Skocz do zawartości

Witam! Moje pierwsze Car Audio... Pomożecie?


TomoMadej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ruby1986, z tym psuciem to był żart, chyba nie zrozumiałeś. A co do tylnych drzwi, to ja radzę tobie doczytać, bo od samego początku piszę, że NIE CHCĘ SUBA!

Poza tym, kupując radio ma się jakieś wymagania. Musi mieć to, tamto... U mnie musi mieć USB, 2xRCA, MP3 i BT. Akurat te radia to mają. Czytałem dobrze forum i wiem, że radia Alpine CDE-98xx grają świetnie, a szerokim łukiem omijać nowe Sony i Pioneery. Spotkałem się tu także ze zdaniem, iż dobrze grają JVC i Clariony. Dlatego podałem 2 w/w JVC, a Clarion (bez BT) będzie, jeśli mi nie starczy funduszy. Radio ma być funkcjonalne, a jak zobaczyłem ile kosztują do tych Alpinek adaptery BT, to szczęka mi opadła...

 

Cursor, czy wg. ciebie Soudal gorzej spełnia swoją funkcję niż maty bitumiczne miękkie/twarde? A co sądzicie o tych polimerowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że radia Alpine CDE-98xx grają świetnie,

:hyhy:

Na, którym forum, to przeczytałeś? Bo chyba nie na tym.

Nie obraź się, ale CDA-9884 dla mnie nie gra, starsza 9815 mimo, że daje po uszach lepiej brzmi.

 

W przypadku radia to problemem jest BT, jakbyś z niego zrezygnował, to można spróbować zapolować na JVC SH-1000.

 

 

Cursor, czy wg. ciebie Soudal gorzej spełnia swoją funkcję niż maty bitumiczne miękkie/twarde? A co sądzicie o tych polimerowych?

Spytaj Zola'i jaką minę zrobił jak zobaczył jakie grube są maty STP.

Dekarka to nadaje się do zamknięcia otworów technologicznych, bo jest w miarę sztywna i to powoduje, że nagle woofer zaczyna grać jakimś tam kickiem.

Nie twierdzę, żę dekarka śmierdzi, bo ani u mastaha, ani u innego kumpla tego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruby1986, z tym psuciem to był żart, chyba nie zrozumiałeś. A co do tylnych drzwi, to ja radzę tobie doczytać, bo od samego początku piszę, że NIE CHCĘ SUBA!

Poza tym, kupując radio ma się jakieś wymagania. Musi mieć to, tamto... U mnie musi mieć USB, 2xRCA, MP3 i BT. Akurat te radia to mają. Czytałem dobrze forum i wiem, że radia Alpine CDE-98xx grają świetnie, a szerokim łukiem omijać nowe Sony i Pioneery. Spotkałem się tu także ze zdaniem, iż dobrze grają JVC i Clariony. Dlatego podałem 2 w/w JVC, a Clarion (bez BT) będzie, jeśli mi nie starczy funduszy. Radio ma być funkcjonalne, a jak zobaczyłem ile kosztują do tych Alpinek adaptery BT, to szczęka mi opadła...

 

1. Spoko, ok, to był żart :)

2. Nie doczytałem o subie, więc wsadzenie w tylne drzwi samych wooferków ma sens, wtedy.

4-kanałówka lud dwie 2-kanałówki i puścić je LPF na piecu, to ok.

3. Co do radia, wiadomo RCA, USB też zrozumiem dla wygody, ale BT do czego ?

Do puszczania muzyki z komórki :hyhy: ??

4. Seria CDE nie grają świetnie, grają poprawnie, wiem bo mam i sporo starszych słyszałem.

5. A co do tego JVC, to w tych pieniądzach wolałbym chociaż wziąć tą Alpinkę, którą ja mam.

Wg mnie gra dużo lepiej niż ten wybrany przez Ciebie JVC, ale nie ma, jak dla mnie zbędnego BT.

6. A od siebie dodam, że niektórzy forumowicze robili porównanie nowych Sony w innym temacie

znajdziesz opinie o nich, chociaż jak dla mnie przy mojej Alpince - wymiękają :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wzmaka też nie doczytałeś, bo pisałem, że chcę pod jeden pod siedzeniem do napędzenia głośników w kabinie (4kanałowy). Może nie jest niezbędne, ale chciałbym BT w radiu i szukam dobrego jakościowo radia z tą opcją. Myślę, że JVC jest dobrym wyborem. Tylko który z tych 2 wybralibyście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz

http://www.kenwood-electronics.co.uk/produ...T8044U/details/

http://www.bazarcen.pl/chart_991855.html

 

dobre radio za dobra cenę i do tego z BT

 

a moje pytanie tu brzmi:

czy to radio co podałem ma czasówki ?;d bo jakoś nie mogę się w opisie doszukać

dla leniwych wycienk z opisu:

Audio Features

Maximum Output Power 50W x 4

MOSFET Power IC Yes

Auxiliary input Yes, mini-jack on rear-side

Auxiliary Type Mini-jack

Pre-out 3 RCA

Pre-out Output Level 4V

Subwoofer Reference Level Adj. Yes

Dual-Zone Source & Volume Control Yes

Dual-Zone (FRONT / REAR Switchable) Yes

Source Tone Control & Memory Bass / Mid / Treble

Balance/Fader Control Yes

Att.(-20dB) with smooth Volume Return Yes

Sound Excellence DSP Yes

System Q_EX (Preset & Manual Sound Control) Yes

Equalizer built-in Yes

System E's+ (Built-in HPF & LPF) Yes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RUBY jak ja kopcham czytac te bzdury Popatrz troszkę na forum i było już tematów mnóstwo o jednostkach sterujących :hyhy:

Szukaj w używce, albo Alpinek 78xx/79xx, lub coś ze starych Clarionów :(

 

skoro tak to powiedz dlaczego kupiles ten badziew co masz w podpisie a pozniej innym doradzasz cos zupelnie innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, jakoś nie dojrzałem tego modelu, może dlatego, iż narazie nie ma go na allegro. Jest ciutkę droższy, ale jeśli miałby lepiej grać, to czemu nie. Tylko, że narazie na allegro stoi używany kd-bt22 na 499zł. Odczuwalna będzie różnica w graniu między tym kenwoodem, a w/w radiami JVC?

 

[ Dodano: 2009-08-25, 23:15 ]

W muzyce dla mnie najważniejsze są średnie tony, lubię ciepłe brzmienie.Dlatego mam zamiar w przyszlości kupić wzmaka dimension jr, a co do głośników, to mam zamiar dimensiony el comp6. Tylko czy w ten sposób nie pozbawię się basu? Co sądzicie o tym?

 

P.S. Do czego są lepsze Morele, a do czego hertze HSK, bo widzę, że często są polecane oba modele?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W muzyce dla mnie najważniejsze są średnie tony, lubię ciepłe brzmienie.

 

Do czego są lepsze Morele

 

HSK charakteryzują się twardym dołem, zdecydowanymi wysokimi tonami i średnica która na standardowej zwrotce jest lekko wycofana w pewnych utworach. Oczywiście wszystko zależy pod czym ma grać :)

 

Pod twoje wymagania widział bym morelki ale....

 

Najlepiej jak byś mógł posłuchać obu zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RUBY jak ja kopcham czytac te bzdury Popatrz troszkę na forum i było już tematów mnóstwo o jednostkach sterujących :)

Szukaj w używce, albo Alpinek 78xx/79xx, lub coś ze starych Clarionów :]

 

skoro tak to powiedz dlaczego kupiles ten badziew co masz w podpisie a pozniej innym doradzasz cos zupelnie innego??

 

Wiesz chyba co to znaczy kupić nowy sprzęt - budżetowy na dodatek i na początek ?

Jeżeli tak to masz odpowiedź.

Poza tym nie słuchałeś mojego sprzętu, a się czepiasz :)

Po trzecie, na przyszły sezon będę coś wymieniać i wiem już co.

Słuchałem tego co mi odpowiada i wiem co u mnie w aucie zagości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz chyba co to znaczy kupić nowy sprzęt - budżetowy na dodatek i na początek ?

 

Chodzi o fakt ze wszystkie twoje rady opieraja sie na zaslyszanych opiniach , a ja mam wrazenie ze wskazujesz innym "jedyna sluszna droge " samemu bladzac , jak doradzasz wzmaki to tylko stare serie alpin , sony , ss , rf ale robisz to tak bezmyslnie ze proponujesz wzmaki ktore zupelnie nie pasuja moca , jakoscia , budzetem , a nawet trafilem gdzies na rade gdzie dales link do mono jako zasilanie zestawu przedniego

 

Piszesz kup Alpine 78xx/79xx ale gdy sam stanoles przed tym dylematem kupiles cde

 

Nabijasz posty w zastraszajacym tempie ale najgorsze jest to ze wprowadzasz poczatkujacych w blad wypowiadajac sie w sposob autorytatywny , a po twoich wyborach widac ze autorytetem nie jestes

 

Moze sie wydawac ze sie ciebie czepiam nie pierwszy raz ale powazniew ci mowie tego co czasami piszesz czytac nie idzie a nie raz kulam sie ze smiechu :)

 

 

Poza tym nie słuchałeś mojego sprzętu, a się czepiasz :)

 

rewelacji sie bym nie spodziewal ale to tobie ma odpowiadac nie mi , tobie moglo by nie przypasowac brzmienie mojego zestawu i luz , chodzi tylko zeby robic po swojemu ale zabardzo nie moncic w glowie poczatkujacym

 

Wiesz chyba co to znaczy kupić nowy sprzęt - budżetowy na dodatek i na początek ?

 

Wiem co to znaczy kiedys taki mialem , kiepski ale nawet on byl zlorzony w miare z glowa choc w tedy o CA nawet nie czytalem , poszedlem kupilem i bylo fajnie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156 zgadzam sie z kazdym twoim słowem- samemu pobładzić tez dobra sprawa,ale popytac nigdy nie zaszkodzi. A co do wyboru, to nie raz juz zauważyłem ze dużo proponowanych wzmacniaczy,głośników i radyjek nie każdemu musi przypaść do gustu i dla ucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do wygłuszenia... Nie chcę bardzo drogo wygłuszać samochodu, bo nie wiem ile jeszcze nim pojeżdzę, a wtedy to tylko wyjmę głośniki. Polecacie mi STP VibroMat M1, odradzacie Soundala, a co sądzicie o matach APP polimerowych (gładkich czy z włókniną), bo o nikt nic nie wspominał? Dadzą lepszy efekt od Soundala? Zalazłem także na allegro matę bitumiczną aluminiową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...