Skocz do zawartości

2 Kanałówka na przód pod DLS R6A do 600zł


Gibons
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tematów jest parę z tym,pamiętam co najmniej dwa,a w pojedynczych wypowiedziach jest multum tego.Od siebie mogę polecić do 600zł jak sie trafi Audio System Twister F2 300,Steg QM 120.2,od biedy jakąś alpinke starszą (V12 albo 35XX) coś szukaj żeby miało powyżej 100 rms na kanał,chociaż jak podłączyłem do testu Phoenix Gold-a qx 2100 (różnie podają od 2x35 do 2x50) byłem w szoku co on potrafi,przy większym "rozkręceniu" nie kontrolował ich za dobrze ale przy normalnym słuchaniu wypadał bardzo przyzwoicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie polece to co mam czyli twister f2-300 ktorego moja 2 sztuke ( zreszta juz jej nie mam, bo mi zola zabral ) odsluchiwalismy wspolnie z zola na jego r6. w niektorych kawalkach wrazenie jakby gral z tylu jakis nieduzy subik. taki tandemik kopie naprawde zdrowo a o braku mocy nie ma co mowic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie polece to co mam czyli twister f2-300 ktorego moja 2 sztuke ( zreszta juz jej nie mam, bo mi zola zabral ) odsluchiwalismy wspolnie z zola na jego r6. w niektorych kawalkach wrazenie jakby gral z tylu jakis nieduzy subik. taki tandemik kopie naprawde zdrowo a o braku mocy nie ma co mowic.

To ten bas z R6 z tyłu grał czy jak?

 

Wszystko fajnie, ale nie trzymajcie się tak kurczowo RMSów tylko patrzcie na jakość. Bo co z tego, że power będzie jak to za wiele więcej nie pokaże. A wrzucając dobrej jakości wzmacniacz to czasem i 2x25rms potrafi zadziwić mocą, a o jakości nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcy$, a co masz do zarzucenia stegowi czy f2 300 ?? ze niby kicha jakościowo?? hehe,powiem tak do 600zł życze powodzenia w szukaniu super jakości i mocy żeby utrzymał r6 za pysk,wzmacniacza 2x25 hiper mega super jakościowego jakoś nie widzę w zestawie razem z r6 bo po prostu utniesz im jaja jak nie dostarczysz odpowiedniej mocy.Te głosniki nie są robione do chirurgicznie precyzyjnego i powalającego jakościowo grania,choć braku jakości zarzucić im nie można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie trafi Audio System Twister F2 300

do napieprzania tak, do grania niestety nie bardzo. Próżno w tym wzmaku szukać "finezji"...

 

Marcy$, a co masz do zarzucenia stegowi czy f2 300 ?? ze niby kicha jakościowo?? hehe,powiem tak do 600zł życze powodzenia w szukaniu super jakości i mocy żeby utrzymał r6 za pysk.

Ja mam w kwestii brzmienia do zarzucenia temu wzmacniaczowi bardzo dużo.

Spokojnie można w tej kasie kupić Audio Arta 200.2, któremu F300 w kwestii grania może co najwyżej do pięt podskoczyć. W kwestii fruwania nogawek, też myślę, że przy F300 wstydu by nie było.

 

Tak jak pisał Marcy$, jeśli chodzi o wzmak na przód liczy się to co prezentuje sobą brzmieniowo, chyba że budujecie system tylko do napier***, bez przesterów i trzasków, ale nadal do nap***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubus20, a słuchałeś kiedyś r6 + f2 300?? bo ja tak i w porównaniu z innymi wzmakami (stare alpiny 35xx,między innymi 3545,alpiny v12,cała rzesza soniaczów starych) to wypada bardzo dobrze i bije je na głowę kontrolą,dynamiką i ogólnie prawie wszystkim,ale to pod r6 bo już np pod dego to nie jest to i tam najlepiej sie sprawował xm 10020, a pod hsk alpinka 3545,wiec nie mozna jednoznacznie stwierdzić ze to chała.W moim audio teraz co tworze steg będzie na wofery a f2 300 na tweeterki bo taka konfiguracja jest najlepsza jak dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioArt pod woofery dobry pomysł lecz na górze niedomaga.Ciekawi mnie jak gra wyższa seria

W porównaniu do Zapco napewno nie domaga, ale pamiętaj Radku, że obracamy się w kwotach do 600zł.

 

Na wyższą serię AA też mam chrapkę

 

Z resztą masz gościa w Wawie, który jak dobrze pamiętam ma takie AA z wyższej serii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibons ten xetec wydaje się odpowiedni,sporo ciekawszy od reszty która podałeś.Prestige nie słuchałem ale niższe serie które wydały sie ok więc jest szansa że to bardzo dobry piecyk.Jak się sprawdzi pod R6...tego chyba nikt nie wie

Z resztą masz gościa w Wawie, który jak dobrze pamiętam ma takie AA z wyższej serii...

Pewnie jeszcze ma ale ja nie mam czasu ich przetestować.Poza tym celuję wyżej...szukam czegoś w zamian studio :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcy$, a co masz do zarzucenia stegowi czy f2 300 ?? ze niby kicha jakościowo?? hehe,powiem tak do 600zł życze powodzenia w szukaniu super jakości i mocy żeby utrzymał r6 za pysk,wzmacniacza 2x25 hiper mega super jakościowego jakoś nie widzę w zestawie razem z r6 bo po prostu utniesz im jaja jak nie dostarczysz odpowiedniej mocy.Te głosniki nie są robione do chirurgicznie precyzyjnego i powalającego jakościowo grania,choć braku jakości zarzucić im nie można.

Mam to samo do zarzucenia co Kubus20. Nie testowałem F2 300 na R6A, ale słuchałem na innym systemie (już nie pamiętam jakim) i faktycznie poza powerem nic nie ma.

 

Co do 2x25rms to zapraszam do mnie i podepniemy taki piecyk.Audison CS300 Competition. Do tego jest Genesis, który ma 40rms na kanał i też ciężko mu coś zarzucić. Udałoby się może pożyczyć Alpine 3558 z 4x40rms. Może ci drzwi nie rozerwie, ale w porównaniu do AS czy Steg to będzie według mnie na duży plus dzięki dużo lepszym graniu na górze.

 

Jakby się znalazł AA 200.2 to chyba byłby najlepszy kompromis.

 

Gibons, powiedz jakie masz wymagania.

Xetec Prestige to fajna seria, może bez smaczków, ale bardzo poprawne i mocne granie.

 

[ Dodano: 2009-08-15, 14:30 ]

Raadek, a myślałeś może o 2x monoblock po jednym na sztukę?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie mogę nic raczej powiedzieć o moich wymaganiach ponieważ to będzie moje pierwsze audio więc nie mam z czym porównać, ale nie chciałbym "złożyć" jakiejś lipy tutaj. Chciałbym po prostu żeby grało mi dosyć głośno ale czysto z dobrą jakością dźwięku na co dzień nie słucham zbyt głośno muzyki, ale chciałbym mieć zapas że jeżeli będę chciał podkręcić to zagra głośno i czysto. Ogólnie żeby nie było stawiam na jakość nie na moc może napisze o reszcie klocków może coś jeszcze doradzicie.

 

Samochód: VW Polo 6n2 3D

Muza: 99% Hip-Hop

Jednostka sterująca: Miałem JVC KD-G821 lecz sprzedałem i teraz zamierzam kupić Alpine 9815RB lub 9835RB (propozycje mile widziane)

Przód: Mam Nowe DLS R6A w dobrej cenie do kupienia lecz chętnie zabudowałbym coś lepszego gdyby się znalazło w cenie do 700zł używanego.

Wzmacniacz na przód: No tutaj toczy się jeszcze dyskusja xD Ja celowałem raczej w Signata Ram 3 mk II z tym że teraz zastanawiam się jeszcze nad przodem jeżeli chodzi o głośniki na DLS wystarczy bo mają 2x80RMS ale jak kupie coś innego to przydałoby się coś koło 2x150RMS no może minimum 2x120RMS co o tym myślicie ?

Subwofer: JL Audio 12W3V2-D4 300RMS w skrzyni BassReflex 50l strojenie na 30,8Hz według producenta. Skrzynia szczelinowa

Wzmacniacz po suba: Jeszcze nie zakupiony ale na 99% Ground Zero GZTX 2500TX bo chyba nic lepszego do 600zł nie znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...