Skocz do zawartości

7998 + IT + RE + Steg > jak to wystroic?


guardian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

na pokladzie od niedawna sprzecik jak w podpisie i oczywiscie pojawily sie watpliwosci jak to wystroic wstepnie.

 

Mam dylemat czy uzyc zwrotnic wzmacniaczy czy tej z radia

 

Aktualnie podlaczone jest tak:

przod (MDS06 + zwrotka pasywna dedykowana + tweeter IT) pedzi K2.01

tył (1xRE SE10) pedzi K2.02 spiety na 2ohm

 

Wstepnie ustawilem to tak:

1. ciecia na wzmacniaczach wylaczone całkowicie

2. ustawione ciecia na radiu: przod 50Hz wzwyz ze zboczem 12db/oct, sub 63Hz w dol 12db/oct. Z dolem zszedlem tak nisko bo przy wyzszych cieciach (np. 80Hz wzwyz) jakos niskich brakowalo z przodu

3. dodatkowo na korektorze gorki tu i tam ale bez przesady

 

moje pytanie : czy taka ustawka ma sens i nie jest szkodliwa dla sprzetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

W sumie ciężko coś doradzić na odległość ale może kilka luźnych pomysłów.

 

Cięcie przodu i suba bym zrobił odwrotnie. Żeby na siebie nie nachodziły i nie podbijało to pasmo. Czy na wzmaku czy na jednostce? Sprawdź sam. Potencjometrem na wzmaku można dobrać to dokładniej (nie, że jest to lepiej widoczne, ale można zmieniać płynnie).

EDIT: nie jestem pewien czy w tych stegach nie ma kart. Sorki, jeśli tak jest.

 

Niskich brakowało z przodu? w sensie lokalizacja basu z suba czy niskich z przedniego systemu? Nie ma co specjalnie przodu męczyć jak sub gra, choć to pewnie różnie bywa.

 

Mając 7998r to pokusiłbym się o jeszcze jeden wzmacniacz pod tweetery i biamping. Może aktywk, może pasywka, ale z korekcją i biampingiem.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej ma sens, jak dobrze to gra. Możesz nawet próbować z niższym cięciem woofera. Raczej nie powinno się nic stać wooferom, o ile nie będziesz ich przesadnie katował. Ja przez jakiś czas grałem na swoich micro bez cięcia od dołu i pod 2x250 z lanzara i żyją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej ma sens, jak dobrze to gra. Możesz nawet próbować z niższym cięciem woofera. Raczej nie powinno się nic stać wooferom, o ile nie będziesz ich przesadnie katował. Ja przez jakiś czas grałem na swoich micro bez cięcia od dołu i pod 2x250 z lanzara i żyją.

 

no wlasnie zauwazylem ze jak ciecia na przod nie zrobilem tylko puscilem caly dół w "pełnej krasie" to jeszcze fajnie j to zagrało.

Tyle tylko ze w obawie o zywotnosc zestawu wprowadzilem to ciecie na 50hz.

Jutro sprobuje jeszcze opcji z cieciem na 40hz. Ciekawe czy to juz nie hardcore przy glosnym graniu dla tych glosnikow?

producent (Nova) nic nie podaje na temat zalecanej dolnej granicy dla tego zestawu

 

[ Dodano: 2009-08-26, 22:45 ]

Witaj

 

W sumie ciężko coś doradzić na odległość ale może kilka luźnych pomysłów.

 

Cięcie przodu i suba bym zrobił odwrotnie. Żeby na siebie nie nachodziły i nie podbijało to pasmo. Czy na wzmaku czy na jednostce? Sprawdź sam. Potencjometrem na wzmaku można dobrać to dokładniej (nie, że jest to lepiej widoczne, ale można zmieniać płynnie).

EDIT: nie jestem pewien czy w tych stegach nie ma kart. Sorki, jeśli tak jest.

 

Niskich brakowało z przodu? w sensie lokalizacja basu z suba czy niskich z przedniego systemu? Nie ma co specjalnie przodu męczyć jak sub gra, choć to pewnie różnie bywa.

 

Mając 7998r to pokusiłbym się o jeszcze jeden wzmacniacz pod tweetery i biamping. Może aktywk, może pasywka, ale z korekcją i biampingiem.

 

Pozdrawiam

Marcin

 

na wzmaku jest wlasnie regulacja suwakiem skokowa: 60hz>70>80>90

 

wybralem ciecie na radiu bo nie trzeba chodzic do bagaja zeby cos zmienic :)

 

Co do biampingu to wlasnie nad tym rozmyslam tymbardziej ze mam na stanie Audiosystem ADS 8002. Mozna cos na tym ciekawego zbudowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kombinować, jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. napewno bi-amping z takim radiem daje dużo możliwości. A mds powinny spokojnie wytrzymać te 40hz o ile nie będziesz ich katował jakoś przesadnie.

 

zainteresowala mnie mocno opcja biampingu i stad kolejne pytanie: mam rozumieć że jak wysokie puszcze przez osobny piecyk (ADS 8002) podpinajac sygnal z radia w miejsce rear i sterujac tym samym cieciami wszystkich kanalow z osobna (wysokie, woofery i sub), to spokojnie mogę wyciągnąć zwrotnice pasywne zestawu przedniego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jakiegoś "fajnego" piecyka na te tweetery , bo ten ADS ... hmm taki sobie ...zresztą podepnij i posłuchaj sam . Nowy wzmacniacz nie musi być mocny i kilkanaście "dobrych" watów wystarczy do napędu tweeterów. Jakiego szukać? Miałeś już "kilka" różnych klocków więc "swój" typ prezentacji muzy już pewnie znasz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jakiegoś "fajnego" piecyka na te tweetery , bo ten ADS ... hmm taki sobie ...zresztą podepnij i posłuchaj sam . Nowy wzmacniacz nie musi być mocny i kilkanaście "dobrych" watów wystarczy do napędu tweeterów. Jakiego szukać? Miałeś już "kilka" różnych klocków więc "swój" typ prezentacji muzy już pewnie znasz :)

 

niby troche sie tego przewinelo juz przez mój podreczny magazynek ale nigdy nie eksperymentowalem z samymi tweetkami, nie mowiac juz o tym ze z tymi konkretnymi tweeterami bo obecny system mam od jakis 2 m-cy. Aktualnie - co mnie odpowiada - przez ori zwrotnice pasywna i zasilany caly przod z k2.01 gra to na szczescie nie za ostro, ale problem dotyczy jakby za glosnego ich grania w stosunku do wooferow.

Z tego co wiem opcje sa 2:

1. obnizyc tweetki w strone wooferow > bez odpowiedniego ukierunkowania, czyli zrobienia kickpaneli obnize scene

2. nie ruszac tweetkow i zrobic biamping

 

jest jeszcze 3 opcja ktora najmniej mi pasuje czyli kombinowanie z parametrami zwrtoki ori

 

Jakies sugestie co do piecyka pod tweety?

ADS 8002 wyciagnalem na tapete bo akurat jest pod reka

 

...chodzi mi po głowie jakiś Zapco (moze starsza seria Studio?), ale to tylko ciągnięty ze stanów bo w PL ceny i dostepnosc kosmos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze 3 opcja ktora najmniej mi pasuje czyli kombinowanie z parametrami zwrtoki ori

 

Zastosuj L-pad , czyli 2 rezystory odpowiednio podłączone > http://kolumny.prv.pl/zwrotnicabi.php

 

Kupując kilka różnych rezystorów (wartości są w tabelce) dobierzesz "głośność" tweeterów w stosunku do woferów na takim poziomie jak Tobie to odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guardian, wzmaków na tweetery nie brak, zależy od kasy i dostępności.

Audio art 70.2 albo inne, Zapco Studio (kiedyś bywały tańsze), Genesis (prawie obojętnie który i tak będzie dobry:P), może jakiś Audison, RF starszych serii, Phoenix Gold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to moze inaczej > idąc za ciosem przymiarek do bi-ampingu mysle nad zmiana setupu na 2 piece: 4-kan do pedzenia przodu separowanie + 1/2-kan na suba

 

mam mozliwosc zakupow na amerykanskim ebay'u i zastanawiam sie na co zapolowac > moze jakis tandemik Zapco? Ktora seria jest godna uwagi oprócz Studio?

 

Napewno McIntosh odpada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoenix gold m44 :P:P Ciężko odpowiedzieć na to pytanie bo na ebayu można odszukać właściwie wszystko i jest wiele świetnych piecy xtant 604x, audio art a-140, zapco studio 204, soundstream rubicon 604, jakiś TRU (ale to drogie bardzo) i pewnie jeszcze wiele innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...