Skocz do zawartości

Passat B7 problem z przejściem z fabrycznego na Morel


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam Passata B7 Kombi. Było fabryczne nagłośnienie i jakiś czas temu zmieniłem na przód i tył Morel Maximo 6.2. Po podłączeniu tyłu, głośniki grają jak powinny(fabrycznie był tam tweeter i basowy). Z przodu były fabrycznie 3 głośniki, a ten zestawik jest dwudrożny. I tu właśnie na przodzie pojawiły się schody. Nieważne jak podłączę kable zasilające do zwrotnicy, to głośniki tak czy inaczej jakby odcinało, jakby dostawały nie te częstotliwości co powinny dostawać. Znalazłem na internecie schemat jak wygląda oryginalne podłączenie głośników i znalazłem, że znajduje się w nim fabryczny wzmacniacz. Próbowałem podłączyć do zwrotnicy kable z bass-tweeter, bass-midbass, midbass-tweeter, bass-midbass-tweeter i w żadnej kombinacji głośniki nie grają jak powinny. Poddałem się i aktualnie mam podłączone kable z basowego głośnika do zwrotnicy i woofer jest właśnie zasilany z tych kabli, a tweeter jest podłączony do oryg wtyczki z tweetera i gra to... no właśnie nie gra to wcale.

 

I pytanie czy da się dojść do ładu i składu na tym zestawie, jest potrzebna wymiana na 3-drożny zestaw z przodu czy potrzebny jest nowy wzmacniacz i ciągnąć kable na nowo? Nie ukrywam, że kupowanie nowego wzmacniacza i ciągnięcie kabli nie jest mi po drodze, ale jak trzeba to prędzej czy później to zrobię.

 

post-25778-0-61486700-1582549857_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz niestety zastosować nowy wzmacniacz. Ten wbudowany ma podział pasma i nie obejdziesz tego. Albo podpiąć się jako głośniki tylne a tył wywalić :P

 

Możliwe jest zamontowanie nowego niewielkiego wzmacniacza i podpięcie pod aktualną wiązkę jaka jest do fabrycznego podpięta czy mija się to z celem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest zamontowanie nowego niewielkiego wzmacniacza i podpięcie pod aktualną wiązkę jaka jest do fabrycznego podpięta czy mija się to z celem?

Jak podepniesz się pod tą wiązke to i tak będziesz miał ucięte pasmo. Musisz zabrać sygnał bezpośrednio z radia lub możliwe że tylne głośniki są bez tego filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej zastosować głośnik średniotonowy np ccwr ?

 

Nie chce wyrzucać pieniędzy nie mając pewności czy to będzie grało

 

 

Jak podepniesz się pod tą wiązke to i tak będziesz miał ucięte pasmo. Musisz zabrać sygnał bezpośrednio z radia lub możliwe że tylne głośniki są bez tego filtra.

 

Skoro wzmacniacz ma w sobie wbudowane podzielne pasmo to kable służyły tylko do podpięcia pod odpowiednie głośniki, a po wymianie wzmaka to ode mnie zależy, które użyje do podłączenia pod zwrotnie. Jeżeli ja to sobie dobrze tłumacze. Tył też jest podpięty pod wzmacniacz według schematu i raczej tam nie ma filtra, bo morele grają tak jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz na razie zostawić ori średniaka, który był w drzwiach i podmienić tylko woffer i tweeter?

 

No i podstawowa sprawa to taka, że powinieneś podłączyć te Morele bez zwrotnicy ( masz aktywnie filtrowanie we wzmaku ). Jeżeli z tyłu też miałeś dwie oddzielne sekcje ( 4 przewody ze wzmaka ) to tył też podłączasz bez zwrotnicy.

 

Jeśli po takim podłączeniu średniak będzie "odstawał brzmieniowo" przy odsłuchu od tych Moreli, to albo możesz szukać lepszego średniaka, który się tam wpasuje, albo wywalić ori wzmak, dać zwykłą 4-ro kanałówkę, podłączyć zwrotnice i zrobić 2-way.

 

BTW. Po tym ori wzmacniaczu to nie spodziewaj się jakiejś mega jakości/mocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori glosniki pewnie byly 2ohm wiec moglo to grac. U mnie w golfie jest ori wzmak i 3way i zastanawailo mnie czemu to tak calkiem znosnie gra. Przy montazu wzmaka i glosnikow wyszlo ze mam wzmaka a ori grajki sa 2 ohmowe. Zostaw sobie wzmaka zeby pedzil tylne grajki a przod podepnij pod zewnetrzny wzmacniacz

Albo w kostce wzmaka zamien przod z tylem i tyle. Tyl Ci nie jest potrzebny do szczescia wiec moze grac uciety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wyrzucać pieniędzy nie mając pewności czy to będzie grało

 

 

 

Skoro wzmacniacz ma w sobie wbudowane podzielne pasmo to kable służyły tylko do podpięcia pod odpowiednie głośniki, a po wymianie wzmaka to ode mnie zależy, które użyje do podłączenia pod zwrotnie. Jeżeli ja to sobie dobrze tłumacze. Tył też jest podpięty pod wzmacniacz według schematu i raczej tam nie ma filtra, bo morele grają tak jak powinny.

 

Tylko musisz wziąć sygnał do tego wzmacniacza. Jak zabierzesz gdzieś z kabla do idzie do głośnika to będzie on już przefiltrowany. Musiał byś się wpiąć przed wzmacniacz. A nie wiem jak tam dokładnie jest, ale jak po CANie to nie będzie to takie łatwe. Najlepiej by było wziąć sygnał z tylnych głośników jak tam nie ma filrrów. Albo wyciągnąć RCA z oryginalnego radia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...