Skocz do zawartości

Subwoofer do 400 PLN - pomoc w wyborze


Espineles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

użyłem szukajki i najmłodszy podobny temat ma 6 lat, dlatego odświeżam.

Szukam jakiejś skrzynki w rozsądnej cenie i przyjąłem takie założenia: 30cm, otwarta, cena 300-400zł. 

Przeszukałem Alledrogo bo tam jest chyba największy wybór (jest?) i poniżej wklejam swoje typy. Podzielcie się proszę doświadczeniem bo nie wiem co kupić.

Obecny napęd to Helix Dark Blue, 150W na suba (w mostku), ale prawdopodobnie za chwilę zamienię na Helixa 5x, wtedy będzie 200W na suba.

 

LANZAR MAX12

PIONEER TS-A30S4

PIONEER TS-WX305B

KENWOOD

HERTZ

JBL STAGE 1210

Rockford Fosgate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dostałem jedną podpowiedź, żeby kupić głośnik o takiej samej mocy co wzmacniacz... Może to skomentujesz?

FAQ na pewno częściowo były dla mnie przydatne, ale podstawy już od jakiegoś czasu znam. Nie znam natomiast za dobrze specyfiki CA i stąd moja prosta prośba o porównanie podobnych skrzynek. Co zrobiłem nie tak?

W pierwszym zdaniu użyłem uproszczenia - prośba o nie odnoszenie się do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem jedną podpowiedź, żeby kupić głośnik o takiej samej mocy co wzmacniacz... Może to skomentujesz?

FAQ na pewno częściowo były dla mnie przydatne, ale podstawy już od jakiegoś czasu znam. Nie znam natomiast za dobrze specyfiki CA i stąd moja prosta prośba o porównanie podobnych skrzynek. Co zrobiłem nie tak?

W pierwszym zdaniu użyłem uproszczenia - prośba o nie odnoszenie się do tego.

Tak jak juz ktos napisal, warto nawet troche dolozyc i poszukac Helixa P10W - naprawde kawal dobrego grania.

 

Moc wzmacniacza ma bardzo duze znaczenie ale uwierz mi ze po podaniu czystych jakosciowych 100 watow na ten przetwornik przyprawi Cie o usmiech na twarzy :)

 

Staraj sie dobierac klocki w miare przyszlosciowo, jesli zaczniesz od suba P10W nastepnym krokiem bedzie jakies fajne mono do wykarmienia Helixa (400M,301T,PDX600 etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


poszukaj Helixa P10

Dobrze napisane, bo nigdzie ich niema  :lol:

 Może polecicie inny głośnik? Bo faktycznie widzę że dobry głośnik + skrzynia osobno to lepsza droga niż gotowy zestaw. No i może nieco tańszy, bo przede mną jeszcze głośniki na przód i 5-o kanałówka Helixa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, są dwa. Nie znalazłem bo miałem zafiltrowane mazowieckie. Widziałem temat w którym jest fajna dyskusja na temat obudowy do tego głośnika. Wieczorem będę miał czas to doczytam i pewnie zrobię zakupy.

Nie mam określonego budżetu ale nie chcę przesadzić z tą inwestycją. Ogólny plan już mam i brakuje mi głośników na przód (Rainbow, nie pamiętam symbolu), basu i wzmacniacza 5x.

Odnośnie wzmacniacza 5x to chcę też zasilić tylne drzwi - tak, wiem . Robię to dla tego że czasem będę jeździł bez skrzynki a poza tym u mnie czujniki cofania emitują dźwięk po stronie przeszkody co bardzo ułatwia parkowanie tą krową. Drugi wzmak planowałem ale chcę żeby bagażnik pozostał funkcjonalny i chce ten cały makaron jakoś pochować. Z pięciokanałówką będzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intuicyjnie czułem że skrzynka 15L może być za mała do tego głośnika i ten temat trochę to potwierdza. Ale mam inną wątpliwość - znam zalety skrzynek zamkniętych, ale jestem wychowany na Altusach 200 i brzmienie z br jest bliższe memu sercu, pomimo pewnych niedoskonałości  :wink: Czuję że chciałbym pójść w tą stronę. Po przeczytaniu przytoczonego tematu nie wiem czy p10 to dobry wybór do br? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te propozycje nie były trafione. Ale sugerowałem się cenami nowych głośników z wyższej półki i nie chciałem przeznaczyć 1k+ na skrzynię.

Helix podaje objętość pudła z br 25,2L i br 7x18cm. Znalazłem taką skrzynkę na allegro, będzie ok? 

W temacie który podlinkowałem sugerują natomiast skrzynię 32L. Co robić, jak żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie w 25l litrach zagra super. Ja bym go w większą nie dawał bo tracimy już na szybkości. Sam mam ten sub w closed i nie jednego br zostawia w tyle jeżeli chodzi o zejście. O szybkości już nawet nie mówię :P tą skrzynka co podałeś na trochę za krótki port i strojenie będzie za wysoko. Przez to może buczeć. Możesz też zlecić komuś wykonanie takiej skrzyni i wtedy można dowolnie dobierać objętość.

 

Ale ja i tak dał bym go w closed :) napisz jeszcze jaki masz samochód bo to jest też ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...