Skocz do zawartości

Głośniki HAES vs Blaupunkt


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie wyposażyłem się w nowy samochód - kia sorento. Generalnie jest to samochód kupiony na krótki okres czasu, w jednym konkretnym celu. Car audio wypasionego zamierzac w nim robić nie zamierzam, gdyż już i tak mam lupo w które włożyłem parę ładnych tysięcy i sporo czasu aby zbudować coś fajnego w nim. Aczkolwiek kia sorento która zakupiłem nie posiada radia ani głośników. Co do radia to akurat żaden problem, wezmę jakąś alpine z szafy wyciągnę, ale generalnie jest kwestia głośników. Jak mówiłem, nie zamierzam budować wypasionego car audio, ale też nie chce kupować fabrycznych głośników z tego samochodu, gdyż miałem (nie) przyjemność ich słuchać - toż to ból dla uszu i istna męka. Generalnie najtańsza opcja która daje mi możliwość "wyprodukowania" dźwięku od którego mi nie odpadną uszy to kupno używanych głośników, ale takich trochę lepszych, np z Audi. Bose oczywiście odpada gdyż są 2ohm. Do Audi A6 C5 która wziąłem pod lupę głośniki robił jeszcze HAES oraz Blaupunkt. Niestety nie udało mi się znałezc informacji który z tych producentów był pozycjonowany wyżej, o ile w ogóle któryś był. I który zestaw opłaca się lepiej brać. Głównym argumentem za kupnem takich głośników jest fakt, że można je kupic za 10-20zl :P. No myślę, że ciężko jest kupić coś lepszego w tym budżecie, nawet z używanych fabrycznych głośników. Chyba, że ma ktoś swoje propozycje. Więcej wydawać nie zamierzam, gdyż jak mówiłem samochód to chwilówka i za 2, góra 3 miesiące i tak go sprzedaje, więc droższe inwestycje nie mają sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...