Skocz do zawartości

Scan speak różnica


Rekomendowane odpowiedzi

A jak to się przekłada w praktyce w odsłuchu?

Tu juz musi sie wypowiedziec ktos, kto sluchal obydwu, jesli chodzi o brzmienie.

Z danych technicznych jedynie mozna  stwierdzic, ze R ma nizszy fs (raczej pomijalna sprawa), a kopulka nieco lepsza charakterystyke off axis.

Takze prawdopodobnie kopulke latwiej ogarnac montazowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaką jest różnica pomiędzy tymi dwoma głośnikami?

Scan speak D3004/602000

Scan speak R3004/602000

? ? ?

 

I jeszcze pytanie o scan speak D3804?

Czy ktoś to używał jako Tweeter?

W życiu słuchałem sporo illuminatów. Sam mam parę w aucie.

Różnią się tym, te ten R ma tą szpile w środku.

O ile w domu jest to zaletą, oczywiście kwestia preferencji, to w aucie w odsłuchu bardzo bliskim może być z górą za przesadnie. Można oczywiście modelować filtrem i eq górę pasma ale szpilka ma gorsze charakterystyki kierunkowe, czyli będzie bardziej wrażliwa na ruszanie głową w aucie. Dźwięk będzie się troszkę więcej zmieniał przy ruszaniu głową niż wersja D. Sam mam wersję D tyle, że z tą najdłuższa dupką.

To będzie do 2 way czy 3way ? I z jakim wooferem?

 

A ten 3 to sto lat ma...

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest 2way i w drzwiach siedzi dego SP 165. Wszystko jest aktywnie pod procesorem Helix.

Dziękuję za pomoc. Tak więc zostanę chyba jednak przy modelu D tylko teraz pytanie jak duża jest różnica między duża dupka A tym płytkim? Ten mały zamontuje bez problemu A do dużego trzeba by słupki dorabiać u tu pytanie czy warto czy jest aż taka różnica bo auto zmieniam co 2-3 lat w A jeżdżę już nim rok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest 2way i w drzwiach siedzi dego SP 165. Wszystko jest aktywnie pod procesorem Helix.

Dziękuję za pomoc. Tak więc zostanę chyba jednak przy modelu D tylko teraz pytanie jak duża jest różnica między duża dupka A tym płytkim? Ten mały zamontuje bez problemu A do dużego trzeba by słupki dorabiać u tu pytanie czy warto czy jest aż taka różnica bo auto zmieniam co 2-3 lat w A jeżdżę już nim rok..

Większy ma między innymi niższy parametr Fs, przez co może pracować z niższym podziałem.

 

Moim zdaniem jak nie ma miejsca i jest sporo zachodu z montaż kup ten krótszy.

Scan speak w swoim kit też stosuje krótsze.

http://www.madisound.com/pdf/sig_65in_2w.pdf

 

Dodatkowo oba głośniki mają inne charakterystyki. Do CA bardziej pasuje ta od krótkiego i dla tego scan zrobił wersję srebrna do CA. Góra pasma opada w nim.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...