Skocz do zawartości

Dziwne kilkusekundowe buczenie z subwoofera


wwa00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem, że zaczęło dziać mi się coś z systemem. Czasami słyszę takie dłuższe buczenie, powiedzmy kilku sekundowe o zmiennej głośności. Słychać to chyba tylko z subwoofera. Czasami przeraźliwie głośno, że aż wszystko wyłączam. Wyłączenie subwoofera w radiu nic nie dało i mimo to wydawał dalej takie dźwięki. Na zgaszonym silniku to samo

 

Podpięte wszystko mam pod dwa wzmacniacze. Przód w bi-ampingu pod Nakamichi pa4100, tył pod Rockford t1500.

 

Co może być przyczyną? Wzmacniacz siada czy coś nie tak z podłączeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Winowajcą niestety napewno jest wzmacniacz Rockford t1500. Teraz to już chyba cały czas buczy głośno subwoofer po poddaniu zasilania na wzmacniacz. Niezależnie od podłączenia kabli RCA. Świeci jak zwykle tylko Power, protect i thermal nie .

 

Czyli najprawdopodobniej trzeba oddać do fachowca. Co może być przyczyną, z jakimi kosztami naprawy się liczyć w tym przypadku?

 

Po rozkręcaniu odbudowy ukazuje się taki widok:

9342c52b8f8e9026.jpg

 

6e594a6b55bb96ee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to buczenie takie jakie występuje przy dotknięciu palcem do czubka wtyczki Cinch ( gdy przewód jest podłaczony z drugiej strony do wzmaka, a wzmak pracuje ), to prawdopodobnie jest problem z masą na wejściach ( coś nie styka - zimny lut albo oberwana mechanicznie masa ). 

Trzeba się dostać do drugiej strony płytki ( trzeba ją całą wymontować ) więc jeśli nie masz w tym doświadczenia, to raczej odeślij do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...