Skocz do zawartości

Tweetery zasilane z radia czy wzmacniacza?


wwa00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym rozpocząć dyskusję na ten temat. Czy faktycznie do zasilania tweeterów konieczny jest wzmacniacz? Słychać jakieś różnice?

 

Sam raz podłączyłem lewy tweeter pod radio, prawy pod wzmacniacz, wyrównałem poziom głośności i miałem wrażenie, że grają identycznie. Konkretnie to głośniki wysokotonowe z zestawu tempo ultra, radio Kenwood kdc-bt73dab i wzmacniacz Nakamichi pa4100.

 

Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Może powinienem posłuchać kilka dni z radia, a potem ze wzmacniacza i wtedy zauważyłbym różnice. Pierwsze wrażenie bywa mylne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym rozpocząć dyskusję na ten temat. Czy faktycznie do zasilania tweeterów konieczny jest wzmacniacz? Słychać jakieś różnice?

 

Sam raz podłączyłem lewy tweeter pod radio, prawy pod wzmacniacz, wyrównałem poziom głośności i miałem wrażenie, że grają identycznie. Konkretnie to głośniki wysokotonowe z zestawu tempo ultra, radio Kenwood kdc-bt73dab i wzmacniacz Nakamichi pa4100.

 

Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Może powinienem posłuchać kilka dni z radia, a potem ze wzmacniacza i wtedy zauważyłbym różnice. Pierwsze wrażenie bywa mylne.

Przy tanich tweeterach i w prostym systemie, raczej nie ma wiekszego sensu, koncowka radia spokojnie daje rade.

W systemach z zewnetrznymi prockami, to juz po prostu koniecznosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bawiłem się w podobne porównania przy rainbowach sl-c6.2 i też radio Kenwood a wzmacniacz helix hxa400 i było słychać sporą różnicę na korzyść wzmacniacza. Radio ma znacznie większe zniekształcenia na końcówce.

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...