Skocz do zawartości

Mercedes


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie .Nazywam sie Slawek i jestem pochodze z okolic Gdanska. Mam pytanie dotyczace zakupu innego nowego radia do samochodu mercedes sl r129 .Konkretnie chodzi mi o kenwood 505 dab i podloczenie go do orginalnego systemu bose ktory jest tam fabrycznie zalozony.Jezeli mozna podlaczyc to co potrzebuje,a jezeli nie to moze inne propozycje radia. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakich latach. Są radia MB w których się kodowalo funkcje - wtedy końcówka mocy pracowała na niższym wzmocnieniu. W starszych autach (sprzed około 1996 roku) wzmacniacze Bose działają na sygnale wysokonapięciowym. Jak po zamontowaniu radia i podłączenie kostek pod końcówkę mocy w radiu usłyszysz szum przy maksymalnie ściszonym radiu to znaczy, ze musisz zastosować wyjście na wzmacniacz w radiu lub konwerter.

Ja z powodzeniem wykorzystywałem radia Pioneera. Mam gdzieś jeszcze w oryginalnym kartonie DEH P88 RS jakbyś był zainteresowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje, samochod jest z 99 roku.Jaki jest teoretycznie koszt tych koncowek i adapterow.Jezeli mozna to jakis Link zebym wiedzial o co chodzi.I ostatniw pytanie co myslisz o radiu kenwood 505 dab? Moze jakies inne lepsze w tej Cenie Dziekuje z gory za odpowiedz i zycie milego wieczoru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam radia to się nie wypowiem

Jeśli masz auto z 1999 roku to najprawdopodobniej Twoje fabryczne radio jest zakodowane do Bose. Każde porządne radio ma wyjście na wzmacniacz zewnętrzny, wiec potrzebowałbys przejściówkę rca do iso glosnikowego, ewentualnie adapter hi input. Do znalezienia w Internecie. (Koszty na poziomie 50zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...