Skocz do zawartości

Różnica w oznaczeniu


Pekin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przychodzę z dość nie typową sprawą jaką się spotkałem z głośnikiem Excursion SXR.V2 12d4

W internecie i na stronie essy pisze, że układ magnetyczny ma wagę 220 oz a na samym głośniku 300oz. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć tą różnice ? Wiem że to nie ma wielkiego znaczenia ale ciekawi mnie czy ktoś złe naklejki nakleił czy błąd na stronach.

post-25801-0-90672700-1588277438_thumb.jpg

post-25801-0-49301600-1588277614_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie strony zagraniczne jak i oficjalny manual subów z tej serii wskazuje na 220 oz. Jeśli chcesz to mogę zapytać kogoś z essy bo mam kontakt no i ogółem mam blisko żeby podjechać do nich na sklep. Pod 8" też na magnesie jest naklejka 150 oz. a manual i reszta stron podaje 120 oz. Więc albo te dane dotyczą się starszego modelu a zapomnieli zmienić w opisach albo błędne naklejki ;p 

 

Link do manuala:

 

https://shopcdn2.textalk.se/shop/ws10/37210/art47/174546647-fefabc-SXR.v2_Subwoofer_Owner_Manual.pdf

 

Edit:// Pierwsza wersja SXR miała 280 oz. w wersji 12" także jeszcze inaczej :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał czas to możesz zapytać. Dość ciekawy jestem tego. Teraz wpadłem ma pomysł że może to być masa całego głośnika ale w manualu którym podałeś jest 7,4 kg czyli jak liczyłem około 260 oz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest podana masa całego układu magnetycznego, czyli górny, dolny nabiegunnik i magnes.

Trochę dziwne takie podawanie, bo przeważnie podawana jest masa samego magnesu i dzięki temu łatwo porównać, no chyba że miało to dobrze wyglądać dla niekumatych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że trochę zawyżają te dane Excursion ale zapytam z ciekawości przy czasie.

 

Wczoraj zrobiłem porównanie wyższych modeli a mianowicie:

 

Excursion XXX v.2 15" Waży 26.7kg ma 700oz. czyli wychodzi, że waga magnesu to 19.8kg

 

Pride T v.3 15" Waży 31kg (mam w domu sprawdzałem na wadze elektronicznej bo w opisie ma niecałe 30kg) a producent podaje ciężar magnesu 12.5kg czyli 441oz. To nie za mało coś ? Reszta suba by ważyła 18.5kg a magnes tylko 12.5 ?

 

 

arrow / 7,4kg to waga całego głośnika według manuala dla wersji SXR.v2 12"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 7,4 kg to waga całego głośnika,cały ukalad magnetyczny 220oz czyli 6,236kg.

 

Excursion XXX v.2 15" Waży 26.7kg ma 700oz. czyli wychodzi, że waga magnesu to 19.8kg

 

On waży 25kg

19.8 kg to nie waga magnesu tylko całego układu magnetycznego;)

 

Pride podaje wagę samego magnesu bez nabiegunników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli parametr podany w oz. w przypadku głośników dotyczy całego układu magnetycznego więc tak jak dla pride nie ma jak policzyć bo znamy wagę samego magnesu bez nabiegunników.

 

W manualu podają 26.7kg także powieliłem opis a na wadze go nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna rada na przyszłość :)

 

Podałem dane do wersji XXX v.2 czyli 27.6kg 15" znalazłeś stary manual.

 

Nawet pomyliłem w poprzednich postach podając 26.7

 

https://www.excursion-audio.pl/files/Subwoofery%20Excursion%20XXX%20v.2019%20-%20instrukcja%20i%20parametry.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...