Skocz do zawartości

Wygłuszenie samochodu


Ryszard13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że poruszam jeszcze raz temat wygłuszenia, ale uważam że na ten temat nigdy uwag nie jest za wiele jak i nowych doświadczeń, jest to moim zdaniem jeden z najważniejszych elementów zabudowy Car-audio, oczywiście oprócz sprzętu zamontowanego do grania.

Interesuje mnie głownie wygłuszenie komory silnika, skrzyni biegów i wału, mostu, o ile samochód ma tylny napęd.

Chodzi mi głównie o wygłuszenie w taki sposób aby nie zwiększając temperatury silnika poprzez stosowanie grubych mat czy gąbek nie tworząc tz. pampersa który by zatrzymywał ciepło.

Czy istnieją jakieś sprawdzone materiały i sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też mam mniej więcej wygłuszoną, a nawet jeszcze bardziej bo oprócz mat na boki i sufit jest przyklejona sprasowana tkanina wygłuszająca ok 1 cm.

Jednak jest tak że jak się wygłuszy jedno to zaczyna trochę przeszkadzać to czego wcześniej się nie słyszało.

No na pewno nie używałem takich materiałów jakie tam były zastosowane, po prostu nie było by mnie stać, na wygłuszenie poszło mi 5 rolek taśmy dekarskiej10X10m, około 50 sztuk maty bitumicznej 25X50 marnej jakości bo po 5zł za sztukę i i trzy maty tkaniny sprasowanej o wymiarach 220X200X1 cm.

pozostał mi problem wygłuszenia komory silnika, nie jest to zbyt uciążliwe dla mnie jednak jakby były jakieś sposoby na tą przypadłość, to bym był wdzięczny.

 

Na temat wygłuszenia blachy trochę pojęcia mam, bo z zawodu wyuczonego jestem od instalacji klimatyzacyjnych i napowietrzających, gdzie używa się kanałów blaszanych, które należy też wygłuszyć by nie przenosiły rezonansu z urządzeń do nich podłączonych.to tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz dużo racji, bo materiały wygłuszające też maja wpływ, jednak u mnie jest to silnik diesla 2,5 litra z tylnym napędem.

Starałem się wszystko zrobić jak najlepiej mogłam, jednak nie mogę zdjąć przedniej konsoli bo jak się okazuje jest to zbyt skomplikowane a ja trochę jestem leniem i lubię proste rozwiązania.

Muslałem nad zewnętrznym wygłuszeniem od komory silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,1...150&pid=689

 

reszta mat jest przeznaczona max temperatury 150-180

 

Dziękuje bardzo o to mi chodziło, w sklepach i zakładach car audio nie wspomniano mi że coś takiego istnieje.

proponowano maty aluminium filc?

To w jakich sklepach ty pytałes :hyhy:http://sklep.gae.pl/dynamat-hoodliner-p-569.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jakich sklepach ty pytałes :hyhy:http://sklep.gae.pl/dynamat-hoodliner-p-569.html

 

 

Głównie w sklepach motoryzacyjnych w tak zwanym centrum motoryzacyjnym w lublinie, oraz w sklepach z lakierami samochodowymi gdzie kupowałem maty.

Także w sklepie z tuningiem samochodowym.

Mieli rożne z aluminium ale z podbiciem z grubą tkaniną wygłuszającą, która moim zdaniem była by też zaporą dla oprowadzenia ciepła z silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam też wygłuszony kawałek samochodu i o ile taśma dekarska jest ok, to te maty 25x50 za 5zł są do bani i nigdy więcej tego g... nie kupię. Szkoda, że je na dach wrzuciłem:/ Będę miał wolnej kasy i czasu, to znowu ściągnę tapicerkę i wygłuszę tym razem taśmą dekarską, oczywiście kilka warstw, albo się szarpnę na coś lepszego, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak, ja te maty mam już w samochodzie od 4 lat, nie popękały nie odklejają się, nie śmierdzą.

Może trafiłeś na jakąś złą partie ja kupowałem w sklepie dla lakierników i wcześniej zasięgnąłem opinii o nich, na duże powierzchnie tz. twarde, mniejsze i na profile miękkie.

Przed położeniem odtłuściłem powierzchnie benzyną ekstrakcyjną i opalarką trochę nagrzałem blachę.

Nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z głównych bolączek drgań w karoserii są tak zwane miejsca usztywniające i wzmacniające karoserię.

Miejsca te są połączone pastą klejącą która z czasem traci swoje właściwości, nawet naklejenie mat na takie miejsca nie przynosi wyeliminowanie trzasków i pisków, polecam na nowo zastosować silikon lu pastę między blachy a wzmocnienie, ale to już wszyscy wiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...