Skocz do zawartości

Seat Leon 1M Jakie dobrać głośniki do drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć szukam głośników do Seata Leona 1M. Przedział cenowy to od 600zł do 700zł za 4 woofery i 4 tweetery. Dodam że drzwi będę wygłuszał wraz z wymianą głośników.

 

Bagażnik już wygłuszony a w nim skrzynia basowa (samoróba) z głośnikiem starego Magnata (podobno 300 W rms ale nie chce mi się wierzyć) zasilany wzmacniaczem Toxic tx500.

 

Radio mam kenwooda kdc w4544u.

 

I do wooferów z miłą chęcią poprowadził bym drugi wzmacniacz Toxica tx1000 4-kanalowy niestety nigdzie nie mogę się doszukać ile te wzmacniacze mają tak na prawdę W rms dlatego jak efekt przy tym Toxicu będzie słaby to poszukam też coś lepszego na wymianę.

 

Woofery 165 mm i tu jest pytanie jako że montowane będą na dystansach których w sumie widziałem 2 rodzaje plastiki i z płyty MDF które polecacie.

 

Dzięki z góry za odpowiedzi :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chciałbyś zbudować system audio który będzie w jakimś stopniu jakościowy i spełniał założenia stereo to poszedłbym jeśli już w 2 woofery i 1 tweeter na stronę. Zazwyczaj robi się wtedy system 2,5 drożny, czyli oba woofery grają basem ale jeden z nich gra też średnicą i łączy się go z tweeterem a drugi woofer gra samym basem, czyli mamy wzmocnione dolne pasmo ale nie mamy aż takiego bałaganu na średnicy gdyby grały to pasmo oba woofery. Są takie systemy na forum, warto przejrzeć.

 

Co do samych głośników to tematów na forum jest pełno, warto poczytać. Dystans raczej z MDF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I do wooferów z miłą chęcią poprowadził bym drugi wzmacniacz Toxica tx1000 4-kanalowy niestety nigdzie nie mogę się doszukać ile te wzmacniacze mają tak na prawdę W rms dlatego jak efekt przy tym Toxicu będzie słaby to poszukam też coś lepszego na wymianę.

 

https://www.manualscat.com/pl/toxic-tx-1000-instrukcja słabo szukasz, 7 strona na wujku. Dystanse tylko mdf, sam miałem na początku te plastikowe w swoim leonie i średnio się nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chciałbyś zbudować system audio który będzie w jakimś stopniu jakościowy i spełniał założenia stereo to poszedłbym jeśli już w 2 woofery i 1 tweeter na stronę. Zazwyczaj robi się wtedy system 2,5 drożny, czyli jeden oba woofery grają basem ale jeden z nich gra też średnicą i łączy się go z tweeterem a drugi woofer gra samym basem, czyli mamy wzmocnione dolne pasmo ale nie mamy aż takiego bałaganu na średnicy gdy grałyby to pasmo oba woofery. Są takie systemy na forum, warto przejrzeć.

 

Co do samych głośników to tematów na forum jest pełno, warto poczytać. Dystans raczej z MDF. 

i wtedy grają w tej samej komorze/drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam tylko głośników i chciałem jakieś fajne godne polecenia nie chcę zmieniać systemu i dokładać ich jeszcze więcej autko mam przejściowe i zależy mi na przyjemnej dla uszu muzyce w drodze do pracy. Wzmacniacze udało mi się za drobne nabyć od kumpla który się pozbywał to stwierdziłem że dołożę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia dla głośników niskotonowych czy subwooferów czy zrobisz im np. dwie komory po 20 litrów czy jedną komorę 40 litrów. Objętość widziana przez woofery będzie taka sama i nie robi się żaden bałagan. 

 

Bałagan może zrobić się na średnicy lub na górze pasma gdy jest odtwarzane przez więcej niż jeden przetwornik na stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia dla głośników niskotonowych czy subwooferów czy zrobisz im np. dwie komory po 20 litrów czy jedną komorę 40 litrów. Objętość widziana przez woofery będzie taka sama i nie robi się żaden bałagan. 

 

Bałagan może zrobić się na średnicy lub na górze pasma gdy jest odtwarzane przez więcej niż jeden przetwornik na stronę.

Dobrze wiedzieć ale to raczej na przyszłość do innego lepszego autka to tak jak napisałem przejściowe jest i nie chcę dokładać tam zbyt wiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam tylko głośników i chciałem jakieś fajne godne polecenia nie chcę zmieniać systemu i dokładać ich jeszcze więcej autko mam przejściowe i zależy mi na przyjemnej dla uszu muzyce w drodze do pracy. Wzmacniacze udało mi się za drobne nabyć od kumpla który się pozbywał to stwierdziłem że dołożę.

Rozumiem, że chciałeś wymienić też głośniki z tyłu ? jeśli tak to doradzę Ci to co większość ludzi z forum by Ci powiedziała, zapomnij o tyle i kup jakiś lepszy zestaw 2-way. Zapytasz jaki ? na forum jest mnóstwo opinii o różnych przetwornikach, a co wybierzesz to już tylko Twoja decyzja, raczej ciężko coś doradzić, bo każdemu podoba się coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chciałeś wymienić też głośniki z tyłu ? jeśli tak to doradzę Ci to co większość ludzi z forum by Ci powiedziała, zapomnij o tyle i kup jakiś lepszy zestaw 2-way. Zapytasz jaki ? na forum jest mnóstwo opinii o różnych przetwornikach, a co wybierzesz to już tylko Twoja decyzja, raczej ciężko coś doradzić, bo każdemu podoba się coś innego.

Okey może i racja zielony jestem więc zaufam :D poszukam obczaję co i jak i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...