Skocz do zawartości

kick panele BR


Bzyku123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka,

 

z powodu na brak funduszy przez najbliższy dłuższy czas (dziecko w drodze ) chce wykrzesać z przodu jak najwięcej i wpadłem na pomysł dzisiaj żeby zrobić na przód kick panele, z tym że grały by w nich głośniki (16cm) z moich domowych kolumienek, prawde mówiąc już je mam w aucie, kick panele chciał bym zrobić na wzór moich kolumn, czyli zachować ten sam litraż co w kolumnach i dać port BR taki sam jak w kolumnach, gra moich kolumienek bardzo, ale to bardzo przypada mi do gustu i stąd ten pomysł żeby zrobić to w aucie, na wooferek idzie całe pasmo, kick mają dobry, średnica wyrazista, więcej mi nie potrzeba, nawet teraz w niewytłumionych drzwiach grają dobrze (kick)

mierzyłem dzisiaj w aucie i wejdzie mi wszystko tak jak chce

 

zastanawiałem sie tylko czy dać taki port jak mam w kolumienkach, czy może szczeline zrobić

 

no i jak wam się widzi mój pomysł

 

wszystkie opinie, rady i sugestie są mile widziane

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w aucie można zrobić mniejszą obudowę i trochę wyżej strojoną.

W aucie interesuje nas przede wszystkim pasmo od 60hz w górę w przypadku wooferów, resztę nadrabia sub.

 

A co do br, to różnica żadna, jeśli zachowasz powierzchnię portu i jego długość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam jestem ciekaw jakby to można rozwiązać. Jednak na kopiuj wklej nie liczyłbym.

O ile wiem, sprzęt w domu dobiera się m.in. do powierzchni prawda? czyli też objętości... to jak można liczyć na zbliżone efekty w dużo mniejszym wnętrzu?

 

Całe pasmo na woofer w aucie? jak będzie ze średnimi i wysokimi?

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...