Skocz do zawartości

Kondensator do Hifonics BXi 1100d MkII


9kaczor6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Domyślam że się że do tego wzmacniacza będę już potrzebował konda, co prawda przy RE SR nie powinno byś aż tak dużych spadków, ale w przyszłości planuję zakup czegoś lepszego...

 

dane wzmaka

1x500rms 4ohm

1x800rms 2ohm

1x1100rms 1ohm

 

Do tego wystarczy kondensator 1 farad?

Myślałem nad kupnem tego hifonicsa

http://www.allegro.pl/item709834292_hifoni...or_1_farad.html (Hifonics CAP)

żeby było do kompletu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli bys podlaczyl w wzmak w konfiguracji 2ohm to 2 faradowy kondzio bys potrzebowal.Ale ja bym zastosowal grubsze kable i wtedy pomyslal nad kondziem zalorz kable 50mm2 i wtedy zobacz czy masz spadki napiec.Jezeli mialbym kupic jeden kondzio 2 faradowy to ja bym wolal kupic dwa kondzie po 1 faradzie...szybciej oddadza prad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmaka na przód nie mam i na razie nie chcę

 

ojj szybko zmienisz zdanie wiec narazie kup 1 faradowego kondzia a pozniej dokupisz drugiego jak mowie 2x1farad kondzio lepiej zadziala niz 2 faradowy...polecam dietza

wedlug testow na zagranicznej stronie jego pojemnosc wynosi 0,9farada :rotfl: calkiem przyzwoity i wiarygodny wynik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz wszystko jak trzeba bez kondka, z zmierz voltomierzem jakie masz spadki napięcia w miejscu podłączenia zasilanie

Mierzenie spadków napięć zwykłym multimetrem jest mało miarodajne, bo próbkowanie odbywa się 2-3 razy na sekundę. Tutaj potrzeba multimetru z bargrafem lub najlepiej oscyloskopu.

 

Jaki spadek napięcia kwalifikuje się do "za dużego"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lord_wiader, 0.5V z tego co wiem, to granica krytyczna...

Za wysokie progi jak na moje nogi... pokaż mi takie CarAudio.

Przy wzmaku 200W RMS klasy AB, standardowym akumulatorze i kablach (plusowy i masa, każdy po 5m) 20mm^2 możesz mieć 0.8 do nawet 1.6V spadku napięcia na kablach :!:

Nie warto powtarzać wszystkiego co się wyczytało w internecie po później powstają legendy i mity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz na wtedy:

 

Bez dodatkowego aku na standardowej 70AH i zapalonym motorze(klemy aku 13,6v) ,przy czym piec klasy AB w 2ohm i tylko 0,9KW poboru... Muza czarna i niedoladowany aku.

Na zacisku pieca przy przewodzie 50mm2 napiecie 13v i spadek:

 

 

Po dorzuceniu 20ah zelu, naladowaniu akku do 14,2v na zapalonym motorze spadek przy tej samym poborze i tej samej nucie zmniejszył sie do 13,3v.

 

Obecnie nie mierzyłem spadków na helonie dopoki nei zmienie alternatora. Podejrzewam ze sa tragiczne a to dlatego ze po zdrowym odsłuchu nawet w trakcie jazdy brakuje pradu dla Philipsa zasilajacego midwoofery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, czas tez poprwobowac zapiac kwasa, ale najpierw altek.

Mimo wszystko moim postem chciałem pokazac ze mimo drugiego aku spadki napiec tez wystepuja, bo odnosze wrazenie ze coraz wiecej osób "teoretyków" tutaj odradzajac konda na rzecz aku jest przekonanych, ze po jego zastosowaniu problemy ze spadkami znikna całkowicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosze wrazenie ze coraz wiecej osób "teoretyków" tutaj odradzajac konda na rzecz aku jest przekonanych, ze po jego zastosowaniu problemy ze spadkami znikna całkowicie

Nikt nic takiego tu nie napisał (przynajmniej nie ja) :)

Ja tylko uważam (z własnego doświadczenia) że dodatkowy aku (jak najbliżej wzmacniacza) to dużo lepsze rozwiązanie niż kondensator lub dwa. Trzeba tylko pamiętać o tym żeby mieć czym ten dodatkowy akumulator ładować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...