Skocz do zawartości

Zanikają wysokie tony, gdy zrobię b głośno, czego wina?


tomekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, gdy zrobię baaardzo głośno to wyraźnie zanikają wysokie tony, gdy ściszę, to wraca do normy.

radio na pewno ok, bo z poprzednimi też tak miałem, reszta sprzętu to:

głośniki Sinuslive SL165w+Neo25

wzmak HiFonics Warrior Eagle

niestety nie mam gdzie sprawdzić sprzętu, nikt ze znajomych nie może pomóc.

może to wina jakiś kondensatorków w tych oryginalnych zwrotnicach? bo głośniki chyba już dawno by się spaliły jakby były winne.

Wzmak ma 4x55 lub 2x175w i podłączałem na wszystkich kanałach (w mostku i bez) i dzieje się tak samo.

i teraz pytanie, czego najprawdopodobniej to jest wina? może jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zczyna dzialac bezpiecznik ptc w torze zwrotnicy.

 

 

[edit:]

 

stefanb mnie uprzedzil :wstyd:

to dodam tyle jeszcze w w roli zabezpieczenia dobrze sie spradza zarowka zwykla w torze wysokotonowki ale generalnie jesli uzywamy z glowa to nie powinno sie nic dziac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zomer za wysokie pasmo, a co to takiego?

Mały chochlik-chodziło mi zbyt niskie pasmo na tweeter.. Powiedzmy tweeter przyjmuje od 3khz a szedł sygnał od 2,5khz.. Wtedy robiłem mała modyfikacje zwrotnicy-w sumie ja wymieniałem na cos własnego-i robiłem zwrotke okolo 3,5khz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwrotki są seryjne, ale skoro mówicie, że dają za szerokie pasmo, to hmm..

może by tak od razu zrobić przód trójdrożny? midbas zostanie, gwizdek zostanie, a u mnie w autku są jeszcze miejsca na głośniki 10cm to bym kupił jakieś średniotonówki i zwrotnice od razu trójdrożne?

chyba, że ktoś by mi podpowiedział, czy w jakiś prosty sposób można przerobić zwrotnicę? i podnieść ten próg od którego przenosi? i ona jest tylko na wysokie tony a na midbasy idzie całe pasmo, trochę się zdziwiłem, jak ją zobaczyłem

zwrotka taka:

http://www.el-diablo.sk/images/neo25s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale głośniki niezależnie czy grają w mostku czy nie (175w lub 55w na kanał) to to się dzieje, do tego dźwięk nie jest przesterowany, eq w radiu zawsze mam tak ustawione, że wszystko jest w linii, 0 podbicia, tylko bas poniżej.

radio KENWOOD KDC W8531 z wyjściami 5v, no i może tu byłby problem bo na wzmaku mam ustawione wejście tak na ~2v ( przy ~5v było dla mnie stanowczo za cicho!) głuchy nie jestem:P

może być wina sygnałówek? bo kupiłem jakieś za 15zł w grubych kablach no-name:P

a 3way miałem na myśli, że kupiłbym jakieś gotowe zwrotki, nie miałem zamiaru wyliczać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadne za szerokie pasmo poprostu bezpiecznik ptc sie uaktywnia albo od nadmiaru mocy albo od przesterowan

na tweeterki idzie pasmo od 3khz, jakby było od 3,5khz uważasz, że nadal tak by się działo? swoją drogą to i tak wysoko seryjnie jest, wnerwiłem się

pytanie:

Jak najprościej zrobić, żeby grało głośniej?:hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...