać np 3 aku teraz mam jeden 100A w technologi AGM Ale mam pytanko takie żeby wymienic altek to musi to byc dedykowany do marki auta ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi ale nie mozesz przesadzic z pojemnoscia wszytskich i beda nie doladowane

 

my w clliakach mamy altki 150 i odpowiednio

2xStinger Power2 SP-1000 w czarnym i

Stinger Power2 SP-1000+ Stinger Power2 SP-2150Max w bordo i tu juz trzeba ladowac co pare dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to konkret z prądem w clio :P Ja w viciaku mam 120 A Altka a myslałem zeby sie pobawic i wymienic go na 200 A wtedy bez problemu weszły by mi dwa aku po100A I ładowąły by sie w aucie A tzreciego doładowywac oczywsicie przy dwuch orionach bo mysle ze tego jednego dwa aku po 100a darade rozbujac ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...