Skocz do zawartości

Sony CDX-GT929U i co do tego?


PopaY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Takie radio leży u mnie w domku. Jako, że nigdy nie słyszałem jak to w ogóle gra, a podobno ma dosyć ostrą górę to jakie byście mi doradzili głośniki pod nie? Na pewno nie mogą to być głośniki pokroju S-6C, które mają ostrą górę. Narazie grało by to pod samym radiem (to ma być w nowym aucie). Doradźcie. Myślałem o Helixach, ale może wyszło coś lepszego pod samo radio co ma łagodne wysokie tony? Kwota nieduża, tak do 300zł, a muza jak zwykle - HH i RMF :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz nim pędził tylko taki odseparowany zestaw przedni , to podepnij go w bi-ampingu i będziesz mógł sobie FADEREM regulować ilość wysokich tonów według własnego upodobania. Drzwi będziesz "robił" czy całkowicie "seria" będzie? Jeśli seria , to nie ma co się czarować i "cackać" kup Tonsile speed 1700 za 180zł , a resztę ... coś już tam wymyślisz co z kasą zrobić... może właśnie rolka taśmy?

 

PS: przeróbka zwrotki przy takim zestawie najczęściej wiąże się tylko z wylutowaniem ze zwrotki cewki dla woferka i wpięciu jej szeregowo na kabelku idącym od radia (np. tył) do wofera (dużo zestawów ma tylko filtr 1 rzędu {cewka} dla wofera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty hehe, oczywiście, że będę robił drzwi i będę przenosił wzmak i suba z puga. Co do wygłuszania to na bank nie będzie to taśma. Będą albo maty StP albo Dynamat z jakiejś tańszej serii. Wolałbym faderem nie regulować wysokich tonów (jakoś to dziwnie wygląda) tylko normalnym EQ więc pomysł z bi-ampingiem raczej bym odrzucił. Generalnie chcę coś włożyć w nowe auto co przyzwoicie zagra mi przez jakieś 3-4 miesiące tylko pod samym radiem, bo właśnie tyle czasu może nawet potrwać bym zrobił instalację pod wzmacniacz. Aha, bo nie dopisałem: głośniki chciałbym kupić nowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty hehe, oczywiście, że będę robił drzwi i będę przenosił wzmak i suba z puga. Co do wygłuszania to na bank nie będzie to taśma. Będą albo maty StP albo Dynamat z jakiejś tańszej serii. Wolałbym faderem nie regulować wysokich tonów (jakoś to dziwnie wygląda) tylko normalnym EQ więc pomysł z bi-ampingiem raczej bym odrzucił. Generalnie chcę coś włożyć w nowe auto co przyzwoicie zagra mi przez jakieś 3-4 miesiące tylko pod samym radiem, bo właśnie tyle czasu może nawet potrwać bym zrobił instalację pod wzmacniacz. Aha, bo nie dopisałem: głośniki chciałbym kupić nowe.

 

ale to wlasnie EQ sie nie dotyka tylko puszcza na flat'cie. A w bi-ampingu masz lepsze pole do popisu odnosnie kontroli nad dzwiekiem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...